بزودی در این مکان تبلیغات درج میشود

بحران الجزایر؛ بوتفلیقه از نامزدی در انتخابات کناره گیری کرد

عبدالعزیز بوتفلیقه سرانجام پس از هفته‌ها اعتراضات عمومی، امروز دوشنبه(۲۰ اسفند) اعلام کرد که از تصمیم خود مبنی‌بر شرکت در پنجمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری الجزایر منصرف شده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، بوتفلیقه ۸۲ ساله که از ۲۰ سال پیش رئیس‌جمهور الجزایر است، در سال‌های اخیر به‌دلیل سکته در سال ۲۰۱۳ کمتر در انظار عمومی ظاهر شده و بیشتر اوقات پیگیر درمان خود در کشورهای خارجی از جمله سوئیس بوده است.

مخالفان وی می‌گویند، ایشان از سلامت کافی برای حضور مجدد در پست ریاست‌جمهوری الجزایر برخوردار نیست و باید کناره‌گیری کند.

منابع دفتر ریاست‌جمهوری الجزایر با اعلام خبر انصراف بوتفلیقه، همچنین گفتند: تاریخ انتخابات ریاست‌جمهوری که برای ماه آوریل در نظر گرفته شده بود، تغییر کرده و تاریخ جدید متعاقباً اعلام خواهد شد.

احمد او یحیی نخست‌وزیر الجزایر نیز استعفا کرد و بنا بر اعلام مقامات الجزایری، کابینه جدید به‌زودی معرفی می‌شود و تاریخی نیز برای انجام همه‌پرسی درباره متمم‌های قانون اساسی تعیین خواهد شد.

بوتفلیقه روز یکشنبه پس از انجام مراحل درمانی از سوئیس به الجزایر بازگشت.

بحران الجزایر بوتفلیقه نامزدی انتخابات کناره

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار