بزودی در این مکان تبلیغات درج میشود

شبکه فن‌بازار کشور به خراسان شمالی رسید

مدیر مراکز رشد، مؤسسات و بازاریابی پارک علم و فناوری خراسان شمالی در این مورد روز جمعه به خبرنگار ایرنا گفت: با کلید خوردن ایجاد دفتر نمایندگی در واقع ما وارد شبکه ای در کشور شده ایم که نه تنها برای واحد های فناور پارک مفید برای برای تمام واحدهای صنعتی حایز اهمیت است.

ناصر لطفی با تشریح فعالیت های این بازار گفت: فن بازار، بازار فروش فناوری است و به لحاظ اهمیتی که برای استارت آپ ها  در ارائه خدمات فروش دارد ایجاد نمایندگی آن در خراسان شمالی کلید خورد و  علاوه بر آن همه واحد های صنعتی می توانند از این موقعیت در راستای فروش و بازار یابی، ارتباط گرفتن با سرمایه گذار که یکی از گپ های استان است استفاده کنند.

وی اظهار داشت:  هم‌چنین علاوه بر فروش و سرمایه گذاری، بخشی از فعالیت این مرکز  فروش دانش فنی افراد و شرکت هایی است که نمی خواهند دستاورد خود را تجاری سازی کنند و تمایل به فروش دارند.  

لطفی افزود: با توجه به اینکه فن بازار ملی ایران زیر مجموعه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است، پارک علم و فناوری خراسان شمالی با هماهنگی با شرکت شهرک های صنعتی خراسان شمالی و استانداری درخواست استقرار دفتر نمایندگی منطقه ای فن بازار در استان را  از ۶ ماه پیش  آغاز کرد و بلاخره در مهرماه امسال به نتیجه رسید.

وی گفت: پس از بررسی ظرفیت ها و بازدید از واحدهای فناور به زودی دفتر فن بازار  فناوری در استان مستقر می شود اما برای اجرای امور و فعالیت های مرتبط با واحدهای فناور نیاز به بخش خصوصی قدرتمندی داریم که اجرا را به عهده بگیرد.

لطفی به این نکته نیز اشاره کرد که باید برای فعال سازی این دفتر و اجرای امور و دستور کار فن بازار باید بخش خصوصی توانمند وارد کار شود اما متاسفانه بخش خصوصی از کارگزاری فن بازار منطقه ای خراسان شمالی استقبال نکرده است

وی افزود: با وجود این که فراخوان پذیرش کارگزار فن بازار ار اول آبان ماه منتشر شده اما تا کنون فقط ۲ متقاضی از بخش خصوصی اعلام همکاری کرده است و به همین دلیل این فراخوان یک هفته دیگر نیز تمدید شد.

وی خاطرنشان کرد: پارک علم و فناروی در مجموعه خود ۸۶ شرکت فناور دارد که می توانند به این کار وارد شوند و تجربه استان های دیگر نشان داده است ورود به کارگزاری این بخش موفقیت آمیز بوده است.

خراسان شمالی ۸۶ واحد فناور دارد که تحت پوشش  ۶ پارک علم و فناوری ومراکز رشد شهرستان های استان هستند.  

انتهای پیام

Let's block ads! (Why?)

بازار خراسان شمالی

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار