بزودی در این مکان تبلیغات درج میشود

قابلیت مترجم همزمان به اپلیکیشن مترجم گوگل در اندروید اضافه شد

قابلیت مترجم همزمان گوگل ترنسلیت برای نخستین بار در بهمن ماه سال گذشته معرفی شد، حالا اپلیکیشن اندرویدی این مترجم با استفاده از قابلیت‌های هوش مصنوعی می‌تواند این خدمت را ارایه دهد.

به کمک قابلیت مترجم همزمان گوگل ترنسلیت می‌توانید یک صدا را ضبط کنید و آن را به صورت یک متن ترجمه شده در گوشی خود داشته باشید. تمام این فرایند بدون وقفه و به صورت آنی انجام می‌شود.

انتشار این قابلیت از امروز شروع می‌شود و به تدریج در دسترس تمام کاربران قرار خواهد گرفت. در ابتدا استفاده از این ویژگی برای زبان‌های انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، هندی، پرتغالی، روسی، اسپانیایی و تایلندی امکان‌پذیر خواهد بود. این بدان معناست که شما می‌توانید تمام زبان‌های بالا را یه صورت صوتی دریافت و به زبان دلخواه ترجمه نمایید.

قابلیت مترجم همزمان گوگل ترنسلیت به اینترنت نیاز دارد

با استفاده از قابلیت مترجم همزمان گوگل ترنسلیت می‌توانید یک سخنرانی را به صورت زنده به زبان دیگری ترجمه کنید و یا حتی از صداهای ضبط شده به یک زبان دیگر برای ترجمه استفاده کنید.

بنابراین شما می‌توانید گوشی خود را جلوی بلندگوی کامپیوتر نگه دارید و یک صدای از پیش ضبط شده را پخش کنید، سپس یک متن ترجمه شده را به زبان دلخواه خود و بدون نیاز به وارد کردن متن به صورت دستی دریافت کنید.

گوگل پیش‌تر اعلام کرد که که این قابلیت از آپلود صداهای از پیش ضبط شده پشتیبانی نمی‌کند اما کاربر می‌تواند آن را پخش و به وسیله میکروفون تلفن همراه خود به برنامه وارد کند.

تا پیش از این می‌توانستید از قابلیت تبدیل صوت گوگل ترنسلیت برای ترجمه یک کلمه یا عبارت کوتاه استفاده کنید. اما این ویژگی توانایی ترجمه عبارات طولانی و یا سخنرانی‌ها را نداشت.

برای استفاده از قابلیت مترجم همزمان گوگل ترنسلیت باید به اینترنت متصل باشید. زیرا درک عبارات به وسیله واحدهای پردازشی مخصوص هوش مصنوعی موسوم به Tensor Processing Units انجام می‌شود که برای برقراری ارتباط با آن به اینترنت نیاز است.

قابلیت ترجمه هم‌زمان در حال حاضر تنها برای کاربران اندروید در دسترس است، اما گوگل اعلام کرده است این ویژگی در آینده برای iOS نیز عرضه خواهد شد. این ویژگی پس از دریافت با نام transcribe در نرم افزار گوگل ترنسلیت ظاهر می شود.

قابلیت مترجم همزمان اپلیکیشن مترجم اندروید اضافه

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار