بزودی در این مکان تبلیغات درج میشود

ششمین دوره طرح «دستهای مهربانی» برگزار می‌شود

به گزارش خبرگزاری مهر، رضا معممی مقدم، مدیرکل امور اجتماعی و مؤسسات خیریه سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: بیش از ۷۱۰۰ هزار موقوفه دارای درآمد و ۲۵ هزار و ۶۳۰ نیت مرتبط با این طرح در خصوص کمک به نیازمندان، امور معاش ایتام، خانواده‌های بی‌سرپرست و هزینه‌های دارالایتام تحت پوشش موقوفات، در کشور وجود دارد که عوائد آن صرف ایتام، خانواده‌های بی سرپرست، نیازمندان و محرومان می‌شود.

وی با اشاره به اینکه استان‌های کهگیلویه و بویراحمد، ایلام، چهارمحال و بختیاری و خراسان شمالی، تعداد موقوفات کمی در این موضوع دارند، بیان کرد: خیرین می‌توانند در جهت کاهش آسیب‌های اجتماعی و کمک به نیازمندان به این چهار استان توجه ویژه‌ای داشته باشند.

معممی مقدم، درباره افرادی که تحت پوشش این طرح قرار می‌گیرند، گفت: با عنایت به مصارف مقرر در وقف نامه و دستورالعمل‌های ابلاغی، نیازمندان، مستمندان، زنان سرپرست، ایتام، بستگان و ارحام واقف (طبق نیت واقف) و افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی از قبیل؛ سازمان بهزیستی، کمیته امداد امام (ره) از اولویت‌های مشمول طرح محسوب می‌شود.

مدیرکل امور اجتماعی و مؤسسات خیریه سازمان اوقاف، با اشاره به اینکه امداد کریمانه و محترمانه از اولویت‌های این طرح است، تأکید کرد: در امداد کریمانه واقف و موقوف علیهم همدیگر را نمی‌بینند. البته ممکن است خیلی از واقفان در قید حیات نباشند اما آثار و برکات خیری که به‌جای گذاشته‌اند به دست نیازمندان می‌رسد.

وی یادآور شد: سال گذشته تعداد ۲۷ هزار و ۳۳۶ خانوار از محل اجرای نیات واقفان، مشارکت خیرین و موقوفات غیرمتصرفی از این طرح بهره‌مند شدند.

ششمین دستهای مهربانی برگزار

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار