بزودی در این مکان تبلیغات درج میشود

تفاوت هتل های CIP و VIP در چیست؟

تعدادی اصطلاح برای اقامت در هتل وجود دارد که هر کسی که قصد رزرو آنلاین هتل و اقامت در آن را دارد، باید با آن ها آشنا شود. امروز سعی داریم تا دو اصطلاح VIP و CIP را با هم مرور کنیم.

به گزارش جی پلاس، برای بسیاری از کسانی که به هر دلیلی از خانه و کاشانه شان دور می شوند و به شهر یا کشور دیگری سفر می کنند، اقامت در یک هتل، یک امر ضروری و لاینفک به حساب می آید. اقامت با نام انسان عجین شده و این نزدیکی میان انسان و مفهوم سکونت تا جایی به هم پیچیده شده که اگر حتی بخواهد به نقطه ای نامشخص سفر کند، باز هم به دنبال جایی برای ماندن در انتهای سفر خود می گردد. هتل یکی از همین نقطه های آسایش در انتهای هر سفری است؛ اما مسأله این جا است که تعدادی اصطلاح برای اقامت در این مکان وجود دارد که هر کسی که قصد رزرو آنلاین هتل و اقامت در آن را دارد، باید با آن ها آشنا شود. امروز سعی داریم تا دو اصطلاح VIP و CIP را با هم مرور کنیم.

معنای CIP و کارکرد آن در هتل

CIP مخفف عبارت Commercially Important Person در زبان انگلیسی است. اصطلاح CIPزمانی استفاده می شود که فروشنده یا به عبارتی همان مدیریت هتل، خدماتی ویژه را برای مسافران خود در فهرست انتخاب آن ها به هنگام رزرو هتل قرار می دهد تا در صورت تمایل با پرداخت مبلغ اضافی از خدمات آن استفاده کنند. CIP در واقع یک نوع خدمات محسوب می شود. این خدمات بیش تر به درد کسانی می خورد که قصد دارند سفر راحت تری را از زمانی که به شهر مقصد چه با هواپیما، چه با قطار و یا وسایل نقلیه دیگر می رسند داشته باشند. خوب، با این حساب هر کسی می تواند جز این دسته از مسافران باشد؛ چرا که همه می خواهند سفر راحت و آرامی داشته باشند و از زمان خود به خوبی استفاده کنند و تا آن جا که می شود از اتلاف وقت جلوگیری کنند. تصور کنید به مقصد رسیده اید و در حالی که بسیار خسته سفر هستید، روی صندلی انتظار نشسته اید و منتظر خانواده تان و یا تاکسی های معمول در اطراف ایستگاه هستید. در آن لحظه چه حسی دارید؟ حتما دل تان می خواهد تا خدماتی داشته باشید که شما را به هتل ببرد و تک تک کارهایی که برای اقامت لازم دارید را برای تان انجام دهد. در واقع، کار خدمات CIP بر روی همین موارد متمرکز است؛ حمل و نقل چمدان های شما و وسایل همراه تان، یکی از موارد مورد استفاده در CIP است؛ اگر جز دسته افرادی هستید که خدمات CIP را به بسته رزرو هتل خود اضافه کرده اید، پس دیگر نباید نگران کارهای خرده ریزی مانند جا به جایی وسایل تان باشید؛ چرا که خدمه هتل، مسئولیت جا به جایی وسایل شما را بر عهده می گیرند و وسایل تان را تا دم درب اتاق تان حمل می کنند. البته همان طور که CIP شامل حال خدماتی مانند حمل وسایل شما می شود، شامل ارائه خدمات به خود شخص هم می شود؛ یعنی اگر بعد از یک پرواز طولانی، حالا به مقصد رسیده اید و خسته و کوفته بر روی صندلی های فرودگاه و سالن انتظار نشسته اید، می بایست منتظر تاکسی هتل باشید که شما را با بالاترین کیفیت و راحتی به هتل رزرو شده تان می رساند. البته خدمات دیگری هم در CIP وجود دارد که شامل سالن های پذیرایی مجلل، کافی شاپ های شیک، راهنمایی مسافران از بدو ورود شان به فرودگاه و هتل، استفاده رایگان از کافی نت، ارائه خدمات بانکی، سالن کنفرانس، اقامت در بهترین سوئیت های هتل تا لحظه تحویل اتاق رزرو شده می شود.

خدمات VIP و کارکرد آن در هتل

VIPمخفف کلمه (Very Important Person) در زبان انگلیسی است که در گذشته بیش تر شامل حال چهره های سیاسی بوده است اما با پیشرفت و بالا گرفتن سطح رقابت در میان هتل ها، این خدمات می تواند به جز چهره های سیاسی، به سرمایه دارانی که از جایگاه حساس تری در جامعه برخوردار هستند نیز تعلق بگیرد. بسیاری از مواقع پیش می آید که شخصی مهم از لحاظ اقتصادی و یا سیاسی، قصد سفر به مقصدی را دارد و مجبور است از طرف سازمان و یا به صورت انفرادی، تعدادی محافظ را همراه خود و در طول اقامت و سفر به همراه داشته باشد. در این موارد شخص نیاز دارد تا از خدمات VIP استفاده کند و برای افرادی که با او همراه هستند نیز خدماتی در نظر گرفته شود. جدا از پوشش خدمات VIP برای شخص و همراهانش، هتل با در نظر گرفتن خدماتی ویژه، سعی می کند تا اقامتی دلچسب تر را برای او فراهم کند؛ هنگام پیاده شدن شخص از هواپیما، از طرف هتل، افرادی برای استقبال به فرودگاه می روند و با اعطای دسته گل و حمل و نقل ویژه، بدون هدر دادن وقت، شخص موردنظر و همراهانش را به هتل منتقل می کند. در هتل نیز، باز طی مراسم خاصی، از شخص و همراهانش پذیرایی می شود و در بسیاری از مواقع، مدیریت هتل برای خوش آمدگویی به استقبال او می رود. در زمان صرف نهار و شام نیز، خدمات VIP، به طوری متفاوت ارائه می شود. اگر شخص، یک چهره سیاسی باشد که به لحاظ امنیتی، پوشش امنیتی نیاز داشته باشد، ارائه خدمات هتل در زمان صرف غذا نیز با پوششی مطمئن تر و در فضایی اختصاصی برای شخص انجام می شود. در واقع، مسئولیت هتل در ایجاد امنیت و آرامش برای شخص مورد نظر در خدمات VIP، تا لحظه ای ادامه دارد که او و همراهانش به پای پله های هواپیما برسند.

تفاوت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار