بزودی در این مکان تبلیغات درج میشود

ضابطه بافت تاریخی محافظه کارانه است که باید اصلاح شود

میراث فرهنگی حریم بافت تاریخی را براساس شرایط شهرها تعریف کند.به گزارش خبرگزاری برنا؛ نشست با شهرداران استان کرمانشاه با حضور هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه در سرسرای تدبیر استانداری تشکیل شد.

هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه در این نشست از سازمان میراث فرهنگی خواست حریم بافت‌های تاریخی هر شهرستان را براساس نیاز و اقتضای آن شهرستان تعریف کند و افزود: ضابطه بافت تاریخی محافظه کارانه است که باید اصلاح شود و در این راستا مدیران شهری به خصوص شهرداران باید سازمان میراث فرهنگی را برای اصلاح این ضابطه قانع کنند.

او افزود: نباید به بهانه یک بافت تاریخی یک بافت دیگر را از بین ببریم، و اگر مردم در کنار بافت‌های تاریخی نباشند این بافت‌ها از بین می‌روند و رونقی در اطراف آن ایجاد نمی‌شود.

استاندار کرمانشاه خطاب به سازمان میراث فرهنگی گفت: حریم اطراف بافت‌های فرسوده را به صورت پلکانی تعریف کنند.

بازوند در ادامه این نشست بر پیگیری جذب اعتبارات اختصاص یافته به شهرداری‌های استان کرمانشاه تاکید کرد و گفت: در صورت عدم جذب، این اعتبارات برگشت می‌خورد و شهرداران در این ارتباط مسئول هستند.

او خواستار تعریف درآمد پایدار برای شهرداری‌ها شد و افزود: برخی از درآمدها از جمله عوارض کمیسیون ماده ۱۰۰ درامد پایدار نیست و شهرداران باید به دنبال تعریف منابع درآمد پایدار باشند.

استاندار کرمانشاه مدیریت شهرداری را کاری سخت توصیف کرد و گفت: شهردار باید ریسک پذیر باشد و کارهای اثرگذار و ماندگاری انجام دهد.

بازوند از شهرداران خواست برای ارائه کارهای متفاوت مشاور بگیرند و از ایده‌های افراد صاحب‌نظر و خوش فکر برای توسعه شهر استفاده کنند.

او بر جذب سرمایه‌گذار توسط شهرداران و اعضای شوراهای اسلامی تاکید کرد و افزود: شهرداران باید به سرمایه‌گذاران امتیاز و مشوق بدهند و زمینه را برای سرمایه‌گذاری در شهرها فراهم نمایند.

استاندار کرمانشاه از شهرداران خواست برای ساخت هتل در شهرها پروانه رایگان بدهند و در صورت اجرای این مورد، استانداری تا ۷۰ درصد هزینه را به شهرداری‌ها پرداخت می‌کند.

بازوند به تبدیل کرمانشاه به کلانشهر اشاره کرد و گفت: این موضوع را با جدیت دنبال کردیم و معتقدیم اگر کرمانشاه می‌خواهد به عنوان مرکز ثقل غرب کشور مطرح باشد باید تبدیل به کلانشهر شود.

او افزود: کلانشهر شدن کرمانشاه می‌تواند روند جذب سرمایه‌گذاری به استان را تسریع ببخشد و همچنین سالانه اعتباراتی را از محل کلانشهرها جذب نماید.

گفتنی عدم تامین حقوق پرسنل، همکاری نکردن برخی دستگاه‌ها با شهرداری، اختصاص نیافتن مبالغ مربوط به ارزش افزوده سال ۹۷ به شهرداری‌ها، مشکلات زمین‌های قولنامه‌ای و نبود درآمد پایدار از جمله مباحث مطرح شده از سوی شهرداران برخی از شهرهای استان در این نشست بود.

منبع: خبرگزاری برنا

برای مشاهده آخرین اخبار کارانه و محاسبه میزان آن اینجا کلیک نمایید

ضابطه تاریخی محافظه کارانه اصلاح

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار