بزودی در این مکان تبلیغات درج میشود

شیر طلایی به کوارون رسید | آغاز قدرتمندانه رم در فصل جوایز سینمایی

شیر طلایی به کوارون رسید | آغاز قدرتمندانه رم در فصل جوایز سینمایی

سینما و تلویزیون > سینمای‌ جهان - همشهری آنلاین:
هفتاد و پنجمین جشنواره فیلم ونیز شامگاه شنبه با معرفی برگزیدگان به پایان رسید و برای دومین سال پیاپی جایزه شیر طلایی به یک فیلمساز مکزیکی برنده اسکار اهدا شد.

به گزارش همشهري آنلاين، آلفونسو كوارون در حالي جايزه شير طلايي بهترين فيلم را براي «رم» از آن خود كرد كه رياست هيات داوران اين دوره را ديگر فيلمساز مكزيكي برنده اسكار يعني گي‌يرمو دل‌تورو بر عهده داشت. موفقيت فيلم سياه و سفيد و زندگينامه‌اي كوارون در آغاز فصل جوايز در ونيز مي‌تواند از همين حالا راه او را براي ورود قدرتمندانه به رقابت اسكار بهترين فيلم و بهترين كارگرداني هموار كند.

كمدي تاريخي «محبوب» به كارگرداني يورگوس لانتيموس يوناني ديگر فيلم موفق جشنواره ونيز 2019 بود كه شير نقره‌اي جايزه بزرگ هيات داوران و جايزه كوپا ولپي بهترين بازيگر زن (اوليويا كولمن) را به دست آورد. جايزه شير نقره‌اي بهترين كارگردان به ژاك اوديار فرانسوي رسيد كه امسال با «برادران سيسترز» به ونيز آمده بود. ويلم دافو هم با «در دروازه ابديت» جولين اشنيبل جايزه كوپا ولپي بهترين بازيگر مرد را برد.

«بلبل» به كارگرداني جنيفر كنت از استراليا در شب پاياني جشنواره ونيز دو جايزه به دست آورد؛ جايزه ويژه هيات داوران و جايزه مارچلو ماستروياني بهترين بازيگر مرد يا زن براي بايكالي گانامبار. جوئل و ايتن كوئن هم طبق معمول دست‌خالي مراسم اهداي جوايز را ترك نكردند و برنده جايزه بهترين فيلمنامه براي «حماسه باستر اسكراگز» شدند.

در بخش مسابقه فيلم‌هاي اول به رياست رامين بحراني، نخستين فيلم سوريه‌اي حاضر در بخش رقابتي تاريخ جشنواره ونيز برنده شد و شير آينده (جايزه لوييجي دي‌لورنتيس) به سوداده كادان براي كارگرداني «روزي كه سايه‌ام» را گم كردم اهدا شد.

طلایی کوارون قدرتمندانه جوایز سینمایی

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار