بزودی در این مکان تبلیغات درج میشود

خرافاتی جلوه دادن ماجرای کربلا با شبهه افکنی در فضای مجازی

به گزارش خبرگزاری مهر، ویژه برنامه «از سکوت تا بایکوت»  رادیو گفت و گو به مناسب فرارسیدن ایام محرم و با نگاهی به شگردهای رسانه های غربی و شبکه های ماهواره ای در خرافاتی و غیرعقلانی جلوه دادن عزاداری و حضور حجت الاسلام محمدرضا محمودی، کارشناس حوزه فقه اسلامی مرکز پژوهش های قم به روی آنتن رفت.

حجت الاسلام محمودی در مصاحبه با رادیو گفت و گو بیان داشت: یکی از استراتژی های دشمن در مقابل حرکت عظیم امام حسین(ع) به انحراف کشیدن آن است.

وی با بیان این مطلب افزود: اغراق هایی که در نقل ماجرای کربلا می شود نوعی بد دفاع کردن و انحراف در حرکت عظیم و اصیل امام حسین (ع) است. این مسئله در فضای مجازی به شدت دیده می شود.

کارشناس فقه اسلامی مرکز پژوهش های قم در توضیح این مطلب گفت: اغراق هایی که نسبت به قیام امام حسین (ع) در فضای مجازی می شود در جهت تحریف این قیام است که با شبهاتی در فضای مجازی گره خورده و باعث می شود افراد دچار دید غیرعقلانی نسبت به واقعه کربلا شوند.

حجت الاسلام محمودی تاکید کرد: کلیدی ترین مسئله ای که در سواد رسانه ای وجود دارد این است که سطحی نگری و زودباوری افراد جامعه نسبت به محتواهای رسانه ای از بین برود.

وی با اشاره به مصادیقی از غیرواقعی جلوه دادن عزاداری برای امام حسین (ع)در فضای مجازی اظهار کرد: به عنوان نمونه عکس هایی را از تجمعات مردمی که غیرعقلانی است در یک منطقه نشان می دهند و آن را در فضای مجازی به عزاداری امام حسین (ع) نسبت داده و از این طریق مردم را نسبت به عاشورا و محرم بدبین می کنند.

کارشناس فقه اسلامی مرکز پژوهش های قم در ادامه برنامه از سکوت تا بایکوت رادیو گفت و گو افزود: باید دقت کنیم که کربلا را از ریشه به درستی بشناسیم و اگر حقیقت قیام اباعبدالله (ع) و علل آن را به درستی بشناسیم می توانیم باطل را از حق تشخیص داده و دچار خرافات نشویم.

حجت الاسلام و المسلمین محمودی مطرح کرد: جریان قیام امام حسین (ع) دارای دو بال عقل و احساس است که از زمان قیام ایشان وجود داشته و الان هم وجود دارد. اما چه می شود که دچار غلو و انحراف می شویم؟ پاسخ این است که گاهی از بال عقل فاصله می گیریم و بیش از حد و اندازه وارد بال احساسات می شویم.

وی در مصاحبه با رادیو گفت و گو ابراز داشت: در این میان فضای مجازی هم آتشی بر جان افکار حقیقت جو شده و با پخش دروغ و شبهات ذهنیت را از افکار سالم هم می گیرند چه برسد به افرادی که با پس زمینه های نامناسب در این فضا حضور دارند.

خرافاتی ماجرای کربلا افکنی مجازی

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار