بزودی در این مکان تبلیغات درج میشود

فسیل ۱۲۵ میلیون ساله دایناسور در استرالیا کشف شد

محققان موفق به کشف پنج فسیل ۱۲۵ میلیون ساله دایناسور در استرالیا شده اند که از نظر ابعاد مشابه با کانگوروهای بالغ امروزی هستند.

به گزارش جی پلاس، این دایناسورها دارای پاهایی بزرگ و دست‌هایی کوچک بوده و بر روی دوپای عقبی خود راه می‌رفته‌اند. فسیل‌های مذکور در ایالت ویکتوریای استرالیا کشف شده‌اند.

حداکثر قد این دایناسورها در حدود یک متر بوده و بخش عمده فسیل‌های کشف شده نیز مربوط به آرواره‌های آنهاست. دایناسورهای مذکور سرعت حرکت بالایی داشته و جز خانواده ornithopod ها هستند. آنها به علت جابجایی سریع، توانایی بالایی برای مخفی کردن خود داشته‌اند.

فسیل‌های مربوط به آرواره‌های این دایناسورها نمونه‌های جوان تا بالغ دایناسورهای مذکور را شامل می‌شوند و شکل این آرواره‌ها از تغذیه آنها از گیاهان و برگ‌های درختان حکایت می‌کند. کشف جدید ثابت کرده که تنوع دایناسورهای کوتاه قامت بیشتر از حد تصور قبلی دانشمندان است.

این دایناسورها به دنبال فعال شدن گسترده آتشفشان‌های استرالیا در میلیون‌ها سال قبل، افزایش دمای آب رودخانه‌ها و سمی شدن آنها و از بین رفتن پوشش گیاهی محلی به تدریج منقرض شدند.

میلیون دایناسور استرالیا

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار