بزودی در این مکان تبلیغات درج میشود

صله رحم منحصر در رفت آمد نیست

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت‌الاسلام دهنوی در گفتگویی با اشاره به سنت نیک صله رحم به عنوان یک رفتار ارزشمند، اظهار داشت: مردم باید بدانند که صله رحم رفتار بسیار ارزشمندی است و این امر در آموزه‌های دینی ما بعد از ایمان به خدا، بالاترین رفتار به شمار می‌رود.

وی افزود: صله رحم، ثواب جهاد فی سبیل الله را دارد. پیامبراکرم (ص) نیز فرموده اند: «اگر لازم شد، یک سال راه بروید تا بتوانید نزدیکان خودتان را زیارت کنید».

این کارشناس مذهبی با بیان این که صله رحم آثار و برکات فراوانی دارد، گفت: صله رحم باعث آبادانی سرزمین‌ها، افزایش دارایی، افزایش طول عمر و سلامت بدن می‌شود و همچنین محبت‌ها را نیز بیشتر می‌کند.

وی تصریح کرد: صله رحم بلاها را دفع و پاک شدن اعمال انسان و حسابرسی در روز قیامت را برای افراد ساده‌تر می‌کند.

حجت‌الاسلام و المسلمین دهنوی ادامه داد: اما با توجه به شرایط فعلی شیوع و انتشار کرونا؛ این ویروس خطرناک ومخرب نباید رفت و آمد انجام شود و با توجه به امکاناتی که در حال حاضر برای مردم مهیا است، آنان می‌توانند از تلفن همراه خود استفاده کنند و با خانواده و نزدیکان خویش ارتباط تلفنی داشته باشند و صله رحم را به جا بیاورند.

وی با اشاره به این که صله رحم منحصر در رفت آمد نیست، اظهار داشت: همین که افراد با استفاده از تلفن همراه با یکدیگر ارتباط تصویری برقرار کنند، در واقع صله رحم را درشرایط فعلی به جا آورده اند.

این کارشناس مذهبی خاطرنشان کرد: در شرایط کنونی همه وظیفه دارند در منزل بمانند و اگر با خروج از منزل یا سفر، جان کسی به خطر بیفتد، هیچ گونه توجیه شرعی، عقلانی، انسانی و اخلاقی ندارد.

وی افزود: صله رحم با ارتباط تصویری نیز امکان پذیر است و خداوند تمام ثواب آن را نیز از همین طریق برای مؤمنان در نظر می‌گیرد و در این راستا نیز رعایت ضوابط دین اسلام و همچنین رعایت محرم و نامحرمی در امر صله رحم باید مورد توجه قرار گیرد.

منحصر

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار