بزودی در این مکان تبلیغات درج میشود

بررسی سبک بازی دنیل جیمز؛ استعدادی تایید شده توسط رایان گیگز

طرفداری- در تابستان گذشته دنیل جیمز، وینگر جوان ولزی با مبلغ 15 میلیون یورو از باشگاه سوانزی به منچستریونایتد پیوست. دنیل جیمز به سرعت با سبک تیم تطبیق پیدا کرد و با گذشت زمان به مهره ای حیاتی برای منچستریونایتد تبدیل شد. در این مطلب به بررسی و آنالیز سبک بازی دنیل جیمز و آنچه که او میتواند ارائه کند می پردازیم.

حرکات بدون توپ

رشفورد و دنیل جیمز اغلب به عنوان دو مهاجم در خط حمله منچستریونایتد در چینش 2-1-4-3 استفاده می شوند. در هنگام مالکیت توپ، این دو مهاجم سعی در حرکات بین مدافعان و به عقب کشیدن آن ها از مکان خود دارند تا یک فضای خالی در بین مدافعان ایجاد شده و بازیکن پست 10 (که اغلب پریرا و لینگارد هستند) به آن  فضای خالی فرار کند و در آن جا توپ را دریافت کند. در دو تصویر زیر می توانید این گفته ها را مشاهده کنید.

در تصویر بالا، رشفورد و دنیل جیمز سعی در جلو کشیدن مدافعان پشت سر خود دارند. بعد از اینکه این دو مهاجم موفق به انجام این کار شدند، لینگارد به فضای خالی شده می رود و توپ را دریافت می کند.

ویدیوی زیر مربوط به بازی منچستریونایتد و لیورپول در فصل جاری است. در این صحنه یونایتد مالک توپ است و همانطور که در بالا گفته شد، دنیل جیمز سعی می کند با حرکات خود مدافع وسط (فن دایک در این صحنه) را به دنبال خود بکشد تا فضا برای فرار بازیکن پست 10(پریرا در این صحنه) مهیا شود. این کار با موفقیت انجام می شود و پریرا در فضای مهیا شده صاحب توپ می شود اما در صورتی که می توانست بیساکا یا رشفورد را صاحب توپ کند یک اشتباه مرتکب می شود و توپ را شوت می کند که شوت او هیچ خطری را روی دروازه لیورپول ایجاد نمی کند.

 

ویدیوی زیر نیز مربوط به همان بازی لیورپول است. در این صحنه نیز مجددا همان نقشه اجرا می شود و در حالی که یونایتد مالک توپ است، دنیل جیمز به پشت سر خود نگاه کرده و میبیند که فن دایک او را دنبال می کند. دنیل جیمز سعی می کند تا به کناره ها برود و در حالی که فن دایک او را دنبال می کند از ماتیپ فاصله بگیرد و یک فضا در مرکز برای فرار آندریاس پریرا فراهم شود. در این صحنه نیز پریرا با یک پاس کات بک اشتباه موجب بی اثر شدن کار دنیل جیمز می شود.

 

سرعت برق آسا

سرعت برق آسای دنیل جیمز بزرگترین نقطه قوت او به شمار می رود و این وینگر ولزی می تواند با استفاده از سرعت خود به خوبی توپ را از دفاع به حمله منتقل کند همچنین در برابر تیم هایی که خط دفاعی آن ها بالا بازی می کند می تواند تهدید ساز ظاهر شود.

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید، بورنموث با خط دفاعی بالا بازی می کند و دنیل جیمز هم به خوبی می تواند از این شرایط استفاده کند. در صحنه زیر، دنیل جیمز با سرعت به فضای پشت خط دفاعی نفوذ کرده و با دریافت توپ و ارسال یک پاس کات بک، موقعیتی بسیار عالی را برای آندریاس پریرا فراهم می سازد و این بازیکن با بی دقتی محض در برابر موقعیتی که دنیل جیمز برای او ساخته است سایه زنی می کند! تصویر پایین تر این مورد را نشان می دهد.

فرار دنیل جیمز به پشت خط دفاعی و دریافت پاس مارسیال ارسال پاس کات بک توسط جیمز و بی دقتی پریرا در استفاده از این توپ

در هنگام مالکیت توپ توسط حریف، راشفورد و دنیل جیمز معمولا در خط حمله باقی می مانند و به عقب بر نمی گردند. هنگامی که فولبک های حریف به برای عرض دادن به بازی جلو می روند، رشفورد و دنیل جیمز با سرعتی که دارند در جای فولبک جلو رفته حریف قرار می گیرند تا با دریافت توپ، ضد حمله ای سریع را ترتیب دهند. دو تصویر زیر این موضوع را شرح می دهد.

برگشتن دیگر بازیکنان به عقب و عدم برگشتن رشفورد و جیمز جلو رفتن فولبک و قرار گیری جیمز در جای او

مجددا به بازی با لیورپول بر می گردیم. نمونه ای از آنچه در بالا گفتیم را در تصویر زیر مشاهده می کنیم. رابرتسون برای اورلپ کردن به جلو آمده اما آن ها مالکیت توپ را از دست می دهند و در این لحظه دنیل جیمز با سرعت بالای خود در جای رابرتسون در دفاع قرار می گیرد و با دریافت توپ از مک تومینای، زمینه ساز گل اول شیاطین سرخ به لیورپول می شود.

بهترین ارسال کننده یونایتد

دنیل جیمز در زمینه ارسال از جناحین، بهترین بازیکن منچستریونایتد با 20% ارسال درست می باشد همچنین بهترین بازیکن از لحاظ تبدیل شوت به گل می باشد و تنها آنتونی مارسیال با آمار 62% شوت گل شده آمار بهتری نسبت به دنیل جیمز دارد. در ویدیوهای زیر نمونه هایی از بهترین ارسال ها و بهترین شوت ها دنیل جیمز در تمام بازی هایش برای یونایتد را مشاهده می کنیم:

 

 

نتیجه گیری: دنیل جیمز توانست در ابتدای حضورش در باشگاهی مانند منچستریونایتد درخشان ظاهر شود. او عملکرد بسیار خوبی در زمینه ارسال از جناحین و شوت از پشت محوطه دارد. همچنین دنیل جیمز نسبت به دیگر بازیکنانی که در سال های اخیر به این باشگاه آمدند، بسیار کم حاشیه و متمرکز بوده است. تنها چیزی که این بازیکن جوان نیاز به بهبودش دارد این است که باید تعداد شوت های بیشتری در هر بازی به سمت دروازه حریف بزند زیرا تا به اینجای کار دنیل جیمز به طور میانگین 1.2 شوت در هر بازی به ثبت رسانده است که برای یک وینگر آمار بسیار کمی محسوب می شود.

منبع: کانال Nouman

بررسی استعدادی تایید رایان

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار