بزودی در این مکان تبلیغات درج میشود

مروری بر مهم‌ترین اتفاق‌های والیبال در سال 97

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ شاید والیبال در ایران ورزشی فراگیر نباشد اما همه می دانند این ورزش جذاب در دورانی طولانی یکی از دوست داشتنی ترین تیم های ملی ورزشی ایران را دراختیار داشت. حالا و در این روز ها که تیم ملی والیبال شرایط جالبی ندارد، والیبال های باشگاهی در ایران در دوران قدرتمندی حضور دارند. در این روز های سخت اما تیم زیر 23 سال ایران در رده‌بندی جدید با 70 امتیاز و یک پله صعود پس از آرژانتین، کوبا، برزیل، روسیه و ژاپن در جایگاه ششم جهان قرار گرفت. تیم جوانان زیر 21 سال ایران در 6 پله صعود نسبت به رنکینگ قبلی با 90 امتیاز و پس از کوبا، لهستان، روسیه و برزیل در مکان پنجم جهان ایستاد.

ملی پوشان ایران که شانس خیلی پایینی برای حضور در جمع شش تیم پایانی لیگ جهانی داشتند، با قبول شکست مقابل آمریکا از صعود به این جمع بازماندند. آن هم در شرایطی که به نظر می رسید بازی های تیم ملی والیبال به دلیل شادی های خانوادگی پخش نمی شد. فدراسیون والیبال هم امسال تغییر بزرگی را تجربه کرد. با اجرا شدن قانون منع به کارگیری بازنشستگان هم احمد ضیایی، رییس فدراسیون والیبال که گفته می شد بر اساس ماده 60 در این فدراسیون باقی خواهد ماند، از سمت خود استعفا داد. شاید تیم ملی والیبال ایران در آن روز ها شانس آورد که سرمربی اش را از دست نداد. 

اعضای کمیته انضباطی فدراسیون والیبال در خصوص درخواست بازیکنان تیم شهرداری تبریز آقایان امیرحسینی، مصطفی شریفات، مجتبی قلی زاده و سهند الله وردیان و تیم شهروند اراک آقایان جابر اسماعیل پور، رسول نجفی، علیرضا جلوه و حامد تاری وردی که به لحاظ عدم دریافت مبلغی از قراردادشان تا پایان نیم فصل از تیم های خود و پیوستن به تیم های دیگر امتناع کرده بودند، رای خود را صادر کردند. در این میان اما اخبار خوبی در والیبال زنان رخ داد. دو لژیونر جدید ایرانی راهی ترکیه شدند. در این میان مائده برهانی که در ترکیه درخشیده بود، اعلام کرد حجابش را به پول ترجیح می دهد. اگر تا سال قبل هیچ والیبالیستی از لیگ ایران نمی رفت و هرچه ولاسکو یا کواچ به ملی پوشان اصرار داشتند بروند اروپا اما آنها به دلیل دریافت بالا، از لیگ ایران نمی رفتند. در این میان امیر غفور هم راهی ایتالیا شد.

اوضاع لیگ برتر هم چندان مساعد نبود. سید محمد موسوی درباره اتفاقات لیگ برتر گفت: «تا به حال این همه لباس شخصی داخل زمین ندیده بودم. لیدرهای شهرداری ورامین هم بودند. چند نفر از بازیکنان شهرداری به کمک من آمدند. خودشان می گفتند اینجا خطرناک است.چند تا مامور هم بودند که ادعا می کردند یک نفر از آنها را زده ام. من نمی دانم از چه چیزی حرف می زنند. مامور مگر نباید لباس تنش باشد. ما باید متوجه شویم که آنها مامور هستند و از آنها کمک بخواهیم نه اینکه اتفاقات دیگری رخ بدهد.» شهرام محمودی هم با موسوی موافق است: «شرایطی که این روزها داریم خیلی سخت است. تیم ملی حالا سرش شلوغ است و نیاز به یک سرپرست شش دانگ و کامل دارد. البته من امیدوارم که اتفاق های خوبی برای والیبال ایران بیفتد.»

حالا و در روز هایی که هرمزگان قهرمان لیگ دسته یک بانوان شده و دانشگاه آزاد قهرمان لیگ برتر زنان کشور، ورامین و سایپا باید در فینال بازی کنند. 

43255

مروری اتفاق والیبال

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار