بزودی در این مکان تبلیغات درج میشود

چه کتاب‌هایی درباره زیارت حضرت فاطمه زهرا (س) نوشته شده است؟

به گزارش افکارنیوز،

کتاب های متعددی به زبان فارسی درباره حضرت فاطمه زهرا ( س ) نوشته شده اند و هر کسی از زاویه ای به مقام این بانوی بزرگ اسلام پرداخته است. یکی به معرفی شخصیت حضرت فاطمه ( س) می پردازد و دیگری به بعد دیگری از ابعاد وجودی این حضرت اشاره می کند. در اینجا کتابی را معرفی می کنیم که متفاوت تر از کتاب های دیگر نوشته و برای نخستین بار در سال ۹۷ منتشر شده است. کتاب « مشکات ولاء: در فضائل و مقامات ذکر مصیبت و زیارت حضرت زهرا (ع) » اثر علی جعفری هرستانی در انتشارات بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق ( ع ) منتشر شد و در سال ۹۸ به چاپ دوم رسید.

کتاب هایی که به زیارت حضرت فاطمه زهرا ( س ) می پردازند

اخبار فرهنگ و هنر- کتاب «مشکات ولاء: در فضائل و مقامات ذکر مصیبت و زیارت حضرت زهرا (ع)» شرحی مختصر بر گام‌های پنج‌گانه سلوک توحیدی و قرب الهی بر اساس زیارت حضرت زهرا (س) است و به بیان فضائل و مقامات ذکر مصیبت بر آن حضرت می‌پردازد. متن کتاب برگرفته از مجموعه سخنرانی‌های آیت‌الله «سید محمدمهدی میرباقری» در سال‌های ۱۳۹۲ - ۱۳۹۴ به مناسبت شهادت حضرت زهرا (س) است.  

منطق کلی کتاب سلوک توحیدی و قرب الهی براساس سیر در وادی ولایت اهل بیت (ع) و از طریق زیارت و بلای ایشان است که استاد گرانقدر، در شرح زیارت مختصر و پرمغز حضرت زهرا (س) بیان فرموده اند و این کتاب براساس آن تنظیم و پس از ترتیب سرفصل‌ها  بر این اساس، سیر کلی محتوای آن به استاد معظم ارائه شده است.

از کتاب های دیگری که به موضوع زیارت حضرت فاطمه زهرا (س ) می پردازد، کتاب زیارت مهتاب شرح زیارت حضرت فاطمه زهرا ( س) نوشته مهدی خدامیان آرانی  است. کتاب به موضوعاتی چون معرفت و شناخت حضرت فاطمه (س)،شرح زیارت حضرت فاطمه (س)،بیان مظلومیت حضرت فاطمه (س)،سبک زندگی  فاطمی و  حجاب و عفاف فاطمی می پردازد. این کتاب  سال ۹۶ در انتشارات بهار دل ها منتشر شد.

در این کتاب  می‌خوانیم:‌
سلام بر تو اى مادرِ مهربانى ها! سلام بر تو اى بانوى کرامت!
خودت مى دانى که چقدر دوست دارم این سخن را تکرار کنم: «اگر عشق تو نباشد، به چه کار آید زندگى من؟». به راستى که عشق تو، معناى زندگى من است.
مهر تو، تنها سرمایه من است. وقتى که اشک در دیده هایم مى نشیند، دست به دعا برمى دارم و اوّلین دعایم این است: «خدایا! هر چه را از من مى گیرى، بگیر، امّا عشق به فاطمه (علیها السلام) را از من مگیر!». من به خوبى مى دانم که عشق تو، راز خلقت هستى است.

درباره زیارت فاطمه نوشته

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار