تبلیغات

فواید کلی رابطه جنسی برای بدن

فواید کلی رابطه جنسی برای بدن

فواید رابطه جنسی برای بدن
محققان می‌گویند در رابطه زناشویی، اگر در زمان مناسب و منظم انجام شود، می‌تواند سلامت شما را تضمین کند. اگر حرف‌های محققان را جدی بگیریم، می‌توانیم بگوییم که بالا رفتن سن ازدواج یکی از دلایل شایع شدن بیماری‌های رنگارنگی است که این روزها پیر و جوان را درگیر کرده است.ایران ناز

از نظر پژوهشگرانی که تاثیر این ارتباط بر سلامت جسم و روان را بررسی می‌کنند، قرار نیست این رابطه تنها وابستگی شما دونفر را بیشتر کند؛ بلکه ارتباط زناشویی میان شما و همسرتان، می‌تواند به سلامت جسم و روان هردوی شما خدمات بزرگی برساند. «Webmd» نوشته است که محققان در بررسی‌های مختلف، دریافته‌اند رابطه جنسی موفق، اگر مستمر و منظم انجام شود، می‌تواند عمر شما و همسرتان را طولانی کند و فوایدی راکه در ادامه می‌آوریم به سلامت شما برساند.

رابطه جنسی موفق فشارتان پایین می‌آید
نگران نباشید؛ اگر با فشارخون بالا دست و پنجه نرم می‌کنید، قرار نیست نگران سلامت‌تان بعد از برقراری رابطه زناشویی باشید. محققان می‌گویند این رابطه می‌تواند مثل یک داروی فشارخون عمل کرده و حال شما را بهتر کند. از نظر محققان رابطه زناشویی نه تنها استرس را کم می‌کند،

بلکه در صورتی که منظم و مداوم باشد، فشارخون را هم پایین می‌آورد. طبیعی است که با حذف شدن این دو عامل خطر، یعنی استرس و فشار خون، قلب شما سالم‌تر می‌ماند و کمتر به بیماری‌های کلیوی دچار می‌شوید و خطر سکته مغزی هم از شما دور می‌شود.

اگر هر روز به یک بیماری دچارید، باید به رابطه‌ای که با همسرتان دارید، نگاه کنید. در صورتی که مدتی است رابطه میان شما سرد شده، طبیعی است که بیماری‌های مختلف بدن‌تان را هدف قرار دهند. محققان می‌گویند یک یا دو بار ارتباط زناشویی در هفته میزان یک آنتی بادی به نام ایمونوگلوبین A در بدن را بیشتر می‌کند و باعث می‌شود که در برابر سرماخوردگی و سایر عفونت‌ها ایمن شوید.

از نظر آنها تاثیر رابطه زناشویی آنقدر زیاد است که می‌تواند سیستم ایمنی را تا 30 درصد قوی‌تر کند.گذشته از این، بررسی‌ها نشان می‌دهد که رابطه زناشویی اثری مشابه ورزش کردن روی بدن می‌گذارد و به بهبود عملکرد قلب و عروق، افزایش توان، انعطاف‌پذیری و تعادل کمک می‌کند.

رابطه جنسی موفق اعتماد به نفس‌تان بالا می‌رود
تازگی‌ها نمی‌توانید از حق‌تان دفاع کنید و حس می‌کنید به اندازه دیگران توانا و باارزش نیستید؟ شاید صمیمیت میان شما و همسرتان کم شده که چنین احساسی می‌کنید چراکه به باور محققان، کسانی که ارتباط زناشویی موفقی ندارند، اعتماد به نفس‌شان پایین است و در مقابل رابطه موفق زناشویی می‌تواند به بالا رفتن اعتماد به نفس کمک کند.

با رابطه جنسی موفق شما کمتر درد می‌کشید
اکسی‌توسین تنها عشق را در روابط زن و شوهرها به جریان نمی‌اندازد. وقتی این هورمون بیشتر ترشح می‌شود، اندروفین بیشتری در بدن افراد آزاد می‌شود و به همین دلیل کمتر دردهای جسمانی را احساس می‌کنند. در نتیجه رابطه زناشویی موفق و مستمر بیشتر می‌شود و در نتیجه آن سردرد، درد ناشی از التهاب مفاصل و علائم سندرم پیش از قاعدگی هم کمتر می‌شود.

با رابطه جنسی موفق سرطان نمی‌گیرید
فواید رابطه زناشویی سالم به همین‌جا محدود نمی‌شود. آقایانی که با همسرشان رابطه زناشویی خوشایند و انزال مکرر را تجربه می‌کنند، کمتر با خطر ابتلا به سرطان پروستات روبه‌رو می‌شوند. از نظر محققان مردانی که پنج یا بیشتر از پنج بار در هفته انزال می‌شوند، به ویژه اگر در دهه سوم زندگی‌شان باشند، تا یک سوم کمتر با خطر ابتلا به سرطان پروستات روبه‌رو خواهند بود. شاید همین یافته کافی باشد تا آقایان برای پایین آمدن سن ازدواج کاری بکنند.

البته تنها آقایان نیستند که از این رابطه فایده می‌برند. بررسی‌های دیگری نشان داده است که رابطه جنسی منظم و مداوم می‌تواند خطر دچار شدن به سرطان سینه را در زنان نیز پایین بیاورد. به گفته محققان حتی یک‌بار در ماه رابطه زناشویی داشتن هم می‌تواند به شکل معناداری احتمال دچار شدن زنان به این سرطان را پایین بیاورد.

با رابطه جنسی موفق افسرده نمی‌شوید
تنها علاقه میان شما و همسرتان نیست که می‌تواند بعد از ازدواج از افسردگی و آسیب‌های روانی نجات‌تان دهد. اگر در رابطه میان شما و همسرتان جای مشخصی برای ارتباط زناشویی وجود نداشته باشد، نمی‌توانید به سالم ماندن روان‌تان امیدوار باشید.

آنچه پژوهشگران ثابت کرده‌اند، این است که ارتباط زناشویی مطلوب حال را خوب می‌کند و احتمال افسردگی را هم پایین می‌آورد. بررسی‌ها نشان می‌دهد افرادی که رابطه زناشویی خوبی را تجربه می‌کنند، شادتر و سالم‌تر از دیگران می‌مانند.

گذشته از این، این رابطه صمیمیت میان زن و شوهرها را بیشتر می‌کند و باعث می‌شود روابط عاطفی‌شان استحکام بیشتری پیدا کند. سطح هورمون اکسی توسین که به هورمون عشق و محبت معروف است، با چنین رابطه‌ای بالا می‌رود و همین افزایش اکسی‌توسین باعث می‌شود تعهد و اعتماد میان زن و شوهرها بیشتر شود.

با رابطه جنسی موفق نابارور نمی‌شوید
ناباروری همیشه نیاز به درمان‌های دارویی پرهزینه ندارد. گاهی سردی میان شما و همسرتان می‌تواند قدرت باروری شما را کاهش دهد و حتی اسپرم‌های همسرتان را هم ناتوان و ضعیف کند. محققان می‌گویند مردهایی که یک روز در میان رابطه زناشویی برقرار می‌کنند، اسپرم‌های قوی‌تری دارند و زودتر می‌توانند به آرزوی پدر شدن برسند.

با رابطه جنسی موفق بدن‌تان قوت می‌گیرد
رابطه جنسی مستمر می‌تواند مردها را مردتر و زن‌ها را زن‌تر کند. محققان می‌گویند با استمرار چنین رابطه‌ای تستوسترون بیشتری در بدن آقایان آزاد می‌شود و عضلات و استخوان‌های‌شان هم قوی‌تر و محکم‌تر می‌شوند. از طرف دیگر، در بدن زنانی که رابطه زناشویی بیشتری را با همسرشان تجربه می‌کنند، استروژن بیشتری آزاد می‌شود و با کمک همین هورمون از دچار شدن به بیماری‌های قلبی هم مصون می‌شوند.

در رابطه جنسی وقت‌شناس باشید
از نظر پژوهشگران برای انجام هر کاری، زمان مناسبی وجود دارد. درحالی که احتمالا شما فکر می‌کنید ساعات پایانی شب بهترین زمان برقراری رابطه زناشویی است، پژوهشگران می‌گویند اگر این رابطه را در ابتدای صبح و قبل از انجام هر کاری تجربه کنید، لذت بیشتری از آن می‌برید و تاثیرش را روی سلامت‌تان هم می‌بینید.

دیلی میل نوشته است که به باور محققان، ساعت 5:45 بهترین زمان برقراری این رابطه است. آنها معتقدند میل و نیروی جنسی در خانم‌ها در ساعات مختلف شبانه روز متفاوت است و تنها در ساعات معینی هر دو طرف رابطه در بهترین شرایط برای برقراری آن هستند.محققان می‌گویند شب‌ها سطح تستوسترون مردها بالاتر می‌رود و حتی بین 25 تا 50 درصد از دیگر ساعات روز بیشتر می‌شود.

به عقیده آنها هم مردها و هم زن‌ها در بدن‌شان میزانی تستوسترون دارند که باعث می‌شود میل جنسی‌شان بیشتر شود و به باور محققان درست در زمانی که آفتاب در حال بالا آمدن است، سطح این هورمون و میل زن و شوهرها به برقراری این ارتباط به شکل قابل توجهی بالاتر می‌رود.

معجزه‌ای به نام ازدواج
از قوی شدن استخوان در مردان و کم شدن دردهای قاعدگی و مشکلات ناشی از یائسگی در زنان گرفته، تا بالا رفتن قدرت باروری، همه اتفاق‌هایی هستند که با تجربه کردن مداوم رابطه زناشویی خوشایند، برای شما می‌افتند. علاوه بر همه اینها، محققان می‌گویند رابطه زناشویی موفق و مداوم می‌تواند این تاثیر‌های عجیب را هم روی سلامت شما و همسرتان بگذارد.

با رابطه جنسی موفق خوب می‌خوابید
وقتی رابطه جنسی و ارضای جنسی به ترشح اکسی‌توسین در بدن‌تان کمک می‌کند، خواب کافی و بهتری را تجربه می‌کنید. آرامش خواب یکی از هدیه‌هایی است که رابطه زناشویی به شما تقدیم می‌کند.

با رابطه جنسی موفق دندان های‌تان نمی‌پوسد
شاید باور نکنید اما این رابطه باعث افزایش بزاق و آنزیم‌های مفید در دهان‌تان می‌شود و از پوسیدگی دندان‌های شما جلوگیری می‌کند.

با رابطه جنسی موفق عمرتان دراز می‌شود
کسانی که دو بار در هفته ارگاسم را تجربه می‌کنند، 50 درصد دیرتر از افرادی که در ماه تنها یک بار ارگاسم می‌شوند، می‌میرند. محققان می‌گویند رابطه زناشویی سالم یکی از رازهای داشتن عمر طولانی است.

فواید کلی رابطه جنسی برای بدن

فواید رابطه

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

 • فروش خوب آثار کمدی

  به گزارش جام جم آنلاین به نقل از فارس، در روزهای پایانی آبان ماه تاکنون 28 فیلم امکان پیوستن به باشگاه میلیاردی‌ها را یافتند. فیلم‌های «نهنگ عنبر،...

 • عجیب ترین هتل دنیا +عکس

  به گزارش جام جم آنلاین ، همه برای هتل اتاقی می خواهند که رو به منظره ای زیبا باشد. حالا هتل های واقع در اسکالهولت واقع در ایسلند شاید شبیه دیگر...

 • ­تغییر در مدیریت سایپا هنوز رسمی اعلام نشده است

  متن خبر دریافت نشد - برای مشاهده خبر به منبع خبر مراجعه نمایید . تغییر در...

 • شرایط رابطه جنسی در دوران بارداری

  شرایط رابطه جنسی در دوران بارداری در مطلب قبل به این سوالات پاسخ دادیم، مقاربت جنسی به جنین صدمه می زند و بارداری میل جنسی را کاهش می دهد؟،...

 • دختر شایسته 2017 انتخاب شد

  مراسم دختر شایسته 2017 Miss World در 18 دسامبر 2017 در شهر ساحلی سانیا Sanya چین برگزار و دختر شایسته 2017 از کشور هندوستان انتخاب شد. دختر...

 • رونمایی از تیزر انیمیشن محبوب یک سال پیش از اکران

  سینما و تلویزیون > سینمای‌ جهان - همشهری آنلاین: انتظارها به سر رسید و ۱۳ سال پس از قسمت اول و در فاصله کمتر از یک سال تا اکران، تیزر...

 • شوخی با قواعد کارتونی

  این انیمیشن در زمره سریال‌های سیت‌کام قرار می‌گیرد که معمولا روایت‌های کمدی و هجو از اتفاقات و مناسبات چند شخصیت را در یک مکان مشخص به نمایش...

 • 4 مکان مورد علاقه جهانگرد معروف دنیا + عکس

  به گزارش جام‌جم آنلاین به نقل از لست سکند، این لیست، شامل مکان های مشخصی نیست که همه بعنوان مکان هایی شگفت انگیز می شناسند، مانند پاریس،...

 • اعتراف مرد میانسال به 2 جنایت

  به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایسنا، سرهنگ علی اسماعیل‌پور، معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان آذربایجان‌شرقی گفت: چند روز پیش ماموران جسد...

 • عکس های جدید شیوا طاهری در آبان ماه ۹۶

  عکس های جدید شیوا طاهری در آبان ماه ۹۶ شیوا طاهری متولد سال 1369 می باشد و 24 سال سن دارد. او فارغ التحصیل رشته...

تبلیغات