بزودی در این مکان تبلیغات درج میشود

ترکمانچای بار دیگر لرزید

در عمق ۶ کیلومتری زمین رخ داد

زمین لرزه ۴.۸ ریشتری بار دیگر ترکمانچای در استان آذربایجان شرقی را لرزاند.

گاز در مناطق زلزله زده وصل شدبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ موسسه ژئو فیزیک دانشگاه تهران اعلام کرد: این زمین لرزه ساعت ۱۷ و ۲۱ دقیقه و ۴۵ ثانیه در عمق ۶ کیلومتری زمین رخ داده و شدت آن ۴.۸ درجه در مقیاس ریشتر بوده است.

عسگری، سخنگوی شرکت ملی گاز ایران
 گاز در مناطق زلزله زده وصل شد 
محمد عسگری، با اعلام اینکه تعدادی علمک گاز در زلزله استان آذربایجان شرقی شکسته شده است گفت: پس از وقوع زلزله برای حفظ ایمنی و جلوگیری از خطرات احتمالی، گاز این مناطق قطع شد و پس از ایمن سازی و رفع مشکلات ناشی از وقوع زلزله، هم اکنون گاز تمامی مناطق زلزله زده به جزء یک روستا وصل شده است.
وی افزود: گاز یک روستا به دلیل شدت تخریب و رعایت مسائل ایمنی هم‌اکنون قطع است و پس از رفع مشکل وصل خواهد شد.
بامداد روز جمعه هفدهم آبان ماه زلزله‌ای به بزرگی ۵.۹ دهم در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) حوالی تَرْک در استان آذربایجان شرقی را لرزاند. تَرْک یکی از شهر‌های استان آذربایجان شرقی در شمال غرب ایران است. این شهر مرکز دهستان کندوان و بخش کندوان شهرستان میانه است.

فاطمه کاهی، سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران
 تامین سوخت مناطق زلزله زده 
فاطمه کاهی درباره سوخت‌رسانی به مناطق زلزله زده استان آذربایجان شرقی گفت: سوخت کافی در منطقه وجود دارد و هیچ کمبودی به لحاظ تامین سوخت مورد نیاز جایگاه‌ها و مردم وجود ندارد.
وی با اشاره به اینکه خوشبختانه هیچ کدام از تاسیسات و جایگاه‌های مناطق زلزله‌زده دچار آسیب نشده است، افزود: در نخستین دقایق وقوع زلزله، برخی جایگاه‌ها در شهر‌های بزرگ با ازدحام برای سوخت‌گیری روبرو شدند که هم اکنون اوضاع به حالت عادی بازگشته و سوخت‌رسانی به نحو مطلوب در تمامی جایگاه‌ها در حال انجام است.
کاهی با تاکید بر اینکه سوخت مورد نیاز گرمایشی (نفت سفید) نیز به میزان کافی در شهریور به نقاط سخت‌گذر منطقه آذربایجان شرقی ارسال و ذخیره‌سازی شده است، تصریح کرد: تعدادی نفتکش حامل نفت سفید نیز به صورت اضطراری در روستا‌های زلزله زده مستقر شده‌اند تا در صورت نیاز، سوخت گرمایشی مورد نیاز مردم را تامین کنند.

ترکمانچای لرزید

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار