بزودی در این مکان تبلیغات درج میشود

افتتاح رادیو سفر از امروز

به گزارش افکارنیوز،

مراسم افتتاح رادیو سفر با حضور سردار هادیانفر رئیس راهور کشور، پیر حسین کولیوند رئیس اورژانس، سردار حمیدی رئیس پلیس کشور، حمید شاه آبادی معاونت صدا، سلمان اسکندری مدیر رادیو سفر امروز دوشنبه ۲۰ اسفندماه برگزار شد.

شاه آبادی معاونت صدا در ابتدای برنامه با پخش دعای سفر، رادیو سفر را افتتاح کرد.

اسکندری مدیر رادیو سفر گفت: معاونت صدا تصمیم گرفت در آستانه سال جدید که مردم آماده سفر می‌شوند، رادیو سفر را افتتاح کند.

وی ادامه داد: هدف از افتتاح این رادیو، اطلاع رسانی برای مسافران نوروزی است. البته با تمام دستگاه‌های مرتبط با سفر ارتباط برقرار خواهیم کرد و با آن‌ها در برنامه صحبت می‌کنیم.

مدیر رادیو سفر توضیح داد: طبق طراحی که انجام شده رادیو سفر یک ماهه از ۲۰ اسفند تا ۲۰ فروردین روی موج ۹۵/۵ به صورت ۲۴ ساعته با مسافران همراه خواهد بود.

اسکندری بیان کرد:یکی از رویکرد‌های رادیو سفر داشتن سفر‌های کم هزینه است و بخش‌هایی در نظر گرفته ایم تا کارشناس‌ها نحوه طراحی و برنامه ریزی را حتی از طریق آیتم‌های طنز آموزش بدهند.

خیرخواه مجری برنامه رادیو سفر گفت:صدای جمهوری اسلامی در حوزه‌های مختلفی همچون دفاع مقدس، سالگرد انقلاب اسلامی و اربعین تجربه داشته و امسال هم به دلیل سفر‌هایی که مردم کشور ایران دارد رادیو سفر را تدارک دیده است. رادیو سفر اطلاع رسانی جامعی خواهد داشت و به دلیل ماه رجب برنامه‌های شادی را تدارک دیده اند.

شاه آبادی معاون صدا با بیان اینکه نام نوروز با سفر عجین است، گفت: خوشحالم که در نوروز امسال خدمتگذار مردم هستیم.

وی ادامه داد: همیشه نباید سفر را یک اقدام پرخرج بدانیم چرا که در اطراف ما مکان های کم هزینه ای وجود دارد تا بتوانیم سفر خوبی داشته باشیم.

معاون صدا بیان کرد:سفر یک تحولی را برای هر کسی رقم می زند امیدوارم مردم ما به موضوع سفر اهمیت بدهند و مسئولان شرایط خوبی را برای سفر ارائه بدهند.

معاون صدا عنوان کرد: رادیو سفر یک گزارشگر و روایتگر از این رخداد خواهد بود و اگر ابعاد مختلف سفر رسیدگی شود، ما به ارتقای این حوزه کمک خواهیم کرد.

سردار هادیان فر با بیان اینکه امروز برنامه نمادین در مدرسه روستایی با موضوع همیاران پلیس صورت گرفت، گفت: بیش از ده میلیون همیار پلیس داریم که در ماموریت های راهور نقش مهمی دارند که امیدواریم با کمک آنها به شعار پرهیز از خطر و بحث آرامش در سفر دست یابیم .

ثبت ۳۹۹ میلیون سفر در نوروز سال گذشته

وی افزود: در سال گذشته ۳۹۹ میلیون سفر در ایام نوروز داشتیم که هزار و ۳۰۴ نفر جان خود را از دست دادند امیدوارم کنار این برنامه رادیویی بتوانیم نه تنها به شعار پلیس راهور کمک کنیم بلکه حال مردم را خوب کنیم چون هر چقدرحال مردم خوب باشد مردم بی خطر می توانند سفر کنند.

وی با بیان اینکه ۲۲ میلیون راننده در کشور داریم که فعال هستند،تصریح کرد: با وجود اینکه ایمنی خودروها افزایش پیداکرده است باید گفت راننده ها نقش بسزایی در طول سفر و کاهش حوادث جاده ای دارند.

گفتنی است شش گروه تخصصی رادیو سفر، در شش نوبت چهار ساعته برنامه سازی می‌کنند. پویش ملی ۶۰:۳۰ با هدف تبیین راهکار‌ها و بررسی دلایل بروز تصادفات و مهمترین مشکلات مربوط به سوانح جاده‌ای با تمرکز بر فاصله ۳۰کیلومتری شهر‌ها تشکیل شده است تا با اطلاع رسانی و تغییر رفتار شاهد کاهش حوادث جاده‌ای در این نقاط باشیم.

بر اساس آمار موجود، حدود ۶۰ درصد تصادفات منجر به فوت در فاصله ۳۰ کیلومتری شهر‌های مقصد روی می‌دهد.

این پویش در نظر دارد ضمن مطالبه تغییر مبلمان جاده‌ای در ۳۰ کیلومتری محدوده شهرها، خطرات و دلایل بروز حوادث در این مناطق را متذکر شود تا با اطلاع رسانی و رفع آنان شاهد کاهش حوادث و تلفات باشیم.

عواملی همچون خواب آلودگی و نبود تمرکز، رعایت نکردن مهندسی استاندارد مبلمان جاده‌ای، افزایش تردد در۳۰ کیلومتری شهر‌ها و همچنین بی توجهی به سرعت مناسب، از جمله علل افزایش تصادفات جاده‌ای در فاصله ۳۰ کیلومتری شهرهاست­ و به منظور کاهش تصادفات جاده‌ای در این فاصله از شهرها، پویش (۳۰-۶۰) ­ فعال شده است.

افتتاح رادیو امروز

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار