تبلیغات

افشای جزئیاتی جدید از پاسخ قطر به خواسته‌های چهار کشور عربی

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان؛ محمد محسن گزارشگر شبکه تلویزیونی المیادین به نقل از منابع دیپلماتیک، جزئیات بیشتری از پاسخ قطر به خواسته‌های عربستان، امارات، بحرین و مصر را فاش کرد. به گفته گزارشگر المیادین، پاسخ قطر به این خواسته‌ها که محافل دیپلماتیک به صورت غیررسمی آن را فاش کردند، شامل ده بند است.

بر اساس اعلام این منابع، پاسخ دوحه به کشورهای عربی به قرار زیر است:

طبق اطلاعات بدست آمده، قطر در پاسخ مکتوب خود که به امیر کویت تحویل داده برای کاهش سطح روابط دیپلماتیک خود با ایران در صورت پایبندی دیگر کشورهای حاشیه خلیج فارس به این اقدام، اعلام آمادگی کرده است. در واقع، دوحه اخراج اتباع ایران و قطع روابط با این کشور از جمله روابط اقتصادی با آن را به اقدامات مشابه دیگر کشورهای حاشیه خلیج فارس به ویژه امارات مشروط کرده است. قطر همچنین برای بستن پایگاه نظامی ترکیه در خاک خود به شرط تعطیلی پایگاه‌های نظامی خارجی در دیگر کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس اعلام آمادگی کرده است. دوحه در پاسخ خود هر نوع ارتباط با گروه‌های تروریستی را بر اساس فهرست سازمان ملل، تکذیب و تاکید کرده است نام گروه اخوان المسلمین در این فهرست قرار ندارد. قطر اتهام تامین مالی تروریسم را بدون ارائه مدرک رد و تاکید کرده است که به فهرست کشورهای تحریم کننده دوحه درباره گروه‌های تروریستی پایبند نیست. قطر همچنین استرداد افرادی را که پناهندگان سیاسی یا مسلمانان سنی مظلوم مقیم قطر خوانده، رد کرده است. قطر در ادامه با تعطیلی رسانه‌های وابسته به خود (الجزیره) مخالفت کرده و پیش شرط تعطیلی شبکه‌های العربیه، اسکای نیوز عربی، الحدث،‌ام بی‌سی و شبکه‌های مصری را برای این اقدام مطرح کرده است. دوحه همچنین در پاسخ خود تاکید می‌کند در امور داخلی کشورهای حاشیه خلیج فارس دخالت نمی‌کند و امارات را به دخالت در امور داخلی کویت و قطر و تلاش اطلاعاتی برای کودتا در پادشاهی عمان متهم کرده است. قطر در بخش دیگری از پاسخ خود نیز با اشاره به اینکه با هیچ یک از مخالفان در کشورهای حاشیه خلیج فارس ارتباط ندارد، تاکید می‌کند اعطای تابعیت به اتباع دیگر کشور‌ها، مسئله‌ای مربوط به حاکمیت ملی قطر است. علاوه بر این، طبق گزارش المیادین، قطر در نامه ارسالی خود به امیر کویت پرداخت غرامت به کشورهای تحریم کننده را رد کرده و خواستار دریافت غرامت از آن‌ها به علت «حماقتی» شده است که در حق دوحه مرتکب شده‌اند.

انتهای پیام/

پاسخ قطر به درخواست سیزده‌گانه 4 کشور عربی از دوحه
افشای جزئیاتی خواسته

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات