بزودی در این مکان تبلیغات درج میشود

اساس اسلام محبت به اهل بیت(ع) است/حب الحسین(ع)عامل تجمع اربعین

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رادیو اربعین، حجت الاسلام سید حسن پور موسوی با اشاره به اهداف اربعین حسینی، ابراز کرد: آن چیزی که همه را گرد هم در اربعین حسینی جمع کرده همانا شعار این گردهمایی بزرگ یعنی حب الحسین یجمعنا است یعنی ارادت و علاقه به امام سبب شده تا اینگونه همه مردم جهان در زیر چتر اباعبدالله(ع) و اهل بیت(ع) جمع شوند حقیقتا این محبت دارای جایگاهی بلند است که اسلام فرمود، دین اصلا مگر بجز محبت به دوست داران و از آن طرف بغض و کینه به دشمنان، چیز دیگری هم است؟ این است که ما اربعین در حقیقت اشدا علی الکفار و رحما بینهم را به ظهور می رسانیم.

وی با بیان اینکه در زمینه محبت احادیث زیادی بیان شده اما باید گفت اگر محبت ما به حدّ نصاب رسید قطعاً آثار و برکات این محبت در اجتماع و زندگی انفرادی ما هویدا خواهد شد، ابراز کرد: اولین سوال در قیامت درباره حبت به اهل بیت(ع) است لذا امام زمان(عج) می فرمایند هرکاری می کنید خودتان را به منبع محبت اهل بیت(ع) برسانید.

این کارشناس مسائل دینی با بیان اینکه محبت به اهل بیت به مثابه پیکره دین ما است، گفت: دین جوارحی دارد که نماز، زکات، حج و ... در زمره آن ها است اما روح دین همان مسئله محبت به محمد(ص) و آل ایشان محسوب می شود هر کسی که در مسیر اربعین گام می نهد و هر کسی که عشق و علاقه ای را نسبت به امام حسین(ع) دارد، قطعاً قبل از اینکه بگوید لبیک یا حسین(ع) به ندای حق لبیک گفته است چرا که خدا می فرمایند من چیزی جز محبت قربا از شما چیزی نمی خواهم.

پور موسوی با بیان اینکه اربعین به نوعی اظهار محبت و مودّت به اهل بیت(ع) است، گفت: محبت اقسامی دارد که در واقع اربعین بهترین نوع آن ها است لذا امام صادق(ع) می فرمایند دوست داران ما سه دسته هستند عده ای که تنها در ظاهر ما را دوست دارند ولی در باطن اینگونه نیستند، دومین گروه کسانی قلمداد می شوند که فقط می گویند در باطن باید اهل بیت(ع) را دوست داشت اما در ظاهر کاری را انجام نمی دهند و گروه آخر کسانی هستند که هم در باطن و هم در ظاهر عشق به اهل بیت(ع) دوست دار اهل بیت(ع) محسوب می شوند و اربعین از این نوع است.

وی با بیان اینکه خوشا به حال افرادی که اهل بیت(ع) را با دل و هم با رفتار و باطن دوست دارند، افزود: پیاده روی و همایش بزرگ و جهانی اربعین، حقیتاً تجلی محبت در دل و رفتار است چرا که زائران قلبی اباعبدالله(ع) را دوست دارند و هم با پیاده روی دشواری که انجام می دهند، در رفتار نشان می دهند که عاشق آن حضرت هستند.

اسلام الحسین اربعین

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار