بزودی در این مکان تبلیغات درج میشود

رادیویی برای مسافران نوروزی

با اعلام ساعت ۱۱:۲۲ از استودیوی ۲۹ ساختمان شهدای رادیو توسط ناصر خیرخواه و پخش سرود جمهوری اسلامی ایران و دعای سفر، رادیو سفر، فعالیت خود را به طور رسمی آغاز کرد.

برای رادیو سفر، در شش نوبت چهار ساعته شش گروه تخصصی برنامه‌سازی می‌کنند. پویش ملی ۶۰-۳۰ با هدف تبیین راهکارها و بررسی دلایل بروز تصادفات و مهمترین مشکلات مربوط به سوانح جاده‌ای با تمرکز بر فاصله ۳۰ کیلومتری شهرها تشکیل شده است تا با اطلاع رسانی و تغییر رفتار شاهد کاهش حوادث جاده‌ای در این نقاط باشیم.

بر اساس آمار موجود، حدود ۶۰ درصد تصادفات منجر به فوت در فاصله ۳۰ کیلومتری شهرهای مقصد روی می‌دهد.

این پویش در نظر دارد ضمن مطالبه تغییر مبلمان جاده‌ای در ۳۰ کیلومتری محدوده شهرها، خطرات و دلایل بروز حوادث در این مناطق را متذکر شود تا با اطلاع رسانی و رفع آنان شاهد کاهش حوادث و تلفات باشیم.

عواملی همچون خواب آلودگی و نبود تمرکز، رعایت نکردن مهندسی استاندارد مبلمان جاده‌ای، افزایش تردد در ۳۰ کیلومتری شهرها و همچنین بی توجهی به سرعت مناسب؛ از جمله علل افزایش تصادف‌های جاده‌ای در فاصله ۳۰ کیلومتری شهرهاست و به منظور کاهش تصادفات جاده‌ای در این فاصله از شهرها، پویش (۳۰-۶۰) فعال شده است.

کمک رادیو به ارتقا سفر

شاه آبادی معاون صدا گفت: خوشحالم که در نوروز امسال خدمتگزار مردم هستیم، نام نوروز با سفر عجین است. چه کسانی که سفر می‌روند یا عزیزی را در سفر دارند.

وی ادامه داد: البته همیشه نباید سفر را یک اقدام پرخرج بدانیم بلکه در اطراف ما مکان‌های کم هزینه وجود دارد تا بتوانیم سفری داشته باشیم. رادیو سفر در کنار مردم عزیز روایتگر رخدادهای مرتبط با این حوزه خواهد بود.

سفر تحولی را برای هر کسی رقم می‌زند امیدوارم مردم ما به موضوع سفر اهمیت بدهند و مسئولان شرایط خوبی را برای سفر فراهم کنند. رسیدگی به ابعاد مختلف سفر به ارتقا کمی و کیفی سفر کمک شایانی خواهد کرد که ما در رسیدن به این هدف شرایط لازم را فراهم خواهیم کرد.

رادیو سفر و توجه به صنعت گردشگری

سلمان اسکندری مدیر رادیو سفر با اشاره به اینکه معاونت صدا تصمیم گرفت با توجه به اینکه در آستانه سال جدید هستیم و مردم آماده سفر می‌شوند رادیو سفر را افتتاح کنیم، گفت: هدف از افتتاح این رادیو اطلاع رسانی برای مسافران نوروزی است. البته با کلیه دستگاه‌های مرتبط با سفر ارتباط برقرار خواهیم کردو با آنها در برنامه صحبت می‌کنیم.

مدیر رادیو سفر توضیح داد: طبق طراحی انجام شده رادیو سفر به مدت یک ماه از ۲۰ اسفند تا ۲۰ فروردین روی موج ۵/۹۵ به صورت ۲۴ ساعته با مسافران همراه خواهد بود.

اسکندری عنوان کرد: یکی از رویکردهای رادیو سفر داشتن سفرهای کم هزینه است و بخش‌هایی در نظرگرفته ایم تا کارشناس‌ها نحوه طراحی و برنامه ریزی را حتی از طریق آیتم‌های طنز آموزش بدهد.

خیرخواه مجری برنامه رادیو سفر در بخشی از سخنان خود گفت: صدای جمهوری اسلامی در حوزه‌های مختلفی همچون دفاع مقدس، سالگرد انقلاب اسلامی و اربعین تجربه را داشته است و امسال هم به دلیل سفرهایی که مردم کشور ایران دارد رادیو سفر را تدارک دیده است.

این مجری عنوان کرد: رادیو سفر اطلاع رسانی جامعی خواهد داشت و به دلیل ماه رجب برنامه‌های شادی را تدارک دیده اند.

رادیو سفر و حال خوب مردم

سردار هادیان فر رئیس راهور ناجا با بیان اینکه امروز برنامه نمادین در مدرسه روستایی با موضوع همیاران پلیس صورت گرفت، گفت: بیش از ده میلیون همیار پلیس داریم که در مأموریت‌های راهور نقش مهمی دارند امیدواریم با کمک این ها به شعار «پرهیز از خطر و بحث آرامش در سفر» دست یابیم.

در سال گذشته ۳۹۹ میلیون سفر در ایام نوروز داریم که ۱۳۰۴ نفر جان خود را از دست دادند امیدوارم کنار این برنامه رادیویی بتوانیم نه تنها به شعار پلبس راهور کمک کنیم بلکه حال مردم را خوب کنیم چون هر چقدرحال مردم خوب باشد مردم بی خطر می‌توانند سفر کنند.

وی با اشاره به ۲۲ میلیون راننده درکشور داریم که فعال هستند، تصریح کرد: با وجود اینکه ایمنی خودروها افزایش پیداکرده است باید گفت راننده‌ها نقش بسزایی در طول سفر و کاهش حوادث جاده‌ای دارند.

ابتکار عمل رادیو در کاهش تصادفات جاده‌ای

پیر حسین کولیوند رئیس سازمان اورژانس کشور گفت: تشکر و قدردانی می‌کنم از آقای دکتر شاه‌آبادی به خاطر ابتکاری که به خرج دادند، واقعاً می‌توان گفت: راه‌اندازی این رادیو در کاهش حوادث جاده‌ای می‌تواند مؤثر باشد، خصوصاً در ایام نوروز که آمار حوادث جاده‌ای بسیار بالاست.

دکتر جمالی نژاد معاون عمرانی وزیر کشور و حجت‌الاسلام والمسلمین عادل معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف نیز در خصوص ضرورت رادیو سفر صحبت کردند.

مراسم پخش افتتاح رادیو سفر به تهیه کنندگی حسین معصومی، صدا برداری علی رضا آزادگان، گویندگی ناصر خیرخواه و مسئول فنی سعید کشاورز برگزار شد.

رادیویی مسافران نوروزی

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار