بزودی در این مکان تبلیغات درج میشود

لزوم افزایش آمادگی‌ها برای ایمنی سلامت و خدمات رفاهی سفر در آستانه نوروز

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، مصطفی سالاری عصر امروز در جلسه مشترک شورای ترافیک، کمیسیون ایمنی راه‌ها و ستاد اجرایی خدمات سفر در سالن غدیر استانداری با اشاره به سفر دو روزه روحانی به گیلان اظهار کرد: همه دستگاه‌های اجرایی ازجمله شورای ترافیک استان به جهت سفر دو روزه رئیس‌جمهور به استان گیلان تلاش کردند که پیام این سفر به همه‌جا صادر شد.

وی مهم‌ترین مبحث در گیلان طی آستانه نوروز را ترافیک دانست و افزود: در ایام نوروز در تمام شهرستان‌ها شاهد ترافیک هستیم و تأکید ما این است تا گره‌های ترافیکی در شهرستان‌ها شناسایی و نسبت به بازگشایی آن‌ها اقدام شود.

استاندار گیلان با تأکید برافزایش خدمات بین‌راهی توسط دستگاه اجرایی در آستانه نوروز گفت: افزایش خدمات بین‌راهی به‌ویژه خدمات بهداشتی باید از سوی میراث فرهنگی و همچنین راهداری استان موردتوجه و پیگیری بیشتر قرار بگیرد.

نماینده عالی دولت در استان گیلان با بیان اینکه باید خدمات رفاهی در طول محورهای مواصلاتی به گیلان ازجمله سرویس‌های بهداشتی برای گردشگران لحاظ شود، تصریح کرد: به لحاظ ترافیکی نمی‌توان در طول آزادراه‌ها و یا هر جا که مایل بودیم سرویس‌های بهداشتی را احداث کنیم اما باید درجاهایی که پمپ‌بنزین وجود دارد سرویس بهداشتی نیز برای استفاده عموم مسافران و گردشگران پیش‌بینی شود.

سالاری به‌ضرورت رعایت مباحث رفتاری از سوی همه دستگاه‌های که با مردم به‌ویژه گردشگران و مسافران در ارتباط هستند تأکید کرد و گفت: ضمن اینکه باید نسبت به تخلفات اعمال قانون انجام دهیم نباید با رفتارهای ما موجب آزار و اذیت مسافران و گردشگرانی که طی این ایام جهت گذراندن اوقات فراغت به گیلان سفر کردند، شویم.

وی با اشاره به امداد جاده‌ای و ارائه خدمات بهداشتی به مسافران گردشگران بیان کرد: هلال‌احمر و دانشگاه علوم پزشکی گیلان از آمادگی خوبی در طی ایام نوروز برخوردار هستند اما لازم است این آمادگی‌ها را در خود تقویت کنند‌.

استاندار گیلان همچنین بر تقویت نظارت‌ها در بازار تأکید کرد و گفت: باید با نظارت مستمر و مستقیم بر بازار هم برای مردم و هم برای مسافران امنیت خاطر را در بازار ایجاد کنیم.

نماینده عالی دولت خطاب به فرماندار رشت در جهت برنامه‌ریزی برای استفاده حداکثری از تالار مرکزی رشت گفت: باید با برنامه‌ریزی‌های پیش‌بینی‌شده طی ایام نوروز از تالار مرکزی رشت و ظرفیت‌های آن در جهت تفریح و ایجاد سرگرمی‌های فرهنگی برای مردم بیشتر به‌کارگیری کرد.

سالاری با تأکید برافزایش ایمنی سفر افزود: با ایمنی راه‌ها گرچه کاهش سوانح جاده‌ای در گیلان را شاهد هستیم اما لازم از همکاری‌ها در جهت آموزش و ایمنی راه‌ها افزایش پیدا کند.

انتهای پیام/84007

افزایش آمادگی ایمنی سلامت خدمات رفاهی آستانه نوروز

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار