بزودی در این مکان تبلیغات درج میشود

تعداد کاربران واتساپ به 2 میلیارد کاربر در سرتاسر جهان رسید

واتساپ اعلام کرده است که شمار کاربران این پیام‌رسان به بیش از دو میلیارد رسیده است. آخرین آمار منتشر شده در این خصوص به دو سال قبل بازمی‌گردد که تعداد کاربران واتساپ 1.5 میلیارد نفر بود.

هنگامی‌که که فیس‌بوک پیام‌رسان واتس اپ را با پرداخت 20 میلیارد دلار تصاحب کرد این اپلیکیشن بیش از 450 میلیون کاربر داشت. این آمار برای یک پیام‌رسان مستقل چشم‌گیر بود. پس از انجام این معامله واتساپ توانست با قدرت بیش‌تری ادامه دهد و در اوایل سال 2016 شمار کاربران خود را به یک میلیارد نفر برساند. در سال 2018 این آمار به 1.5 میلیارد کاربر رسید. به‌نظر می‌رسد فیس‌بوک تا زمان رسیدن این رقم به دو میلیارد صبر کرده است که این موضوع حدودا دو سال به‌طور انجامیده است.

حالا می‌توان گفت که واتساپ هر دو سال 500 میلیون کاربر جدید را جذب می‌کند. هرچند اپلیکیشن اصلی فیس‌بوک در سال 2017 به رقم دو میلیارد کاربر دست یافته بود. با این حال آمارها نشان می‌دهد در برخی از ماه‌ها تعداد کاربران واتساپ از فیس‌بوک پیشی می‌گیرد. به‌نظر می‌رسد کاربران از به‌اشتراک گذاشتن زندگی خود برای همه مردم خسته شده‌اند و ترجیح می‌دهند به صورت گروهی و یا تکی به برقراری ارتباط بپردازند. همین موضوع موجب شد زاکربرگ در رابطه با حریم خصوصی در فیس‌بوک حساس‌تر شود و هم‌چنین این موضوع یکی از دلایل خرید واتساپ در 6 سال پیش بود.

اپلیکیشن فیس‌بوک مسنجر در سپتامبر (شهریور) سال 2017 به آمار نصب 1.3 میلیارد رسید و اینستاگرام نیز یک ماه بعد از آن توانست یک میلیارد کاربر را جذب خود کند. از آن تاریخ تاکنون این آماز به‌روزرسانی نشده است.

حالا که فیس‌بوک توانست آمار کاربران واتساپ را به دو میلیارد نفر برساند، انتظار می‌رود که دیگر اپلیکیشن‌های این شرکت نظیر مسنجر، اینستاگرام و فیس‌بوک نیز همین روند را طی کنند. هم‌چنین گفته می‌شود فیس‌بوک قصد دارد رمزنگاری دو طرفه را به تمام اپلیکیشن‌هایش گسترش دهد، قابلیتی که هم‌اکنون در واتساپ استفاده می‌شود.

منبع venturebeat تعداد کاربران واتساپ میلیارد کاربر سرتاسر

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار