بزودی در این مکان تبلیغات درج میشود

ترامپ زیر «آتش و خشم» داگلاس

کتاب جنجالی که به بیش از 50زبان زنده دنیا (و از جمله زبان فارسی) ترجمه شده و نام مایکل وولف را به عنوان نویسنده برخود دارد. این کتاب جنجالی ضد دونالد ترامپ، حال و هوایی افشاگرانه دارد و به مذاق جماعت کتابخوان بسیار خوش آمده است. مدیران شبکه اچ بی او بر این باورند که موفقیت عظیم نوول، کمک میکند تا مجموعه آن تبدیل به یکی از پربینندهترین مجموعههای یک دهه اخیر تاریخ قاب کوچک شود. آنها از حالا، پیش فروش امتیاز پخش خارجی آن به کشورهای مختلف را آغاز کردهاند.

برای کارگردانی مجموعه جی روچ انتخاب شده است. اگر چه این فیلم ساز تحسین شده بیشتر برای ساختههای کمدیاش شهرت دارد، اما با دنیای سیاست چندان هم بیگانه نیست. او قبل از این چند فیلم سینمایی و مجموعه تلویزیونی کارگردانی کرده که مضامینی سیاسی داشتهاند. داستان این کارها هم عموما از ماجراها و اتفاقات واقعی گرفته شدهاند. در حقیقت، روچ شهرت و اعتبار خود را به واسطه کارگردانی درام سیاسی «تغییر بازی» به دست آورد. داستان این فیلم پرتنش درباره انتخابات ریاست جمهوری سال دوهزار بود.

آتش و خشم درباره حضور دانلد ترامپ در کاخ سفید به عنوان رئیسجمهور و فعالیتهای انتخاباتی او و تیم همراهش در سال 2016 است. این داستان نوع روابط این مولتی میلیاردر کمسواد با همکارانش در کاخ سفید را مورد بحث و بررسی قرار میدهد. در کنار آن، سیاستهای داخلی و خارجی ترامپ هم به بحث گذاشته شده و عشق او به توئیت هم به نمایش گذاشته میشود.

انتشار نوول مایکل وولف در داخل و خارج از آمریکا با استقبال گسترده منتقدان ادبی، سیاسی و اهل کتاب روبهرو شد. به گفته منتقدان، نویسنده کتاب تصویری درست از کاراکتر دمدمی مزاج و بچگانه ترامپ ارائه میدهد و به خوانندگانش کمک میکند تا درک صحیحتری از مردی داشته باشند که به صندلی مهمترین مقام اجرایی بزرگترین و ثروتمندترین کشور جهان تکیه زده است. نویسنده اعلام کرده بود برای نگارش نوول خود با ترامپ صحبت کرده و با اجازه او وارد کاخ سفید شده است. ظاهرا ترامپ یکی از مقالههای وولف در هالیوود ریپورتر را (که درباره او نوشته شده بود) بسیار پسندیده و به همین دلیل، با نگارش نوولی درباره خودش موافقت کرده است. اما ترامپ بعدا مدعی شد چنین اجازهای نداده و اصلا ملاقاتی با وولف نداشته است! جی روچ میگوید قصد دارد اقتباسی وفادارانه از نوول وولف را در معرض دید تماشاگران تلویزیونی قرار دهد و از حالا منتظر واکنشها و عکس العملهای منفی شبکه تلویزیونی فوکس است! این شبکه از طرفداران پروپاقرص ترامپ به حساب میآید و گفته میشود او از بینندگان دائمی برنامههای خبری آن است.

روچ برای انتخاب بازیگری برای نقش اصلی مجموعهاش هم با دردسرهای زیادی روبرو بوده است. به گفته او: «کمتر بازیگر سرشناسی حاضر به همراهی با ما در این پروژه میشود. به همین دلیل، صحبت با چهرههای مشهور میانسال سینما و تلویزیون، با مشکلات و دستاندازهایی همراه بوده است. اما آن چه که به کمک ما میآید، میزان شهرت و محبوبیت نوول مایکل وولف است.»

آشنایی با دنیای رئیس جمهورها

مایکل داگلاس با دنیای سیاستمداران و روسای جمهور چندان هم بیگانه نیست. او در سال 1985 در «رئیسجمهور آمریکایی» ساخته راب رینر بازی کرد و در آن نقش یک رئیسجمهور خیالی آمریکا به نام اندرو شپرد را بهعهده گرفت. بسیاری از منتقدان گفتند کاراکتر او الهامگرفته از شخصیت بیل کلینتون است. این کمدی درام رمانتیک با استقبال نسبی تماشاگران سینما روبهرو شد. اما ایفای نقش دونالد ترامپ جلوی دوربین تلویزیون، میتواند چالشهای زیادی را پیش روی بازیگر 73 ساله سینما قرار دهد.

از تلویزیون به سینما

بازیگرکهنسال سینما با دنیای تلویزیون بیگانه نیست. در حقیقت، داگلاس فعالیت هنری را با حضور در مجموعه های تلویزیونی شروع کرد. در دهه 70 میلادی با بازی در درام پرتنش جنایتکارانه و کارآگاهی «خیابان های سان فرانسیسکو»، به صورت یک چهره سرشناس و مطرح درآمد و بزودی پایش به دنیای سینما باز شد. او در این مجموعه در کنار کارل مالدن، در نقش دو کاراگاه زیرک سان فرانسیسکویی ظاهر شدند که به شکار متهمان شهر می پردازند.

کیکاووس زیاری

جامجم

ترامپ داگلاس

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار