بزودی در این مکان تبلیغات درج میشود

محاصره کشتی آزادی غزه با 4 قایق جنگی صهیونیستی

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، صبح امروز (سه شنبه) «کشتی آزادی» در راستای تأکید بر شکست محاصره غزه از سواحل نوار غزه به سمت قبرس به راه افتاد و مسافران آن دانشجویان و تعدادی از مجروحان راهپیمایی بازگشت هستند.

بر اساس گزارش خبرگزاری فلسطینی «صفا»، این اقدام که در نوع خود «اولین» به شمار می‌رود، در آستانه هشتمین سالروز حمله رژیم صهیونیستی به کشتی «مرمره» ترکیه صورت می‌گیرد. سال 2010 بود که ارتش رژیم صهیونیستی به کشتی «ماوی مرمره» که برای شکستن محاصره غزه راهی آب‌های این منطقه شده بود، حمله کرد. در جریان آن حمله که در آب‌های بین‌المللی و به صورت غیرقانونی صورت گرفت، 9 نفر از مسافران کشتی  جان خود را از دست دادند و یک نفر از مجروحین حادثه نیز در سال 2014 پس از چند سال کما، درگذشت. 

کمیته بین‌المللی شکست محاصره غزه که مسئول کشتی آزادی نوار غزه است، اعلام کرد: این سفر در دل خود آرزوی پایان محاصره غزه، خروج این منطقه از انزوا و پایان رنج 2 میلیون انسان در راستای معیارهای حقوق بشری را دارد.

رژیم صهیونیستی به قایق‌های فلسطینی اجازه نمی‌دهد بیش از 6 مایل از سواحل فاصله بگیرند و قایق‌رانی و صید را فقط در این محدوده مجاز می‌دانند.

وبگاه «القدس» اعلام کرد کشتی شکست محاصره غزه به فاصله 10 مایلی رسیده و توسط 4 قایق جنگی صهیونیست محاصره شده و نظامیان صهیونیست در حال شلیک تیر هشدار هستند.

هنوز اطلاعات بیشتری در این باره مخابره نشده است.

انتهای پیام/م

محاصره آزادی صهیونیستی

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار