بزودی در این مکان تبلیغات درج میشود

خروج ۶ هزار نیروی پرورشی از فعالیت‌های تربیتی و جذب در بخش آموزشی

به گزارش گروه آموزش‌ و پرورش خبرگزاری فارس، علیرضا کاظمی معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش در نشست صمیمی وزیر آموزش و پرورش با کارکنان حوزه پرورشی و بازدید از بخش‌های مختلف معاونت پرورشی، با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در دیدار با معلمان، اظهار کرد: تشخیص ضرورت تمرکززدایی، پرهیز از دانش‌ورزی صرف، حذف آزمون‌ها و تأکید بر مهارت‌آموزی برای جامعه پرورشی، بارقه‌های امید ایجاد کرده است.

وی افزود: امید می‌رود اکنون دوره شکوفایی فعالیت‌های پرورشی باشد و قدم‌های خوبی در حیطه پرورشی در راستای تحقق سند تحول برداشته شود.

کاظمی ادامه داد: تمام برنامه‌ریزی‌ها انجام خواهد شد و 20 سیاست اصلی را در حوزه پرورشی مانند رویکرد فراگیری، کشف استعدادهای قرآنی، فرهنگی و هنری، استفاده از همه ظرفیت‌های درون‌سازمانی و برون‌سازمانی مانند تشکل‌ها و سازمان دانش‌آموزی را در دستور کار قرار دادیم.

وی افزود: توسعه فعالیت‌های فضیلت محور، اجرای برنامه‌های نشاط‌آور و توسعه برنامه‌های قرآنی، 3 اولویت اصلی در حوزه پرورشی است.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش از تهیه و تدوین برنامه جامع تربیتی خبر داد و افزود: تقویت هسته‌های مشاوره از جمله برنامه‌هایی است که اثر مثبت در تربیت دانش‌آموزان خواهد داشت.

وی از تنزل جایگاه فعالیت‌های پرورشی در سال‌های اخیر خبر داد و تصریح کرد: دغدغه‌های رهبر معظم انقلاب نیز ریشه در همین مسئله دارد؛  تضعیف جایگاه پرورشی در درس ملی، کمبود شدید نیروی انسانی در حوزه پرورشی و مشاوره، بلاتکلیفی کانون‌های فرهنگی، اجرای نظام 3-3-6 و اشتغال نمازخانه‌ها به‌عنوان کلاس، خروج 6 هزار نیروی پرورشی و به‌کارگیری در پست‌های آموزشی، موازی‌کاری‌ها در حوزه پرورشی از جمله چالش‌هایی است که در سال‌های اخیر صورت گرفته است.

کاظمی خاطرنشان کرد: سهم جذب نیروهای پرورشی در استخدام‌ها بسیار کاهش‌یافته است و این حوزه نیازمند توجه بیش‌ از پیش است.

وی افزود: با توجه به اینکه رویکرد اصلی سند تحول چرخش به نسبت فعالیت‌های پرورشی است، 4 موضوع، برقراری سرانه پرورشی، جذب ردیف‌های اختصاصی، سرانه نیروی انسانی، تشکیل کارگروهی برای احیای معاونت پرورشی و تفکیک بخش مشاوره و امور تربیتی ازجمله درخواست‌های این معاونت از وزیر آموزش‌ و پرورش است.

انتهای پیام/

نیروی پرورشی فعالیت تربیتی آموزشی

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار