بزودی در این مکان تبلیغات درج میشود

همکاری اتاق تعاون در بازسازی سوریه

در حاشیه نشست مشترک هیئت تجاری سوریه در اتاق تعاون مطرح شد

ریئس اتاق تعاون: نشست‌ تجار ایرانی و سوری باعث می‌شود تا حجم قابل توجهی از نیاز‌های سوریه تامین شود

بهمن عبداللهی درگفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، در حاشیه نشست مشترک هیئت تجاری سوری در اتاق تعاون گفت: با توجه به علاقمندی که از طرف کشور سوریه ابراز شده نشست‌های مشترک بین تجار ایرانی و سوری می‌تواند باعث شود تا حجم قابل توجهی از نیاز‌های سوریه از طریق ایران تامین شود که این به سود بخش دولتی و بخصوص بخش خصوصی درایران است.
وی ادامه داد: امروز جلسه‌ای با هیئت تجاری سوریه در اتاق تعاون ایران برگزار شد که در ادامه دو جلسه پیشین این هیئت برای دستیابی به راه‌های همکاری بیشتر اقتصادی بین دو کشور بود.

وی گفت: دراین جلسه هیئت سوری علاقمندی خود را برای سرمایه گذاری و مشارکت ایران در حوزه‌های راه آهن، ساخت و ساز مسکن و ... ابراز کردند و در حوزه کشاورزی، صنعت فولاد و خدماتی مثل فروشگاه‌های زنجیره‌ای هم صحبت‌های شد که به نظر می‌رسد با ادامه این جلسات بتوان میزان حضور فعالان اقتصادی ایران در بازار سوریه را گسترش داد.
عبداللهی افزود: جلسات مشترک بین هیئت تجاری سوری و فعالان اقتصادی ایرانی تا پایان امروز ادامه دارد ودر این جلسات به مشکلات صادرات و واردات بین دو کشور پرداخته می‌شود تا به راهکار‌های عملی برای گسترش فعالیت‌های اقتصادی دست یابیم.

رئیس اتاق بازرگانی حمص
 سوریه آماده همکاری با شرکت‌های بزرگ صنعتی ایران است 
رئیس اتاق بازرگانی حمص گفت: ایجاد شرکت‌های مشترک بین ایران و سوریه از اهداف اصلی فعالان اقتصادی سوریه است تا بتوان از همکاری صنایع بزرگ ایرانی در سوریه استفاده کرد.
عبدالناصر فتوح در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، در حاشیه نشست مشترک هیئت تجاری سوری در اتاق تعاون گفت: حضور هیئت تجاری سوری در ایران برای اجرایی کردن توافق نامه‌های است که در سطوح سیاسی بین دو کشور امضاء شده و باعث افزایش روابط اقتصادی هر دو کشور خواهد شد.
وی گفت: در انجام این مهم مشکلاتی از جمله نقل و انتقالات مالی و تحریم‌های ظالمانه علیه سوریه و ایران وجود دارد که تنها با همکاری مشترک دو کشور می‌توان برآن فایق آمد.

عبدالناصر فتوح تاکید کرد: در دیدار‌هایی که تاکنون بین هیئت‌های سوری وایرانی برگزاری شده سعی شده است تا به نوعی این مشکلات برطرف شود و هیئت‌های تجاری دو کشور با کالا‌ها و زمینه‌های قابل همکاری یکدیگر اشنا شود تا با ایجاد شرکت‌های مشترک امکان انتقال و اشتراک گذاری فناوری و همکاری‌های صنعتی در سطوح بالاب به وجود بیاید تا کالا‌های ایرانی و سوری در بازار‌های متقابل امکان حضور پیدا کنند.
وی افزود: سوریه و ایران در حال ایجاد یک همکاری اقتصادی بلند مدت هستند تا در آن شرکت‌های دولتی و تعاونی ایرانی بتوانند در سطوح کلان مثل راه سازی، برق و صنایع مادر فعالیت کنند و شرکت‌های خصوصی هم در زمینه‌های صنعتی کوچکتر در بازار‌های سوریه همکاری داشته باشند تا هر دو کشور بتوانند به این طریق در برابر تحریم‌های ظالمانه کشور‌های دیگر بایستند.

کاردار سفارت سوریه در تهران
 تحریم‌ها هیچ تاثیری بر همکاری‌های اقتصادی ایران و سوریه ندارد  
کاردار سفارت سوریه در تهران گفت: افزایش همکاری‌های اقتصادی بین دو کشور ایران و سوریه یکی از راه‌های بی اثر کردن تحریم‌های ظالمانه علیه ایران و سوریه است و ما با افزایش این همکاری‌ها جلوی تاثیرات تحریم‌های را می‌گیریم.
علی السید احمد در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، در حاشیه نشست مشترک هیئت تجاری سوریه در اتاق تعاون، ­گفت: ­تمایل برای برگزاری جلساتی مشترک بین تجار ایران و سوری یک علاقمندی دو طرفه است و هر دوکشور مشتاق به افزایش­ فعالیت اقتصادی با یکدیگر­ است.

وی افزود: این نشست ­­باعث می‌شود تا دو کشور نسبت به ظرفیت‌های یکدیگر آگاهی بیشتری پیدا کند و با توجه به روابط راهبردی دو کشور ایران و سوریه قطعاً این نشست‌ها منافع اقتصادی و سیاسی مشترک بسیاری خواهد داشت.
کاردار سوریه در تهران تاکید کرد: سوریه تحریم‌های ظالمانه علیه ایران را محکوم کرده و آن‌ها را در مغایرت با قوانین بین المللی می‌داند و بی شک همکاری‌های مشترک بیشتر بین دو کشور بخصوص همکاری‌های اقتصادی باعث کم اثر شدن تحریم‌های اقتصادی خواهد شد، چرا که همکاری‌های اقتصادی یکی از شیوه‌های دور زدن تحریم‌های ایران و سوریه به شمار می‌رود.

 جلسه مشترک تجار ایران و سوریه برای همکاری‌های بیشتر 
تجار ایرانی و سوری در ­نشستی مشترک که در اتاق تعاون ایران برگزار شد با بررسی راه‌های افزایش همکاری‌های اقتصادی به تبادل نظر پرداختند.
در نشست مشترکی که صبح امروز در اتاق تعاون ایران برگزار شد هیئتی از تجار و فعالان اقتصادی سوریه در کنار فعالان اقتصادی ایرانی طی نشستی دوستانه به بررسی راه‌های افزایش همکاری‌های اقتصادی و تجاری بین دو کشور پرداختند.
در این نشست که با حضور رئیس اتاق تعاون ایران، معاونین وزیر راه، رئیس اتاق بازرگانی حمص و تعدادی از فعالان اقتصادی ایرانی و سوری برگزار شد کالا‌ها و زمینه‌های فعالیت شرکت‌های ایرانی در سوریه بررسی شده و مشکلات صادرات و همکاری‌های اقتصادی احصا شد تا با برطرف شدن آن‌ها امکان همکاری‌های بیشتر اقتصادی بین دو کشور در آینده نزدیک فراهم شود.

نشست مشترک هیئت تجاری سوریه در اتاق تعاون نشست مشترک هیئت تجاری سوریه در اتاق تعاون نشست مشترک هیئت تجاری سوریه در اتاق تعاون نشست مشترک هیئت تجاری سوریه در اتاق تعاون نشست مشترک هیئت تجاری سوریه در اتاق تعاون نشست مشترک هیئت تجاری سوریه در اتاق تعاون نشست مشترک هیئت تجاری سوریه در اتاق تعاون نشست مشترک هیئت تجاری سوریه در اتاق تعاون نشست مشترک هیئت تجاری سوریه در اتاق تعاون

همکاری تعاون بازسازی سوریه

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار