بزودی در این مکان تبلیغات درج میشود

ایران می‌تواند درباره ماجرای یازده سپتامبر دولت آمریکا را در دادگاه به چالش بکشد

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، یک تحلیلگر سابق پنتاگون در اظهارنظری اتهام‌های یک دادگاه آمریکایی علیه ایران بابت ماجرای یازده سپتامبر را رد کرد.

«مایکل مالووف» تحلیلگر ارشد سابق پنتاگون در گفت‌‌وگو با بخش انگلیسی خبرگزاری فارس با بیان آمادگی خود برای ادای شهادت در دادگاه علیه اتهام‌های وارد شده علیه ایران مبنی بر دخالت در ماجرای یازده سپتامبر، تاکید کرد که این حمله خرابکارانه کار ریاض بود.

مالووف در این مصاحبه اظهار داشت: «گزارش کمیسیون یازده سپتامبر به وضوح اعلام می‌کند که مدرکی دال بر دخالت ایران در این ماجرا وجود ندارد. حال دلیل این‌که چرا حکم غیابی صادر کرده این است که ایران در این دادگاه حضور نداشت که از خود دفاع کند.»

مالووف در ادامه گفت: «کمیسیون یازده سپتامبر  به وضوح درباره سعودی‌ها صحبت کرده و نظر شخصی من این است که اگر سعودی‌ها نبودند، ماجرای یازده سپتامبر رخ نمی‌داد. فکر می‌کنم این برنامه فوق سری از سوی شاهزاده «بندر سلطان» در خارج از سفارت این کشور در واشنگتن طراحی شده بود زیرا مدارکی دال بر این وجود دارد که بندر سلطان به خانواده‌های هواپیماربایان خارج از حساب شخصی پول پرداخت کرده بود.»

وی در ادامه انگیزه‌های سیاسی را دلیل اتهام های مطرح شده علیه ایران نامید و اظهار داشت که این اتهام‌ها برپایه اظهارات یک ایرانی مخالف حکومت به میان آمد. او مدعی شده بود القاعده قبل از این حمله به حکومت ایران اطلاع داده بود. البته مقام‌های آمریکایی بعدها به این نتیجه رسیدند که این فرد آدم موثقی نبوده و بنابراین هیچ موردی اثبات نشد و به همین دلیل نیز در کمیسیون ماجرای یازده سپتامبر هیچ شواهدی دال بر دخالت ایران در این ماجرا وجود نداشت.

تحلیلگر سابق پنتاگون در خاتمه گفت‌‌وگو ضمن اشاره به این نکته که ایران می‌تواند دولت آمریکا را درباره داستان سرایی‌ها پیرامون ماجرای یازده سپتامبر در یک دادگاه به چالش بکشد، درباره گروه حقیقت یاب ماجرای یازده سپتامبر اظهار داشت که این گروه آماده ادای شهادت به نفع ایران در هر دادگاهی هستند تا اعلام کنند که ایران در این حمله دخالتی نداشته است. آن‌ها آماده هستند در یک دادگاه رسمی حاضر شوند و در باره ماجرای یازده سپتامبر توضیح دهند اما لازم است تا دولت ایران نیز درخواست حکم تجدید نظر بدهد.

انتهای پیام/م

 

 

ایران تواند درباره ماجرای یازده سپتامبر آمریکا دادگاه

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار