بزودی در این مکان تبلیغات درج میشود

ازدواج نکردن به دلیل نداشتن پرده بکارت

ازدواج نکردن به دلیل نداشتن پرده بکارت

ازدواج نکردن به دلیل باکره نبودن،دختری هستم که پرده بکارت پاره شده و به همین دلیل ترس از ازدواج دارم

دختری 30 ساله هستم چند سال پیش ناخواسته و به زور مجبور به رابطه جنسی شدم و فکر می کنم بکارت خودم را از دست داده ام و پرده بکارت پاره شده، از آن زمان خواستگارهای خودم را رد می کنم ، چون به دلیل نداشتن بکارت ترس از ازدواج دارم و اوضاع روحی خوبی ندارم لطفا مرا راهنمایی کنید.

پاسخ مشاور قبل از ازدواج درباره ازدواج نکردن به دلیل نداشتن پرده بکارت

ممنون از اعتماد شما به سایت تنظیم خانواده،درباره مشکل شما چون احتمال می دهم مشکل رایجی باشد لازم می دانم در ذیل توضیحاتی ارائه کنم

از کجا می دانید که باکره نیستید و پرده بکارت پاره شده است؟

این درست است که شما رابطه جنسی داشتید به هر ترتیب، اما به منزله پاره شدن پرده بکارت نیست، همانطور که می دانید پرده بکارت انواع مختلفی دارد( انواع پرده بکارت ) و ممکن است با رابطه جنسی از بین نرفته باشد.

از طرف دیگر برخی دخترها بطور مادرزادی فاقد بکارت هستند، بنا براین نخست باید اطمینان حاصل شود که آیا باکره نیستید یا اینکه چنین تصوری با توجه به رابطه ای که داشتید دارید؟ بنابر این باید حتما تاکید می کنم حتما جهت معاینه به پزشک متخصص زنان و زایمان بروید ( نیازی نیست که از گذشته و رابطه ای که داشتید صحبت کنید، برای آن دکتر هم اهمیتی ندارد) بلکه صرفا معاینه انجام شود تا اول از سلامت یا عدم سلامت بکارت دوم از نوع پرده بکارت خود آگاه شوید.

چه بسیار دخترانی که مورد سو استفاده جنسی قرار می گیرند اما بکارت خود را خوشبختانه از دست نداده اند ولی خود چنین تصوری دارند .

اگر پزشک متخصص زنان پرده بکارت را معاینه و اعلام کرد باکره نیستید

فرض بر اینکه تشخیص این باشد که پرده بکارت پاره شده و شما باکره نیستید،در چنین شرایطی شما می توانید برای ترمیم بکارت نزد متخصص زنان بروید. این عمل سرپایی می باشد و در مطب انجام می شود از نظر شرعی نیز اگر ضرورت داشته باشد و آبروی دختر در خطر جدی باشد، اشکالی ندارد.

درباره نداشتن پرده بکارت با خواستگار یا دیگران صحبت نکنید

هم پسر و هم دختر در خواستگاری این حق را دارد که در مورد گذشته طرف مقابل، موضوعاتی را جویا شود هرچند نگاه وسواسی به این موضوع و شکاکانه را برای دو طرف نهی می‌کنیم، چرا که جلسه بازجویی نیست و اساسا نباید دنبال آتو گرفتن از طرف مقابل بود.درباره نداشتن پرده بکارت با خواستگار یا دیگران صحبت نکنید


اگر چه صداقت و درستی ستون اصلی ازدواج است، اما در برخی موارد بازگو نکردن برخی وقایع، دروغ به حساب نمی آید، مثلا در صورتی که فردی در گذشته رفتاری غیر شرعی داشته چه خواسته چه ناخواسته، از طرفی از عمل خود به شدت پشیمان می باشد و توبه کرده و دیگر آنرا تکرار نکرده است؛ در این صورت می تواند به خواستگار خود پاسخ عدم مشکل را بدهد، این را بدانید در دین اسلام اعتراف به گناه فقط و فقط نزد پروردگار جایز است، در دین اسلام آبروی مومن اهمیت بالایی دارد.

از جمله اشتباهاتی که برخی از دختران و پسرها در خواستگاری مرتکب می‌شوند این است که همه گذشته خود را (که بعضا همراه با اتفاقات، رفتارها، صفات یا اروابط نادرست بوده که اکنون از آنها ناراحت و پشیمان هستند) به منظور صداقت یا بعضا جلب اعتماد طرف مقابل، عنوان می‌کنند حال آنکه این عمل در بسیاری موارد اثر معکوس داشته که نتیجه منفی آن در همان زمان (به صورت طبیعی خواستگاران با شنیدن این گونه مسائل از ازدواج کردن با شخص مورد نظر منصرف می شوند) یا در زندگی مشترک، دامنگیر طرفین خواهد شد.

از طرف دیگر اینکه به خواستگار بگویید باکره نیستید ممکن است، زمینه سو استفاده همان خواستگار از شما شود و شما برای اینکه دیگران از این ماجرا مطلع نشوند مجبور به رابطه نامشروع با وی شوید، بنا بر این موضوع عدم بکارت را به هیچ کس نباید بگویید.

اگر به خواستگار نگوییم که باکره نیستیم آیا ازدواج شرعا درست است؟

این ازدواج از نظر شرعی اشکال ندارد. دخترى که بکارت ندارد اگر بخواهد با مردى ازدواج نماید، لازم نیست به او تذکر دهد و چنانچه مرد در هنگام خواستگارى و عقد شرط بکارت ننماید و یا صحبتى از بکارت نکند و صرفا به گمان این که دختر باکره است اقدام به ازدواج نماید و پس از عقد متوجه شود «حق فسخ عقد را ندارد». تنها حقى که براى شوهر ثابت است آن است که به نسبت تفاوت مهر باکره و غیرباکره از مهر تعیین شده کسر کند. منبع (تحریر الوسیلۀ امام خمینی،ج۲،باب نکاح،تدلیس،مساله ۱۵،ص ۲۹۶)

اگر بکارت جزء شروط ضمن عقد باشد،در صورتی که بعد از عقد مشخص شود دختر باکره نبوده به هر دلیلی در این صورت حق فسخ عقد برای شوهر محفوظ است.

برای آسیب های روحی و روانی ناشی از سواستفاده جنسی و پاره شدن بکارت حتما توصیه به مشاوره می شود چرا که ممکن است در آینده این ذهنیت بر رابطه زناشویی با همسر تاثیر داشته باشد

منابع:سایت تنظیم خانواده، سایت پرسمان، تحریر الوسیله امام خمینی

این مطلب در تاریخ يكشنبه 2 فروردين 1399منتشر شده است

ازدواج نکردن نداشتن بکارت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار