بزودی در این مکان تبلیغات درج میشود

حب الحسین(ع) لرزه بر اندام استکبار جهانی انداخته است

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رادیو اربعین، آیت الله سید علی اصغر دستغیب با بیان اینکه امروز شاهد دو جریان در جهان هستیم که متضاد و برخلاف یکدیگر هستند، بیان کرد: جریان نخست، استکبار است که تعبیر روایات در طلیعه ظهور در آخرالزمان و وقتی جهان پر از ظلم و جور می شود، این قدرت ها عرض اندام می کنند و مدعی قدرتمندی هستند.

وی افزود: جریانی دیگری معکوس استکبار، از سال ها قبل به برکت نهضت و انقلاب اسلامی به رهبری امام راحل(ره) و در تداوم آن توسط مقام معظم رهبری شکل گرفته که همان جریان حق طلب، عدالت خواه است که به سمت و سویی حرکت می کنند که دقیقا لرزه بر اندام قدرت های استکباری می اندازد چرا که حول محور حب الحسین(ع) شکل گرفته و این همان جمعیت همدل، منسجم و همراهی است که امروز در اربعین شاهد آن هستیم.

این کارشناس مسائل دینی گفت: هم اکنون برای جهانیان یک حجت کاملا روشن وشفاف است و آن اینکه جامعه اسلامی به مثابه یک جامعه نمونه انسانی است و حقایق را می تواند با راهپیمایی اربعین، این چنین زیبا جامه عمل بپوشاند که استکبار از آن در هراس باشد لیکن امیدواریم روز به روز این حرکت عظیم اربعین، بهتر و به صورت کاربردی تر در جوامع مختلف برگزار شود.

دستغیب با بیان اینکه شعار الحسین یجمعنا یک شعار همراه با شعور و توجه نسبت به واقعیات است، تاکید کرد: امروز در اربعین، صحنه هایی را که مشاهده می کنیم، همه اش نشانه ای از عنایت و لطف الهی نسبت به امت اسلامی محسوب می شود و اساساً جامعه بشری که به دنبال راه حلی برای حاکمیت حق و در یک کلام حاکمیت عدالت در جهان هستند در برابر این شور و عظمت و برادری سر خم کرده اند.

وی افزود: شعار تفسیری الحسین یجمعنا، در آیات کریمه قرآنی نیز وجود دارد آن هم آیاتی که همه را به وحدت و اتحاد و انسجام همه جانبه و حرکت در مسیر آنچه که خواست خداوند متعال است، دعوت می کند. که نمونه آن  آیه «وَاعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمِیعًا وَلَا تَفَرَّقُوا» است که این اعتصام به حبل الله هم معنا با «الحسین یجمعنا» محسوب می شود چرا که امام حسین (ع) یکی از مصادیق حبل الله است.

تولیت آستان مقدس امامزاده شاهچراغ(ع)، گفت: همه کسانی که به حضرت امام حسین(ع) اعتصام و تمسک پیدا می کنند بی تردید یک وحدت و همدلی به تمام معنا نصیبشان خواهد شد و این تحقق وعده الهی است، بیان کرد:  خداوند متعال می فرماید « إِنَّ الَّذِینَ آمَنُوا وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ سَیَجْعَلُ لَهُمُ الرَّحْمَنُ وُدًّا »: «کسانی که ایمان و عمل صالح دارند خداوند در دل ها مهر و محبت آن ها را قرار می دهد.» همه کسانی که در این راه و در این حماسه عظیم راهپیمایی اربعین گام نهاده اند، نه فقط در مسیر بین نجف و کربلا بلکه در تمام نقاطی که نام ابی عبدالله الحسین (ع) است، می بینیم که حرکت به سمت و سویی از یک مبدا به مقصدی با نام و یاد امام حسین (ع) و اهل و بیت و اصحاب آن حضرت خواهد بود.

دستغیب ادامه داد: این همان معنای این است که حضرت در قله ایمان و اوج عبودیت و بندگی خداوند متعال قرار دارد و لذا خداوند این عشق و علاقه را در دل ها قرار داده و این یک شعاری است که حاصل و نتیجه آن فداکاری و ایثارگری و از خودگذشتگی و صبر و استقامت است.

وی افزود: این صحنه ها همان معنای جمله پیامبر اکرم (ص) که فرمودند «حُسَیْنٌ مِنِّی وَ أَنَا مِنْ حُسَیْنٍ» است. مدینه فاضله ای که پیامبر به دنبالش بود ما شاهدش هستیم که در راه حرکت به سمت ابا عبدالحسین (ع) محقق شده است یا به تعبیر دیگر، چشم انداز آن عبارت حضرت زینب است که فرمودند « ما رَاَیْتُ اِلاّ جَمیلا» صحنه عاشورا جز جمیل چیز دیگری نبود. این زیبایی ها را امروز در اربعین شاهد هستیم.

این کارشناس مسائل فقهی و دینی، تاکید کرد: در عصر و زمانی که عناصری تحت عنوان استکبار، صهیونیست و اقمار و مزدوران آن ها به جز خودبینی، خودرایی چیز دیگری نمی شناسند و به دنبال مطامع و منافع دنیوی خودشان هستند، این صحنه های عجیب و شگفت انگیز ایثارگری ها و فداکاری ها را در راهپیمایی اربعین می بینیم که این چنین متحد و منسجم به سمت و سویی حرکت می کنند که اهداف حضرت ابی عبدالله الحسین (ع) است.

الحسین اندام استکبار جهانی انداخته

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار