بزودی در این مکان تبلیغات درج میشود

تزیین خانه با گل خشک، زیبایی شان را قاب کنید!

همه ما به تزیین خانه با گل و گیاه علاقه داریم و دلمان می خواهد به نوعی طبیعت را وارد خانه مان کنیم. اما گاهی اوقات خریداری مرتب گل های تازه و نگهداری از آن ها سخت شده و ماندگاری بسیار کوتاهی نیز دارند. بنابراین در این شرایط به سراغ تزیین خانه با گل خشک می رویم. این گل ها علاوه بر ماندگاری به مدت طولانی تر، نیازی به نگهداری نداشته و انواع تزیینات مختلفی را خلق می کنند. در ادامه می خواهم شما را با یک روش عالی برای خشک کردن گیاهان و سپس قاب کردنشان آشنا کنم که مطمئن هستم شما هم مثل من عاشقش خواهید شد. 

خشک کردن گل در خانه

قاب عکس با گل خشک

خشک کردن گل در خانه

شاید برای شما این موضوع پیش آمده باشد که از روش های مختلف برای خشک کردن گل هایتان استفاده کنید اما در نهایت ببینید که گل ها فرم و رنگ اصلیشان را از دست داده اند و اصلا زیبایی ندارند! روشی که می خواهم برایتان توضیح دهم، راه حلی برای حل این مشکل بوده و گل های شما را به همان شکلی که در طبیعت وجود دارند و حتی بسیار نازک تر حفظ می کند. 

مطلب پیشنهادی : شیک ترین گل آرایی ها، ذوق و سلیقه دو خواهر ایرانی!

تزیین خانه با گل خشک

وسایل مورد نیاز خشک کردن گل : ۲ عدد آجر معمولیپارچه پنبه ای ( پارچه نسوز )گل های مورد نظرمایکروفر

مطلب پیشنهادی : شادابی دکوراسیون منزل با گل آرایی های زیبا و ساده

مراحل خشک کردن گل در خانه

مراحل خشک کردن گل در خانه

مراحل قاب گرفتن گل خشک

مراحل قاب گرفتن گل خشک

مراحل خشک کردن گل 

در مرحله اول پارچه را بر روی یکی از آجرها گذاشته و گل های مورد نظرتان را نیز روی آن قرار دهید. سپس پارچه دوم را روی همه قرار داده و به آرامی آجر دوم را نیز روی آن ها بگذارید. نکته ای که بابد به آن توجه زیادی داشته باشید این است که قرار دادن آجر باید با نهایت آرامی انجام گرفته و به هیچ عنوان آن را فشار ندهید چون گل هایتان را خواهد شکست. سپس آن ها را با هم درون ماکروفر قرار دهید. وجود آجرها باعث می شود که همزمان با حرارت دیدن و تبخیر آب گل ها، فشار مناسب نیز وارد شده و پرس شوند. 

قاب عکس با گل خشک

زمان لازم برای خشک شدن گل ها

معمولا گیاهان باید مدت زمانی بین ۱ تا ۳ دقیقه درون ماکروفر حرارت ببینند. البته این زمان بستگی به اندازه گل ها و ضخامتشان هم دارد. به طور مثال گل های کوچک یا با ضخامت کم تنها کافی است یک دقیقه درون ماکروفر بمانند. بعد از زمان اولنه، باید آجر بالایی را برداشته و دوباره به مدت یک تا دو دقیقه دیگر گل ها را حرارت دهید. 

مطلب پیشنهادی : سفره آرایی و تزئین میز با وسایل قدیمی

قاب عکس با گل خشک

مراحل قاب گرفتن گل خشک

قاب عکس با گل خشک

وسایل مورد نیاز :

قاب عکس خالی در ابعاد و اندازه مختلف چسب حرارتیشیشه قاب اضافی

مطلب پیشنهادی : چگونه دکوراسیون منزل را با گل های طبیعی تزیین کنید؟

مراحل قاب گرفتن گل خشک

مراحل قاب گرفتن گل خشک

قاب عکس با گل خشک

قاب عکس با گل خشک

مراحل ساخت قاب عکس با گل خشک

ساختن قاب برای گل های خشک بسیار ساده است. شما ابتدا قاب با مدل، اندازه، تعداد و رنگ مورد نظرتان انتخاب کرده و صفحه پشت آن را جدا می کنید. سپس گل هایی را که از قبل خشک کرده اید را روی شیشه درون قاب می گذارید. اگر دوست دارید که گل ها به آزادی درون قاب حرکت کند و جا به جا شوند به همین صورت کار را انجام دهید اما اگر تمایل دارید که گل ها سرجایشان بدون حرکت باقی بمانند، با کمی چسب حرارتی آن ها را روی شیشه بچسبانید. سپس شیشه دیگری که تهیه کردید را به سمت دیگر قاب متصل کرده و از محکم بودن آن اطمینان حاصل نمایید. 

مطالب مرتبط :

منبع : lilyardor | مترجم : گلنار صفدریان | تحریریه چیدانه

تزیین زیبایی

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار