بزودی در این مکان تبلیغات درج میشود

بهترین واحد در آپارتمان، کدام طبقه را انتخاب کنیم؟

وجود آپارتمان های بلند و افزایش زندگی در آن ها، بحث هایی پیرامون انتخاب مناسب ترین واحدها و یا طبقات را مطرح است. مسلما این موضوع حق مسلم کسی است که تمایل دارد در خانه ایده آل خود زندگی کرده و بابت آن هزینه زیادی نیز پرداخت می نماید. نکته ای که باید به آن توجه داشت این است که آپارتمان ها نسبت به محله، همسایه ها، امکانات ساختمانی و ... تفاوت های زیادی با یکدیگر داشته و در نتیجه نمی توان یک قانون کلی برای همه اعمال کرد، اما به نظر من می توان نکات مشترکی را پیدا کرده و تا حدی آن ها را بررسی نماییم. در ادامه من به بعضی از مهم ترین مزایا و معایب واحدها در طبقات مختلف آپارتمان اشاره می کنم.

انتخاب بهترین واحد در آپارتمان

هزینه اجاره در طبقات مختلف

اولین بحثی که برای اجاره واحدهای آپارتمانی مطرح می شود، هزینه آن هاست. اگر شما در حال خرید و یا اجاره هستید باید بدانید در این مورد برد با طبقات پایینی آپارتمان است. معمولا این طبقات هزینه کم تری نسبت به طبقات بالایی دارند و اولین مزیت آن ها محسوب می شود.

مطلب پیشنهادی : هنگام اجاره یا خرید خانه به این نکات دقت کنید!

انتخاب بهترین واحد در آپارتمان

منظره طبقات بالایی آپارتمان

اما اگر قرار باشد اولین مزیت طبقات بالایی را هم در نظر بگیریم، بدون شک دید و منظری است که آن ها در اختیار شما قرار می دهند. اگر اطراف آپارتمان با اصول و به درستی ساخته شده باشد، مسلما شما می توانید از منظره بسیار زیبایی که از آن طبقه می بینید لذت ببرید.

مطلب پیشنهادی : نکات خرید خانه، اینجوری پول جمع کنید و خونه بخرید!

آسانسورتصویر آسانسور برج نورد شرق

دسترسی طبقات پایینی

دومین مزیت طبقات پایین در یک آپارتمان دسترسی آسان و سریع به آن هاست. این مورد در شرایطی که آپارتمان آسانسور نداشته و یا افراد مسن با شما زندگی می کنند اهمیت بیش تری پیدا خواهد کرد. هم چنین برای این طبقات مشکلات خرابی آسانسور و یا سختی بالا و پایین رفتن از پله دیگر وجود ندارد.

مطلب پیشنهادی : فوت و فن های اسباب کشی آسان و بی دردسر!

انتخاب بهترین واحد در آپارتمان

سر و صدا در طبقات پایینی آپارتمان

به عنوان دومین مزیت طبقات بالایی می توان به این موضوع اشاره کرد که از شر سر و صداهای ورودی و خیابان و کوچه کنار آپارتمان در امان هستید. این مشکل برای واحدهای طبقات پایینی بسیار وجود داشته و در مناطق شلوغ می تواند مشکل جدی ایجاد نماید. 

مطلب پیشنهادی : اسباب کشی آسان، ترفندهای بسته بندی در کمترین زمان

انتخاب بهترین واحد در آپارتمان

ترس از ارتفاع در طبقات بالایی

بعضی از افراد ترس از ارتفاع دارند. این موضوع بدین معنی است که ساکن شدن در طبقات بالایی نه تنها مناسبشان نیست بلکه می تواند خطرناک نیز باشد. بنابراین در این شرایط، طبقات پایینی بدون شک ایده آل ترین هستند.

مطلب پیشنهادی : نکات خرید خانه، محله هم مهمه ها!

طراحی لابیتصویر گروه معماری آبجکت

امنیت آپارتمان

برخی افراد به این موضوع اعتقاد دارند که امنیت در طبقات بالایی بیش تر از طبقات پایینی آپارتمان هاست. زیرا طبقات پایینی به درب ورودی نزدیک تر بوده و اگر آپارتمان نگهبان نداشته باشد، امکان ورود افراد ناشناس بیش تر خواهد بود. البته که این موضوع می تواند بستگی زیادی به مباحث امنیتی در آپارتمان شما داشته باشد.

مطلب پیشنهادی : نکات خرید خانه، مزایای ساختن خانه در مقابل مزایای خرید خانه!

انتخاب بهترین واحد در آپارتمان

خروج در بحران

در این مورد دوباره یک رای مثبت به طبقات پایینی داده می شود. دلیل آن این است که طبقات بالایی در هنگام بروز اتفاقاتی مانند آتش سوزی، خطر جانی بیش تری را برای افراد در پی دارد و خروج اضطراری را مشکل تر می کند. بعضی از افراد ترجیح می دهند برای پیش گیری از این حوادث، طبقات پایین تر را انتخاب نمایند. 

انتخاب بهترین واحد در آپارتمان

معلولین و افراد کم توان

کسانی که دچار معلولیت بوده یا مشکلات حرکاتی دارند و یا حتی افراد سالمند باید در طبقات پایینی ساکن بشوند. در غیر اینصورت مسلما رفت و آمد برایشان مشکل خواهد بود. بنابراین اگر اعضای خانواده شما چنین ویژگی هایی دارند، از سکونت در طبقات بالایی خودداری نمایید.

کلام آخر : همان طور که می توان با خواندن متن متوجه شد، برای طبقات بالایی و پایینی مزایا و معایب گوناگونی وجود دارد. البته ممکن است طبقات میانی حدفاصلی برای این تفاوت ها باشند اما در حالت کلی انتخاب بهترین طبقه در آپارتمان به افراد و نیازهای آن ها بستگی داشته و هر خانواده باید بر اساس سبک زندگی خود مناسب ترین انتخاب را انجام دهد.

نویسنده : گلنار صفدریان | تحریریه چیدانه

بهترین آپارتمان انتخاب

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار