بزودی در این مکان تبلیغات درج میشود

همایش مجازی«ابعاد اجتماعی-انسانی کرونا در ایران» برگزار می شود

به گزارش خبرنگارمهر، پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی در نظر دارد در شرایط کنونی که جامعه ایران درگیر مسئله کرونا ست، با ایفای وظیفه خود در قبال جامعه، با بهره‌گیری از تمام ظرفیت علمی خود و یاری گرفتن از نخبگان حوزه‌های مختلف علوم انسانی، از منظر دانش‌های مختلف انسانی- اجتماعی و از زوایای گوناگون به بررسی مسئله کرونا بپردازد. این بررسی‌ها، ابعاد گسترده‌ای از شناخت مسئله تا ارائه راهکارها را در بر خواهد داشت. 

این همایش در این راستاست که علوم انسانی را در حل مسائل جاری جامعه فعال سازد و کارآمدی این علوم در عرصه عمل را نشان دهد. باور ما بر آن است که مسائل گوناگون پیشِ رو در جامعه، در کنار ابعاد پزشکی و مهندسی، جنبه‌های مهم انسانی- اجتماعی دارند؛ جنبه‌هایی که بدون توجه به آن، امکان رسیدن به راه‌حل کارآمد و جامع وجود ندارد و در این مسیر، علوم انسانی باید سهم خود را در حل مسائل ادا کند. 

با توجه به شرایط کنونی، همایش مورد نظر به‌صورت مجازی برگزار خواهد شد و دستاورد آن افزون بر ارائه اصل سخنرانیها، در قالب یک مجموعه مقالات نیز به چاپ خواهد رسید.

به دنبال مصوبه هیئت رئیسه محترم پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی، پژوهشکده دانشنامه نگاری این پژوهشگاه موظف به تشکیل دبیرخانه علمی و اجرایی همایش شد. فعالیت با تشکیل کارگروه علمی و اجرایی کار آغاز شده این پژوهشکده با جلب همکاری علمی دانشگاه ها و پژوهشگاه های کشور خواهد کوشید با استفاده از ظرفیت علمی جامعه دانشگاهی، گامی در جهت شاسایی ابعاد انسانی و اجتماعی این پدیده پزشکی بردارد و آگاهی های ارزشمندی از این منظر در اختیار عموم قرار دهد.

محورهای این همایش عبارتند از مطالعات اجتماعی، روانشناسی اجتماعی ، روانشناسی، علوم تربیتی و اخلاق، مطالعات دینی- فلسفی و کرونا، مطالعات سیاسی و کرونا، مطالعات اقتصادی و کرونا، مسائل حقوقی کرونا، مطالعات تاریخی و جغرافیایی، علوم ارتباطات، زبان شناسی، نشانه شناسی و ادبیات، مطالعات فرهنگی مربوط به کرونا و علم شناسی، علم سنجی، دانشنامه نگاری و مسئله کرونا.

دبیر علمی این همایش احمد پاکتچی و دبیر اجرایی هم اصغر اسمعیلی است.

حداکثر زمان دریافت چکیده ها ۱۷ فروردین ماه و زمان برگزاری هم سوم اردیبهشت ماه است.

علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این همایش می توانند به آدرس http://www.ihcs.ac.ir/coronaconf مراجعه کنند.

همایش مجازی ابعاد اجتماعی انسانی کرونا ایران برگزار

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار