بزودی در این مکان تبلیغات درج میشود

هشدار وزیر بهداشت یمن درباره ورد کرونا به این کشور

به گزارش افکارنیوز،

«طه المتوکل» روز دوشنبه با حضور در مجلس یمن به نمایندگان این کشور گفت که چنانچه کرونا به داخل کشور نفوذ کند ۹۰ درصد مردم به این ویروس مبتلا خواهند شد؛ در حالی که تعداد تخت‌های بیمارستانی ما فقط یکهزار و ۵۰۰ تخت است.  

اخبار بین الملل-وی افزود: اوضاع یمن به همبستگی همه در شمال و جنوب نیاز دارد و به همین دلیل است که «مهدی المشاط» رییس جمهوری مبادرت به نشستن با طرف مقابل و گفت وگو با آن‌ها برای ایجاد طرح مقابله با کرونا کرده است.  

وزیر بهداشت و جمعیت یمن اظهار کرد: در صورت ورود کرونا به کشور یمن، سازمان جهانی بهداشت تعداد کشته‌ها را حداقل ۷۰ هزار نفر تخمین زده و که تخمین ما بمراتب بیشتر از این رقم است. 

المتوکل، بزرگترین منبع خطر برای ورود ویروس کرونا به یمن را گذرگاه‌ها دانست و افزود: همه دنیا گذرگاه‌های ورودی را بسته اند و ما مجبوریم آن‌ها را به مدت ۲ ماه به طور کامل تعطیل کنیم.  

وی اظهار کرد: عربستان سعودی هر روز ما را تحت فشار قرار می‌دهد و در دوره گذشته یکهزار و ۸۰۰ زائر به یمن بازگشتند؛ همچنین ۶۰ چینی را به کشور ما فرستاد و در تلاش است تا مردم بسیاری از کشورها را به یمن اعزام کند. 

وزیر بهداشت یمن درباره اقدام‌های انجام شده برای پیشگیری و مقابله با کرونا در این کشور افزود:  ما در روزهای گذشته منتظر سازمان بهداشت جهانی نماندیم تا لباس پزشکی محافظتی برای ما ارسال کند بلکه بیش از ۱۰ هزار لباس محافظتی را به دست آوردیم و در تلاشیم تا آن‌ها را به صورت محلی تولید کنیم. 

شیوع ویروس کرونا معروف به «کووید ۱۹»  برای نخستین بار اواسط ماه دسامبر (۲۴ آذر) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد. ابتدا از این بیماری به عنوان ذات‌الریه نام برده می‌شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین بعد از انجام یک سری تحقیقات، در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ماه ۹۸) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.  

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در سراسر جهان تاکنون به یک میلیون و ۲۷۳ هزار تن رسیده ، آمار جان باختگان هم ۶۹ هزار و ۴۳۶ تن گزارش شده و ۲۶۲ هزار و ۳۵۱ نفر بهبود یافته‌اند.  

هشدار بهداشت درباره کرونا

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار