بزودی در این مکان تبلیغات درج میشود

سفر رئیس جمهور به عراق مقدمه ای برای تشکیل نظام جدید امنیتی در منطقه

کارشناس سیاسی در برنامه تیتر امشب شبکه خبر مطرح کرد ؛

­کارشناس سیاسی سفر آقای روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران را به عراق مقدمه ای برای مهندسی و تشکیل نظام امنیتی جدید در منطقه دانست.


به گزارش خبر گزاری صدا و سیما ، کاظمی قمی کارشناس مسائل غرب آسیا در برنامه تیتر امشب گفت: گسترش همکاری های اقتصادی دو کشور عراق و ایران از دیگر پیامدهای سفر رئیس جمهور به عراق است.
کاظمی قمی افزود: سفر رئیس جمهور به عراق همچنین سرآغازی خواهد بود برای همکاری های منطقه ای دسته جمعی کشورهای منطقه در بخش های امنیتی، محیط زیستی و اقتصادی.
این کارشناس سیاسی با بیان این که مردم عراق اشتیاق وافری برای گسترش روابط با ایران دارند گفت: هیچ اراده ای نمی تواند بر روابط خوب و گسترده ایران و عراق تاثیر بگذارد و اقشار مردم و و دولت عراق با استقبالی که از رئیس جمهور ایران کردند نشان دادند با آمریکا در تحریم ایران همراهی نمی کنند.
کاظمی قمی رسیدن مبادله اقتصادی و تجاری ایران به رقم های 30 ، 40 میلیارد دلار را شدنی دانست و گفت: شرط تحقق این امر تشکیل یک فرماندهی یا ستاد اقتصاد مقاومتی در این خصوص است، باید با مدیریت مناسب بتوانیم نیازهای اقتصادی و تجاری عراق را پاسخ دهیم و جمهوری اسلامی ایران باید در ساخت زیرساخت های عراق مشارکت گسترده داشته باشد و این فقط اراده قوی می خواهد.
صدر الحسینی کارشناس مسائل غرب آسیا هم با اشاره به نابود شدن زیر ساخت های کشور عراق گفت : ما می توانیم با همت و اراده ملی بیش از 100 نوع خدمات را به عراق عرضه کنیم و امروز رونق بخش عمده ای از اقتصاد ما در شرایط تحریم بدون تعارف به صادرات وابسته است و عراق از مقصدهای بزرگ کالاهای ایرانی می تواند باشد.
این کارشناس سیاسی سفر رئیس جمهور اسلامی ایران و رئیس جمهور آمریکا به عراق را مقایسه ناپذیر دانست و گفت: آمریکا 7 تریلیون دلار هزینه کرد اما جایگاهی در منطقه ندارد و ترامپ در تاریکی شب و مخفیانه به عراق آمد اما رئیس جمهور ما در روز روشن و در میان استقبال مردمی به عراق رفت و این تفاوت جایگاه دو کشور را نشان می دهد و همین امروز نخست وزیر سابق سوئد از این اتفاق ابراز تعجب کرد.
عبدالامیر العبودی مدیر شبکه INEWS هم گفت: سفر رئیس جمهوری اسلامی ایران به عراق در مقطعی مهم و حساس انجام گرفت و پیام آشکاری به آمریکا بود که نمی توانند بین دو کشور و دو ملت را به هم بزنند، زیرا روابط دو کشور بسیار عمیق و تاریخی است درست به همین دلیل است که رئیس جمهور ایران در روز و با استقبال اقشار مختلف مردم و مقامات وارد کشور می شود اما رئیس جمهور آمریکا با ترس و لرز و مخفیانه می آید و سریع هم فرار می کند و می رود.

جمهور مقدمه تشکیل امنیتی منطقه

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار