بزودی در این مکان تبلیغات درج میشود

لحظه‌هایی ماندگار از یک دهه گذشته/بخش دوم

هشدار این گزارش حاوی تصاویری است که ممکن است برای برخی آزاردهنده باشد.

فرادیدفرادید پیش از این عکس‌های مربوط به یکسال گذشته را منتشر کرده است، که می‌توانید در اینجا و اینجا مشاهده کنید. ۱۰۰ لحظه یک دهه گذشته/بخش دوم/ عکس ها مانده

با نزدیک شدنِ شعله‌های آتش به خانه‌ای در کالیفرنیا در جولای ۲۰۱۷، آتشنشانان در حال برداشتنِ پرچم آمریکا از بالکن خانه هستند. آتش‌سوزی‌های طبیعی هزاران نفر را از خانه‌هایشان در غرب ایالات متحده فراری داد. یکی از علت‌های آتش‌سوزی‌های طبیعی تغییرات آب‌وهوایی عنوان شده است.
عکاس: Josh Edelson/AFP/Getty Images

۱۰۰ لحظه یک دهه گذشته/بخش دوم/ عکس ها مانده

ملی‌گرایانِ سفید در راه‌پیمایی آگوست ۲۰۱۷ در محوطه دانشگاه ویرجینیا در شارلوتسویل در مقابل مخالفان خود صف‌آرایی کرده و شعارِ «خون و خاک» و «شما نمی‌توانید جای ما را بگیرید» سر می‌دهند. این تظاهرات چند لحظه بعد به صحنه درگیری‌های فیزیکی تبدیل می‌شود.
عکاس: Samuel Corum/Anadolu Agency/Getty Images

۱۰۰ لحظه یک دهه گذشته/بخش دوم/ عکس ها مانده

در جریان درگیری‌های ملی‌گریان و ضد‌ملی‌گرایان در ایالت ویرجینیا در شارلوتسویل، یک ماشین به میان جمعیت تظاهرات‌کنندگانِ مخالف ملی‌گرایی یورش برد. یک زن ۳۲ ساله در اثر این حمله کشته شد و ۱۹ نفر دیگر زخمی شدند. جوان ۲۰ ساله، جیمز آلکس فیلدز، که راننده این ماشین بود، به اتهام قتل درجه ۳ زندانی ابد شد.
عکاس: Ryan M. Kelly/AP

۱۰۰ لحظه یک دهه گذشته/بخش دوم/ عکس ها مانده

یک بیمار پیر در شهر هوستون در آمریکا منتظر است تا بعد از طوفان هاروی او را نجات دهند. طوفان هوستون بسیاری از خانه‌ها را با خاک یکسان کرد. آگوست، ۲۰۱۷.
عکاس: Nick Oza/USA Today Network

۱۰۰ لحظه یک دهه گذشته/بخش دوم/ عکس ها مانده

ماه در خورشید‌گرفتیِ کامل خورشید را پوشانده است. آگوست، ۲۰۱۷. این نخستین خورشید گرفتیِ کامل از سال ۱۹۱۸ در آمریکا بوده است.
عکاس: Ted S. Warren/AP

۱۰۰ لحظه یک دهه گذشته/بخش دوم/ عکس ها مانده

شهر سن خوآن در پرتوریکو که در اثر طوفان ماریا در سپتامبر ۲۰۱۷ در خاموشی کامل فرو رفته است. این طوفان، شدیدترین طوفان در طی ۸۵ سال پیش از آن در پرتوریکو بود.
عکاس: Alex Wroblewski/Getty Images

۱۰۰ لحظه یک دهه گذشته/بخش دوم/ عکس ها مانده

استفان مانچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا و همسرش لوئیز لینتون، یک ورق یک دلاری جدید را در نوامبر سال ۲۰۱۷ را در مقابل دوربین گرفته‌اند. این اسکناس‌ها نخستین اسکناس‌هایی بودند که امضای مانچین روی آن‌ها ثبت شد.
عکاس: Jacquelyn Martin/AP

۱۰۰ لحظه یک دهه گذشته/بخش دوم/ عکس ها مانده رندال مارگریو (سمت چپ) در سومین و آخرین جلسه استماع دادگاه که در فوریه ۲۰۱۸ برگزار شد، به سمتِ لری نصر (سمت راست، پایین)، پزشک سابقِ تیم ژیمناستیک آمریکا و دانشگاهِ میشیگان یورش می‌برد. نصر به خاطر جرم جنسی و آزار و اذیت دختران جوانِ تیم ژیمناستیک که برای معاینه به او سپرده می‌شدند، مجرم شناخته شد. مانگریو که سه دخترش می‌گویند نصر آن‌ها را آزار داده است، تلاش کرد قبل از خروج وی از دادگاه به او حمله کند. مانگریو در زمانِ استراحت ناهار با دستان دستبند‌زده به دادگاه آورده شد و از محضر دادگاه عذرخواهی کرد.
عکاس: Cory Morse/AP ۱۰۰ لحظه یک دهه گذشته/بخش دوم/ عکس ها مانده

بعد از تیراندازی در مدرسه‌ای در پارکلند در فلوریدا که منجر به کشته شدنِ ۱۷ نفر شد، دانش آموزان دبیرستان را ترک می‌کنند. دانش آموز سابق مدرسه، نیکولاس کروز عامل این قتل‌ها شناسایی شد.
عکاس: Joe Raedle/Getty Images

۱۰۰ لحظه یک دهه گذشته/بخش دوم/ عکس ها مانده

جوزف واچیرا در حالِ آرام کردنِ کرگدنِ سفید، سودان، قبل از مرگش است. این کرگدنِ ۴۵ ساله در مارس ۲۰۱۸ به دلیل ضعف سلامتی مرد.
عکاس: Ami Vitale

۱۰۰ لحظه یک دهه گذشته/بخش دوم/ عکس ها مانده

اِما گنزالس، نجات‌یافته تیراندازی در مدرسه‌ای در پارکلند در فلوریدا در هنگام سخنرانی برای حضار احساساتی می‌شود.
عکاس: Jonathan Ernst/Retuers

۱۰۰ لحظه یک دهه گذشته/بخش دوم/ عکس ها مانده

معترضان فلسطینی در نزدیکی مرز اسرائیل-غزه با سربازان اسرائیلی درگیر شده و فریاد می‌زنند. آوریل، ۲۰۱۸. اسرائیل اعلام کرد فلسطینی‌ها می‌خواستند از نرده‌ها عبور کنند و به سرزمین‌هایشان که ۷ دهه پیش بخشی از اسرائیل شد، وارد شوند. این درگیری‌ها به یکی از خونبارترین درگیری‌ها در تاریخ جنگ اسرائیل و فلسطین تبدیل شد.
عکاس: Mohammed Salem/Reuters

۱۰۰ لحظه یک دهه گذشته/بخش دوم

عکس دسته‌جمعیِ رؤسای جمهور ادوار مختلف آمریکا به همراه همسرانشان. در این عکس که در آوریل، ۲۰۱۸ در مراسمِ تدفین همسرِ جورج اچ دبلیو بوش، رئیس‌جمهور اسبق آمریکا گرفته شده است، به ترتیب از سمت لارا بوش، جورج. دبلیو بوش، بیل کلینتون، هیلاری کلینتون، باراک اوباما، میشل اوباما و ملانی ترامپ و جورج اچ دبلیو بوش دیده می‌شوند.
عکاس: Paul Morse/George W. Bush Presidential Center via Getty Images

۱۰۰ لحظه یک دهه گذشته/بخش دوم/ عکس ها مانده

لحظه تاریخی عبور کیم جونگ اون، سمت چپ، از مرزی که از سال ۱۹۵۳ دو کره را از هم جدا کرده است، برای دیدار با همتای خود از کره جنوبی، مون جائه این. کیم جونگ اون نخستین رهبر کره شمالی است که وارد خاک کره جنوبی شده است. دو رهبر ابتدا در خط مرزی دست دادند و سپس هر کدام از خط عبور کرد و به قلمرو دیگری پا نهاد. ملاقات بین دو رهبر که ۷۰ سال است به صورت فنی در جنگ هستند، درحالی تمام شد که هر دو اعلام کردند بعد‌ها معاهده صلحی امضا خواهند کرد.
عکاس: Korea Summit Press Pool/Getty Images

۱۰۰ لحظه یک دهه گذشته/بخش دوم/ عکس ها مانده

درحالیکه آتشفشانِ کیلوِآ در دوردست‌ها در حال فوران است، بازیکنان در زمین گلفی در جزیره هاوایی مشغول بازی هستند. آتشفشان در ماه مه ۲۰۱۸ شروع به فوران کرد و گذازه آتشفشانی به مناطق مسکونی رسید.
عکاس: Mario Tama/Getty Images

۱۰۰ لحظه یک دهه گذشته/بخش دوم/ عکس ها مانده

هاوری واینستان، یکی از غول‌های هالیوود، که اتهاماتِ جنسی متعددی علیه او اعلام شده است، در ماه مه ۲۰۱۸ وارد مقر پلیس نیویورک می‌شود. افشاگری‌ها علیه این تهیه‌کننده هالیوودی باعث برپایی جنبش هشتگ من هم در سراسر جهان شد. او به دلیلِ تجاوز و آزار جنسیِ سه زن محکوم شد. اما به خاطر تمامی اتهاماتی که علیه او مطرح شده، مجرم شناخته نشد.
عکاس: Shannon Stapleton/Reuters

۱۰۰ لحظه یک دهه گذشته/بخش دوم/ عکس ها مانده

صدراعظم آلمان، آنگلا مرکل، در حال صحبت با همتای آمریکایی خود، دونالد ترامپ، که روی صندلی نشسته و سایر رهبران جی‌۷ نیز اطراف او ایستاده‌اند. بر طبق گفته‌های دو دیپلمات ارشد، در این صحنه، مکالمه‌ای جدی درباره اعلامیه و سایر مسائل کشور‌های جی ۷ که آمریکا مسبب آن بوده، در جریان بوده است.
عکاس: Jesco Denzel/German Federal Government via AP

۱۰۰ لحظه یک دهه گذشته/بخش دوم/ عکس ها مانده

یک دختر دو ساله هندوراسی در کنار مادرش که توسط پلیس آمریکا بازدید بدنی می‌شود، گریه می‌کند. مادر این دختربچه در ژوئن ۲۰۱۸ در مرز مکزیک-آمریکا دستگیر شد. آن‌ها رودخانه ریو گرانده را با قایق عبور کردند و در مرز آمریکا توسط گشت مرزی متوقف شدند.
عکاس: John Moore/Getty Images

۱۰۰ لحظه یک دهه گذشته/بخش دوم/ عکس ها مانده

کودکان مهاجرانی که از خانواده‌شان جدا شده‌اند در میانِ چادر‌های موقت در تگزاس قدم می‌زنند. ژوئن، ۲۰۱۸. دو روز بعد، بعد از آنکه طیف وسیعی از سیاستمداران آمریکایی، اقدام دونالد ترامپ مبنی بر جداسازی کودکانِ مهاجر از مادرانشان را محکوم کردند، او یک دستور جدید امضا کرد و جداسازیِ خانواده‌ها را در مرز این کشور متوقف کرد.
عکاس: Mike Blake/Retuers

۱۰۰ لحظه یک دهه گذشته/بخش دوم

جوزفه، مهاجری از کامرون، از یک قایق واژگون‌شده در دریای مدیترانه نجات یافته است، جولای، ۲۰۱۸. مهاجرانی از آفریقا و خاورمیانه، که برخی از مناطق جنگ‌زده می‌گریزند، طی ده سال گذشته وارد اروپا شده‌اند.
عکاس: Alessio Paduano

۱۰۰ لحظه یک دهه گذشته/بخش دوم/ عکس ها مانده


شتر‌های لاما در مالیبو در کالیفرنیا به دنبال گسترشِ آتش‌سوزی به محل استقرارِ غریق‌نجات‌ها بسته شده‌اند. نوامبر، ۲۰۱۸.
عکاس: Wally Skalij/Los Angeles Times via Getty Images

۱۰۰ لحظه یک دهه گذشته/بخش دوم/ عکس ها مانده

سرینا ویلیامز، بازیکن تنیس آمریکایی، نائومی اوساکا، بازیکن تنیس ژاپنی، را در بازی‌های آزاد آمریکا آرام می‌کند. اوساکا در بازی پایانی توانست ویلیامز را شکست دهد و به نخستین بازیکن ژاپنی که تاکنون گرانداسلم را برده است، تبدیل شود. اما برخی تماشاچیانِ طرفدارِ ویلیامز که از نتیجه مسابقه به داوریی کارلوس راموس اعتراض داشتند، داور را هو کردند. ویلیامز از طرفداران خود خواست به اوساکا احترام بگذارند.
عکاس: Julian Finney/Getty Images

۱۰۰ لحظه یک دهه گذشته/بخش دوم/ عکس ها مانده

امل حسین، دخت ۷ ساله‌ای که از قحطی در رنج است روی تخت یک درمانگاه سیار در یمن دراز کشیده است، اکتبر ۲۰۱۸. او چند روز بعد از قحطی در یمن جان باخت.
عکاس: Tyler Hicks/The New York Times/Redux

۱۰۰ لحظه یک دهه گذشته/بخش دوم
مهاجری به نام ماریا مِزا به همراه دختران دوقلوی ۵ ساله‌اش از گاز اشک‌آوری که پلیس مرزی آمریکا به سوی مهاجران پرت کرده می‌گریزد. این اتفاق در مرز بین مکزیک و آمریکا رخ داد. گاز اشک‌آور بعد از آن پرتاب شد که مهاجرانی که در سمتِ مرز مکزیک بودند تلاش کردند از مرز عبور کنند و وارد خاک آمریکا شوند. نوامبر، ۲۰۱۸.
عکاس: Kim Kyung-hoon/Reuters
بخش عکس‌های ماندگار یک دهه گذشته را  اینجا ببنید.
منبع: CNN
ترجمه: سایت فرادید

Let's block ads! (Why?)

ماندگار گذشته

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار