بزودی در این مکان تبلیغات درج میشود

«عصر جدید؛ خوانشی از مفاهیم و راهبردهای گام دوم» منتشر شد

به گزارش خبرنگار مهر، انقلاب اسلامی، آغازگرِ عصر جدید است. امام خامنه‌ای در «بیانیهٔ گام دوم»، نوشته اند: «آن روز که جهان میان شرق و غرب مادّی تقسیم شده بود و کسی گمان یک نهضت بزرگ دینی را نمی‌بُرد، انقلاب اسلامی ایران، با قدرت و شکوه پا به میدان نهاد؛ چهارچوب‌ها را شکست؛ کهنگی کلیشه‌ها را به رخ دنیا کشید؛ دین و دنیا را در کنار هم مطرح کرد و آغاز عصر جدیدی را اعلام نمود. طبیعی بود که سردمداران گمراهی و ستم واکنش نشان دهند، امّا این واکنش ناکام ماند. چپ و راستِ مدرنیته، از تظاهر به نشنیدن این صدای جدید و متفاوت، تا تلاش گسترده و گونه‌گون برای خفه کردن آن، هرچه کردند به اجلِ محتوم خود نزدیک‌تر شدند.»

همچنین معظم له در «پیام به مناسبت اولین سالگرد ارتحال امام خمینی(ره)» در سال ۶۹ نوشتند: «با پیروزی این انقلاب عظیم، عصر جدیدی در مناسبات عالم پدید آمده است. این عصر را باید «عصر امام خمینی» نامید و ویژگی آن، عبارت است از بیداری و جرأت و اعتماد به نفس ملت‌ها در برابر زورگویی ابرقدرت‌ها و شکستن بت‌های قدرت ظالمانه و بالندگی نهال قدرت واقعی انسان‌ها و سربرآوردن ارزش‌های معنوی و الهی.»

بر این اساس آیت الله سیدمحمد مهدی میرباقری رئیس فرهنگستان علوم اسلامی کتاب «عصر جدید» (خوانشی از مفاهیم و راهبردهای بیانیۀ گام دوم) را در حدود ۲۰۰ صفحه تألیف کرده اند که به زودی توسط نشر «تمدن نوین اسلامی» منتشر می‌ شود.

آیت الله میرباقری در کتاب «عصر جدید» می نویسد: «بر اساس بیانیۀ گام دوم، انقلاب اسلامی عصر جدیدی را آغاز کرده و انسداد تاریخی بعد از رنسانس را شکسته است. انقلاب اسلامی یک انفتاح تاریخی و گشایش جدیدی به‌سوی پیشرفت است که در آن، «دین و دنیا» و «زندگی و بندگی» توأمان دیده می‌شوند.»

خوانشی مفاهیم راهبردهای منتشر

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار