بزودی در این مکان تبلیغات درج میشود

کشف میراث چند هزار ساله در فرودگاه

به گزارش ایسنا به نقل از گاردین، این گنجینه بابِلی که قدمت آن به هزار دوم قبل از میلاد بازمی‌گردد و می‌تواند در بهترین موزه‌های دنیا به نمایش گذاشته شود، از کشور عراق به سرقت رفته است و قدمت آن به دوران "نبوکدنصر دوم" پادشاه بابلی (۱۱۲۶ تا ۱۱۰۳ پیش از میلاد مسیح) می‌رسد.

این سنگ باستانی به همراه محموله‌ای از سنگ‌های تزئینی خانه در حال ورود به خاک انگلستان بوده است اما به سبب درج نشدن صحیح قیمت بر روی کانتینر مورد بررسی بیشتر مأموران قرار می‌گیرد که در نهایت به کشف این اثر باستانی و ارزشمند می‌انجامد که نمونه‌ای از سنگ‌هایی است که فرامین پادشاه بابِل بر روی آن حکاکی می‌شده است.

قرار است موزه بریتانیا در ماه جاری این اثر تاریخی را به صورت رسمی به مقامات عراقی تحویل دهد.

دکتر «جان سیمپسون» از کیوریتور ارشد موزه بریتانیا اظهار کرد این یک اثر با کیفیت موزه‌ای است و گرچه بخشی از آن شکسته اما باید در یک موزه در معرض نمایش عموم قرار گیرد. این اثر تاکنون در جایی ثبت نشده و با حفاری‌های غیرقانونی در جنوب عراق کشف شده است.

وی همچنین عنوان کرد بسیاری از محوطه‌های تاریخی در جنوب عراق بین سال‌های ۱۹۹۴ تا ۲۰۰۴ به شکل بدی غارت شدند و احتمالاً این سنگ نیز در آن زمان به دست آمده ست. از مکان نیمه پایینی این سنگ نامشخص است و امیدواریم هنوز در عراق باشد و روزی توسط باستان‌شناسان کشف شود.

میراث فرودگاه

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار