بزودی در این مکان تبلیغات درج میشود

مایکروسافت انتشار آپدیت‌های اختیاری و غیرامنیتی را فعلا متوقف می‌کند

از آنجا که همه افراد از جمله متخصصان آی‌تی و توسعه دهندگان مایکروسافت در حال حاضر به اندازه کافی نگرانی دارند، مایکروسافت انتشار آپدیت‌های غیر امنیتی و اختیاری را برای نسخه‌های تحت پشتیبانی ویندوز و محصولات سرور خود را متوقف می‌کند. به این ترتیب تمرکز مایکروسافت تنها معطوف به آپدیت‌های امنیتی خواهد بود.

مایکروسافت انتشار به‌روزرسانی C و D را که در هفته سوم و چهارم هر ماه منتشر می‌شود را متوقف می‌کند. این آپدیت‌ها شامل رفع موارد و نواقص غیر امنیتی می‌شود. با این حال این اتفاق تا ماه آینده میلادی رخ نخواهد داد، از این رو ممکن است طی روزهای باقی مانده از ماه جاری میلادی شاهد انتشار آپدیت باشیم.

مایکروسافت به‌روزرسانی B محصولات خود را که دومین سه شنبه هر ماه منتشر می‌شود را هنوز منتشر خواهد کرد. در حال حاضر در انتظار برطرف شدن دو مشکل امنیتی zero-day هستیم که مایکروسافت روز گذشته آن‌ها را اعلام کرد و مورد استفاده هکرها قرار می‌گیرد.

با شروع ماه می، ما انتشار نسخه‌های غیر امنیتی دلخواه (به‌روزرسانی C و D ) را به علت حفظ امنیت مشتری و محصولاتمان در تمامی نسخه‌های تحت پشتیبانی ویندوز و محصولات سرور خود متوقف می‌کنیم.

Windows Update (@WindowsUpdate) March 24, 2020

با توجه به اینکه در حال حاضر شمار زیادی از کاربران و کارمندان مشغول به دورکاری هستند، آخرین چیزی که مایکروسافت به آن احتیاج دارد شناسایی و رفع یک باگ است.

گوگل نیز همین رویه را در پیش گرفته است. این شرکت چند روز پیش اعلام کرد که به منظور حفظ پایداری گوگل کروم انتشار آپدیت برای این مرورگر را متوقف می‌کند. پس از آن نیز گفته شد که انتشار نسخه 82 گوگل کروم کاملا منتفی می‌شود.

مایکروسافت هم‌چنین قطع خدمات نسخه‌های Enterprise، Education و IoT Enterprise ویندوز 10 را از 14 آوریل تا 13 اکتبر به تعویق می‌اندازد. این دستگاه‌ها می‌توانند به‌روزرسانی‌های امنیتی را طی چند ماه آینده دریافت کنند.

مایکروسافت می‌گوید که بررسی‌هایش روی وضعیت بهداشت عمومی نشان می‌دهد این موضوع روی کاربرانش تاثیرگذار است. از این رو اولویت و تمرکز این شرکت دیگر روی اپدیت‌های اختیاری نبوده و روی آپدیت‌های امنیتی خواهد بود.

مایکروسافت انتشار آپدیت اختیاری غیرامنیتی متوقف

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار