بزودی در این مکان تبلیغات درج میشود

ظریف: آمریکا نمی تواند روابط ایران و عراق را متوقف کند

وزیر خارجه ایران در گفت و گو با شبکه خبر بی بی سی عربی با اشاره به اینکه حتی جنگ 8 ساله ای که از سوی صدام به مردم ایران و عراق تحمیل شد نتوانست میان دو ملت جدایی بیاندازد، تاکید کرد: آمریکا نمی تواند روابط ایران و عراق را متوقف کند.

به گزارش ایرنا، محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران در این مصاحبه با بیان اینکه ایران به دنبال رقابت با آمریکا در عراق نیست، گفت: این ایالات متحده است که عراقی ها را برای انتخاب (میان ایران و آمریکا) تحت فشار می گذارد.

ظریف تصریح کرد: ما هرگز از عراقی ها نخواسته ایم که انتخاب کنند. ما روابط خوبی با عراق داریم. عراق همسایه ما است. آمریکا قادر نیست که روابط میان ایران و عراق را متوقف کند.

وزیر خارجه ایران با اشاره به پیوندهای تاریخی و جغرافیایی ایران و عراق افزود: حتی جنگ 8 ساله که از سوی صدام حسین به ایرانیان و عراقی ها تحمیل شد، نتوانست این روابط تاریخی، جغرافیایی حتی خانوادگی را متوقف کند.

ظریف ادامه داد: ما راهبردی منطقه ای تحت عنوان «منطقه قدرتمندتر» به جای کشورهای قوی یا مردان قدرتمند در منطقه داریم. ما به اندازه کافی مردان قدرتمند داشته ایم، [اکنون] به یک منطقه قدرتمند نیاز داریم.

وزیر خارجه ایران تصریح کرد: ما اینجا نیستیم که علیه هیچ کشوری اقدامی کنیم، یا از سوی ایران به دنبال دخالت در کشوری باشیم؛ مواضع ما بسیاری صریح بوده و خواستار گفت و گو شده ایم.

آمریکا تواند روابط ایران متوقف

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار