بزودی در این مکان تبلیغات درج میشود

توضیحات شرکت ایرانسل درباره ارتباط در پرونده پتروشیمی

جلسه نخست دادگاه "مدیرعامل شرکت بازرگانی پتروشیمی و 13 متهم این پرونده" در تاریخ 15 اسفند ماه جاری برگزار شد و کیفرخواست متهمان این پرونده در جلسه اول و دوم توسط نماینده دادستان قرائت شد.

خبرگزاری تسنیم نیز طی روزهای گذشته بر اساس رسالت مطبوعاتی و رسانه‌ای خود اقدام به انتشار متن کیفرخواست قرائت‌‌شده توسط نماینده دادستان کرد که بخش ششم کیفرخواست منتشرشده با واکنش شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل مواجه شده است؛ بخشی از مطالب مطرح‌‌شده در کیفرخواست پرونده پتروشیمی، به شرکت ایرانسل مرتبط است.

این شرکت با ارسال توضیحاتی درباره خبری با عنوان اقرار احمدیان به گرفتن پورسانت میلیاردی از ایرانسل اعلام کرد:

«همان‌گونه که در متن اظهارات درج‌شده در خبر فوق هم دیده می‌شود موضوع مورد اشاره ارتباطی با شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل ندارد. برخلاف مطلب مورد اشاره در تیتر خبر یادشده که کذب محض است؛ در متن همان خبر نیز به این مطلب کذب ذکرشده در تیتر هیچ اشاره‌ای نشده و این موضوع مصداق نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی به نام تجاری و خانواده بزرگ ایرانسل قلمداد می‌شود. شایان ذکر است شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل سایر ادعاهایی که به نقل از متهمین پرونده ذکر شده است را خلاف واقع دانسته و قویاً ادعاهای عنوان‌شده را تکذیب می‌کند، از این رو مقتضی است آن رسانه نسبت به اصلاح عنوان خبر و رفع شائبه یادشده اقدام کند».

لازم به توضیح است"محسن احمدیان" به‌عنوان معاون وقت بازرگانی خارجی شرکت بازرگانی پتروشیمی به‌عنوان یکی از متهمان این پرونده در بخش‌هایی از کیفرخواست قرائت‌شده به دریافت پورسانت اشاره مستقیم دارد؛ در ادامه بخش‌های مربوط به دریافت این پورسانت عیناً بر اساس کیفرخواست قرائت‌شده آمده است:

«...آقای احمدیان در جواب سؤالی که دو درصد از کل پورسانت آقای شیرعلی چقدر بوده و سهم شما چه‌مبلغ بوده، می‌نویسد: دو درصد باید بالغ بر 10 میلیون یورو باشد و بر اساس اقرار وی باید نیمی از آن را به حساب بنده واریز کرده باشند که فکر نمی‌کنم ایشان این مبلغ را انجام داده باشد و در هر حال هر میزان که پرداخت کرده باشد در حساب دو شرکت شخصی‌‌اش (یعنی حساب شخصی آقای احمدیان در دبی) واریز کرده باشند و فکر می‌کنم شرکت‌های فوق در بانک CBI و NBD حساب داشته باشند.

کل پورسانت از MTN به‌نظر بنده 6 درصد بوده است، شاید آقای شیرعلی بیش از 2 درصد گرفته است و قطعاً آقای شیرعلی به حساب بنده از این بابت وجه واریز کرده‌اند اما آن‌چه که دقیقاً یک درصد باشد را نمی‌دانم اما براساس

صورت‌حساب بانکی هر دو شرکت فوق هر آنچه ایشان از بابت MTN یا دیگران به حساب دو شرکت بنده واریز کرده است را باید به حساب دولت عودت دهم که این امر را انجام خواهم داد و اگر به هر دلیل صورت‌حساب‌ها قابل دریافت نباشد بر اساس محاسباتی که انجام خواهم داد خود را موظف به عودت وجه می‌دانم و درخواست تسریع در این محاسبه را کرده‌ام.

این وجوه به حساب آقای شیرعلی در دبی واریز می‌شده است و ایشان قرار بود 50 درصد این مبلغ قابل دریافتی را به حساب دو شرکت اینجانب در دبی واریز کند که قطعاً ایشان نسبت به واریز اقدام کرده‌اند اما شاید به‌طور کامل 50درصد را واریز نکرده باشند.

همچنین ایشان ادامه می‌دهد "به‌نظر بنده حدوداً 12 میلیون دلار به حساب دو شرکت اینجانب واریز شده است و حدوداً 1.2 میلیون دلار نیز به‌صورت نقد به بنده پرداخت شده است و فکر می‌کنم آقای شیرعلی حداقل باید 35 میلیون دلار وجه دریافت کرده باشد که مبلغ 2/13 میلیون دلار را به بنده داده است. حدود 2/13 میلیون دلار را مورد تأیید قرار می‌دهم نسبت به تسویه حساب موقت اقدام خواهم کرد».

همچنین در بخش دیگری از کیفرخواست قرائت‌شده در جلسه نخست دادگاه این پرونده آمده است:

«محمد‌حسین شیرعلی درخصوص میزان دریافت پورسانت از شرکت MTN چنین می‌گوید: در خصوص شرکت ایرانسل پسرم جواد هم گیرنده پول بود و پورسانت دریافتی در مجموع یک درصد بود و جمع آن 5 میلیون یورو بوده که دو و نیم میلیون یوروی آن به محمود احمدیان داده شده است و شخصی به‌نام اسحاق که رابط کار بود کمیسیون ایرانسل را به جواد پرداخت می‌کرد و از پولی که به جواد می‌داد 40 درصد آن را از ایشان می‌گرفت زیرا ادعا می‌کرد طرف مقابل مبلغ ناچیزی را در اختیار قرار می‌دهد.

با پول‌های دریافتی از شرکت‌ها کاری انجام نشده است و اگر حساب جواد بسته نشده باشد باید در حساب ایشان موجود باشد اما امیدوارم پسر احمدیان حساب جواد را لو نداده باشد که اگر چنین کاری شده باشد به مشکل می‌خوریم زیرا پسر احمدیان با آقای فلانی در ارتباط است و کافی است به او گفته باشد و همه چیز را خراب کرده باشد.

متهم محسن احمدیان اعتراف کرده است که به‌منظور واریز ارز مربوط به شرکت لنکوور در بانک استاندارد چارتر دبی صورت‌حساب‌های مربوط به صادرات محصولات پتروشیمی به شرکت فوق‌الذکر توسط نامبرده دستکاری شده و در قسمت مربوط به درج نام و مشخصات حساب صادرکننده محصول، شماره حساب شرکت MTN در بانک اس‌سی‌بی به‌جای شماره حساب معرفی‌شده توسط مدیریت مالی شرکت یورونس در دبی و اسپک در شانگهای چین درج می‌گردید و جعل سند مذکور توسط خانم بنی‌مقدم کارشناس تهیه اسناد شرکت به‌دستور آقای احمدیان انجام می‌شده است.

بنا بر اطلاعات مندرج در صفحه 121 الی 123 در خصوص خانم معصومه دری نامبرده مدیرعامل وقت دفتر دبی شرکت بازرگانی پتروشیمی به‌عنوان مدیر امور بازرگانی و مالی شرکت در دبی بوده و تا مرحله وصول مطالبات شرکت از مشتریان خارج در حساب‌های معرفی‌شده مدیریت مالی شرکت تحت نظارت مدیریت بازرگانی خارجی محسن احمدیان، می‌باشد...

خانم معصومه دری در خصوص مواردی که ارز حاصل از فروش محصولات پتروشیمی را به‌دستور آقای احمدیان به حساب‌های غیرمرتبط واریز نموده است چنین اظهار داشته است: مبلغ 200میلیون درهم به حساب شرکت MTN واریز شد که مبلغ مذکور در حساب آ‌پی‌ام‌سی در بانک سی‌وی‌آی از مشتری دریافت شده بود که به‌دستور آقای احمدیان به شرکت MTN پرداخت گردید که دستور پرداخت‌های مربوط نزد اینجانب در دبی موجود می‌باشد که در اسرع وقت تقدیم می‌کنم.

همچنین مبالغی به‌میزان حدود 80 میلیون یورو نیز از حساب یورویی آپی‌ام‌سی در بانک سی‌وی‌آی بنا به دستور آقای احمدیان به شرکت MTN پرداخت نمودم همچنین مبالغی را به‌مبلغ ده میلیون یورو از حساب یورنس به شرکت MTN بنا به دستور آقای احمدیان پرداخت کرده‌ام. همچنین به‌میزان 7/10 میلیون یورو نیز به حساب شرکت پی‌تی‌سی‌آی‌تی‌دی‌آران بنا به دستور آقای احمدیان پرداخت نمودم که دستور پرداخت‌های کلیه مبالغ مذکور موجود می‌باشد که در اولین فرصت تقدیم خواهد شد.

لازم به ذکر است که این مبالغ ابتدا در ایران دریافت می‌شد و بعد تأییدیه دریافت کارشناس امور مالی به‌دستور آقای احمدیان به حساب‌های معرفی‌شده از سوی آقای اسحاق مدیر مالی خارجی ای‌ام‌بی‌دی واریز می‌شد؛ در خصوص نحوه واریز مبلغ 200 میلیون درهم به حساب شرکت MTN اظهار داشته: بنده موافق دستور عملیات مبنی بر واریز مبلغ مذکور به MTN نبوده‌ام ولی در عمل انجام‌شده قرار گرفتم زیرا یک‌مرتبه مطلع شدم شرکت ایرانسل مبلغ 200 میلیون درهم از ارز داخل کشور خریداری نموده و به حساب شرکت بازرگانی پتروشیمی واریز نموده است.

در این بین آقای احمدیان به بنده زنگ زد و دستور داد 200 میلیون درهم موجود در حساب ای‌پی‌ام‌سی در بانک سی‌وی‌آی را به حساب MTN واریز نمایم؛ قبلاً هم آقای اسحاق از من چنین چیزی خواسته بود و من مخالفت کرده بودم ولی ایشان گفت به آقای احمدیان هماهنگ نموده‌ام...».برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

توضیحات ایرانسل درباره ارتباط پرونده پتروشیمی

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار