بزودی در این مکان تبلیغات درج میشود

میدان نام آوران ۱۳۰ میلیارد دلار به سرمایه ملی می‌افزاید

به گزارش افکارنیوز، سید صالح هندی، مدیر اکتشافات شرکت ملی نفت با اشاره به جزئیات کشف میدان جدید نفتی در دارخوین گفت: لایه مخزنی نفتی بسیار بزرگی که به لطف تلاش صنعتگران و اکتشافات نفتی  "نام آوران" نام گرفته است کشف شده است که سطح مساحت آن 3 برابر مساحت شهر تهران است. اخبار اقتصادی-او افزود: کشفیات فعلی این میدان ۲۲ میلیارد بشکه نفت است، در ادوار گذشته نیز تعداد ۳۱ میلیارد بشکه از تاقدیس‌های میانی کشف شده بود که با احتساب تعداد جدید، ۵۳ میلیارد بشکه رقم اکتشافات میدان فعلی است.

هندی با اشاره به میزان ضریب اکتشافات بشکه های نفتی، ابراز کرد: ضریب بازیافت ۲ درصدی منجر به دریافت ۲.۲ میلیارد بشکه استحصال نفت از میدان نام آوران می‌شود. بیشتر بخوانید: تشریح جزئیات کشف میدان جدید نفتی "نام آوران" با ذخیره ۲۲ میلیارد بشکه نفت این مقام مسئول بیان کرد: درآمد نفتی در سال‌های مختلف به دلایل گوناگونی بستگی دارد، اما میزان استحصال ۲.۲ میلیارد بشکه از این میدان نفتی که حتی اگر هر بشکه استخراج آن ۱۰ دلار محاسبه شده و از قیمت جهانی (۵۰ دلار) نفت کسر شود، به میزان ۱۳۰ میلیارد دلار به سرمایه ملی افزوده می‌شود.

هندی در پاسخ به این سوال که رتبه ایران در اکتشافات جهانی کجاست؟ بیان کرد: رتبه اکتشافات نفتی ایران در جهان رو به رشد است و مطمئنیم میدان"نام آوران" بزرگترخواهد شد و به زودی لایه شبیه به این میدان نیز کشف خواهد شد.

این مقام مسئول تاکید کرد: در سال ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۵ ایران رتبه اول اکتشافات در حوزه نفتی را به خود اختصاص داده بود و بنابر آخرین آمار‌های جهانی ایران از بین ۸ میلیارد متر مکعب نفت کشف شده در امسال، سهم ۳۰ درصدی را به خود اختصاص می دهد. این میدان نفتی میادین مشترک نیست و ذی نفع آن ایران است.

میدان آوران میلیارد سرمایه افزاید

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار