بزودی در این مکان تبلیغات درج میشود

درخواست جمهوریخواهان برای تعلیق آموزش نیروهای عربستان در آمریکا

به دنبال حادثه تیراندازی پایگاه هوایی فلوریدا، چند نماینده جمهوریخواه روز یکشنبه خواهان تعلیق آموزش نیروهای عربستان در آمریکا شدند.

به گزارش ایرنا به نقل از بلومبرگ، "مت گیتس" نماینده جمهوریخواه ایالت فلوریدا و سناتور "لیندسی گراهام" با حضور در برنامه گفت وگوی سیاسی اعلام داشتند: پس از اینکه یک شهروند سعودی با تیراندازی در پایگاه هوایی فلوریدا باعث کشته شدن تعدادی از کارآموزان در این پایگاه شد، پنتاگون باید موقتاً آموزش نیروهای سعودی را متوقف کند.

گیتس به عنوان نماینده ایالت فلوریدا در برنامه گفت وگوی سیاسی شبکه‌ ای.‌بی‌.‌سی گفت: ما باید برنامه‌های آموزشی به خارجیان را متوقف کنیم؛ ما تا زمانی که در روند بررسی این حادثه کاملاً مطمئن نشویم نباید با پذیرش دانشجویان تازه وارد سعودی موافقت کنیم.

سناتور گراهام نیز به عنوان نماینده ایالت کارولینا، گفت: عربستان سعودی به عنوان متحد ما به حساب می‌آید اما اینجا واقعاً چیز بدی وجود دارد. اساساً، ما باید در برنامه آموزش نیروهای خارجی تأمل و ارزیابی‌های دقیقی انجام دهیم.

"مارک اسپر" وزیر دفاع آمریکا روز یکشنبه در پی تیراندازی اخیر به یک پایگاه هوایی در فلوریدا، خبر تشدید تدابیر امنیتی در پایگاه‌های این کشور را اعلام کرد.

اسپر تأکید کرد که به نیروهای مسلح آمریکا دستور داده است؛ موارد امنیتی در پایگاه‌های نظامی و روند گزینش نظامیان خارجی را که برای مأموریت‌های آموزشی به آمریکا می‌آیند، مورد بازنگری قرار دهند.

سخنان اسپر به حادثه روز جمعه در پایگاه هوایی نیروی دریایی آمریکا در فلوریدا اشاره داشت که در جریان آن، یک شهروند عربستانی این پایگاه را به گلوله بست و بر اثر آن چهار نفر از جمله عامل تیراندازی کشته و هشت تن زخمی شدند.

وزیر دفاع آمریکا گفت که از مقام‌های ارشد دفاعی آمریکا خواسته است؛ برای همه اقدامات احتیاطی لازم برای تضمین امنیت تأسیسات نظامی این کشور اطمینان کسب کنند.

درخواست جمهوریخواهان تعلیق آموزش نیروهای عربستان آمریکا

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار