بزودی در این مکان تبلیغات درج میشود

مستندات تماس تلفنی رئیس پارلمان عراق با لاریجانی قابل انتشار است

به گزارش حوزه مجلس گروه سیاسی خبرگزاری آنا از خانه ملت، حسین امیرعبداللهیان در پاسخ به سؤالی در مورد تکذیب بخشی از مکالمه تلفنی رئیس پارلمان عراق با علی لاریجانی، از سوی محمد ریکان الحلبوسی و در جریان تماس تلفنی وی با همتای آمریکایی اظهار کرد: «روابط تهران و بغداد راهبردی است و اعمال فشارهاى کاخ سفید به مقامات سیاسى و پارلمانى عراق نمی‌تواند این روابط مستحکم را تخریب کند.»

وی گفت: اظهارهای صریح و روشن رئیس مجلس ملى عراق در تماس تلفنى اخیر همتاى ایرانى ایشان در راستاى سیاست اصولى و شناخته‌شده عراق در قبال جمهوری اسلامى ایران است، البته تکذیب بخشى از محتواى این گفتگو از سوى رئیس مجلس عراق در جریان تماس با همتاى آمریکایى ایشان به‌طور کامل قابل درک است.

امیرعبداللهیان تصریح کرد: در صورت لزوم مستندات این تماس تلفنی، موجود و قابل انتشار است و اجازه داده نخواهد شد دشمنان روابط ایران و عراق و مناسبات سازنده و مثبت دوجانبه را تحت تأثیر اهداف سوءخود قرار دهند.

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل در پایان افزود: روابط پارلمانى تهران و بغداد در تمامى سطوح با قوت تداوم خواهد داشت.

انتهای پیام/4079/پ

مستندات تلفنی پارلمان لاریجانی انتشار

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار