بزودی در این مکان تبلیغات درج میشود

دستاوردهای سفر رئیس جمهور به عراق؛ از لغو روادید زائران و گردشگران تا امضا چندین تفاهم نامه

دستاوردهای سفر رئیس جمهور به عراق؛ از لغو روادید زائران و گردشگران تا امضا چندین تفاهم نامهبه گزارش خبرنگار سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری امشب (دوشنبه، بیستم اسفند ماه) با موضوع برنامه بررسی نتایج سفر رئیس جمهور به عراق و با حضور محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور برگزار شد.

محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور با اشاره به دستاورد‌های سفر رئیس جمهور به عراق، گفت: یک سند بین وزارت کشور ایران و عراق جهت برگزاری مراسم اربعین بود و محور‌های این مراسم مورد بررسی قرار گرفت؛ یکی از دستاورد‌های خوب این سفر این است که هر سال زیارت اربعین را برای مردم هموارتر کنیم.

رئیس دفتر رئیس جمهور افزود: موضوع بعدی درباره موافقت نامه امنیتی بود؛ وزارت تجارت عراق و وزارت صنعت کشورمان صورت جلسه‌ای را برای همکاری‌های تجاری امضا کردند و این موضوع خواسته تجار و سرمایه گذاران دو کشور است.

واعظی ادامه داد: موضوع بعدی در رابطه با یاداشت تفاهم نامه‌های بهداشتی بین وزارت بهداشت دو کشور بود؛ باتوجه به اینکه در حال حاضر در زیر ساخت‌های بهداشتی از جمله صادرات دارو استحکام پیدا کرده و در زمینه همکاری‌های صدور تجهیزات پزشکی آمادگی همکاری‌های مناسبی را داریم. سند بعدی که برای اربعین و رفت و آمد مهم است؛ همکاری‌های ریلی است که بر اساس این سند عملا خط راه آهن بصره به شلمچه متصل می‌شود و یک امر بسیار مهمی است.

واعظی خاطر نشان کرد: یادداشت آخر درباره همکاری‌های نفتی و گازی است؛ در حال حاضر صادارات گاز ما به کشور عراق است که در اینجا اعلام آمادگی افزایش صادرات شد؛ ضمن اینکه ما میدان مشترک‌های زیادی داریم که باید برای بهره برداری آن‌ها تبادل نظر کنیم؛ در مجموع همکاری‌هایی در بخش انرژی جزو همکاری‌های بسیار مهم است این درحالی است که در یک ماه گذشته وزیر نیروکشورمان و همتای ایشان سفری به دو کشور داشتند و حدود ۳ سند برای همکاری حوزه برق در به امضا رسید.

وی افزود: قسط اول درخصوص پرداخت‌های صادرات انرژی و نفت به ایران حدود ۲۰۰ میلیون دلار به حساب ایران واریز شده است.

واعظی با اشاره به موعد اجرایی شدن لغو روادید، خاطر نشان کرد: انشاء الله از اوایل سال آینده لغو روادید صورت می‌گیرد و این موضوع مستلزم مقدمه و آمادگی سفارتخانه دو کشور است.


در حال تکمیل...

دستاوردهای جمهور روادید زائران گردشگران چندین تفاهم

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار