بزودی در این مکان تبلیغات درج میشود

سونی ایده گوشی هوشمند با بلندگوی پاپ آپ را در سر دارد

بلندگوی پاپ آپ گوشی سونی

بیش از دو سال است که تولید کنندگان گوشی‌های هوشمند برای رسیدن به نمایشگری کاملاً بدون حاشیه به سمت استفاده از روش‌هایی همچون تعبیه دوربین سلفی در زیر نمایشگر یا دوربین سلفی پاپ آپ روی آورده‌اند. حال در همین راستا اسنادی به بیرون درز پیدا کرده که نشان می‌دهد سونی نیز برای تحقق بخشیدن به این طرح، بر روی بلندگوی پاپ آپ کار می‌کند.

بر طبق اسناد حق اختراع سونی که سال 2018 به ثبت رسیده و اکنون شاهد رسانه‌ای شدن آن‌ها هستیم، شرکت ژاپنی بر روی ایده تعبیه دوربین و اسپیکر پاپ در قسمت فوقانی گوشی کار می‌کند. البته امروزه فناوری‌هایی همچون انتقال صدا از طریق لرزش نمایشگر مورد استفاده قرار می‌گیرد که احتیاج به استفاده از بلندگوی مکالمه در بالای نمایشگر را از بین می‌برد.

بلندگوی پاپ آپ گوشی سونی

در طرح دیگری شاهد تعبیه بلندگوهای استریو خارج شونده از قسمت پایین و بالای نمایشگر هم هستیم که یک طرح خلاقانه و تمایز نسبت به نمونه‌های رایج در بازار محسوب می‌شود. از طرفی با قرار دادن بلندگو، دوربین سلفی، آنتن و سایر سنسورها در بخش پاپ آپ، تولید کنندگان می‌توانند به زبان طراحی جدید و باریک‌تری دست پیدا کنند.

بلندگوی پاپ آپ گوشی سونی

البته بدهی است که سونی برای پیاده سازی این طرح با چالش‌هایی همچون فرسوده شدن نوار انتقال، پیچیدگی سیستم مکانیکی، ورود گردوغبار در هنگام بیرون آمدن بلندگو پایین و کاهش عمر شارژ باتری روبه‌رو است.

هیچ تضمینی وجود ندارد که سونی در حال حاضر بر روی گوشی هوشمندی با چنین قابلیتی کار کند، اما شاید با فائق آمدن بر چالش‌های مذکور، سرانجام روزی شاهد معرفی یک گوشی سونی با بلندگوی پاپ آپ باشیم.

منبع phonearena هوشمند بلندگوی

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار