بزودی در این مکان تبلیغات درج میشود

فارس من | ۴ مکان در بیرجند برای جانمایی یادمان مشاهیر پیشنهاد شد

به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند، در پی ثبت سوژه‌ای در سامانه فارس من با عنوان «معرفی مشاهیر خراسان‌جنوبی در ورودی شهر» خبرنگار فارس این موضوع را از یکی از مسؤولین مربوطه پیگیری کرد.

در همین راستا حجت‌الاسلام مهدی عبدالرزاق‌نژاد،عضو شورای شهر بیرجند در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس اظهار داشت: گرامیداشت نام مشاهیر استان در شورای چهارم مورد بررسی قرار گرفته بود.

عضو کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر بیرجند افزود: این موضوع به کمیسیون فرهنگی شورای شهر بیرجند سپرده شد تا پس از شناسایی مشاهیر استان، رتبه‌بندی شده و براساس اولویت برای نصب تندیس یا سردیس به همراه زندگی‌نامه یا نامگذاری میادین و پارک اقدام شود.

عبدالرزاق‌نژاد با بیان اینکه در شورای پنجم (کنونی) نیز این موضوع پیگیری شد، گفت: در جلساتی که با حضور نمایندگان دستگاه‌های مختلف از جمله سازمان تبلیغات، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، بنیاد نخبگان استان، دانشگاه بیرجند و علوم پزشکی برگزار شد، باتوجه به فراوانی تعداد مشاهیر استان، قرار شد مشاهیر بیرجند در اولویت قرار گیرند.

وی افزود: ۷۰ سرآمد و نخبه بیرجندی شناسایی شدند که ۵ نفر آن‌ها پدر علم هستند و باقی مشاهیر براساس رتبه‌بندی در درجه یک تا سه قرار گرفتند که به تأیید شورا رسید.

عضو کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر بیرجند با بیان اینکه نصب تابلو برای مشاهیر در ورودی شهر، جالب به نظر نمی‌رسد، اضافه کرد: برای مشخص کردن مکان نصب سردیس یا تندیس و یا نامگذاری مکانی، شهردار محترم مکان‌های مختلفی را مطرح می‌کنند اما زمینه آن آماده نیست.

عبدالرزاق‌نژاد تصریح کرد: پارک خطی، پارک توحید، میدان درشکه‌خانه نزدیک میدان شهدا و میدان اجتماعات از جمله این پیشنهادها برای نصب یادمان و تندیس مشاهیر بوده است.

وی گفت: با توجه به پیگیری رسانه‌ها و مردم، اگر شهردار مکان‌های مدنظر را مشخص کند، هرچه زودتر این کار را انجام خواهیم داد.

انتهای پیام/3403/ج

بیرجند جانمایی یادمان مشاهیر پیشنهاد

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار