بزودی در این مکان تبلیغات درج میشود

۹۳۰ طرح اشتغال روستایی یزد وام دریافت کردند

مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی یزد می‌گوید: از ابتدای سال تا پایان بهمن‌ماه ۱۳۹۷، یک هزار و ۳۴۹ میلیارد ریال تسهیلات در اجرای ۹۳۰ طرح اشتغال روستایی و عشایری به متقاضیان واجد شرایط استان پرداخت‌ شد.

محمدحسین ریاحی روز دوشنبه در حاشیه سفر به ابرکوه به ایرنا افزود: در این ارتباط هزار و ۷۰۷ طرح اشتغال روستایی و عشایری به بانک‌های عامل معرفی شدند.
وی اظهار داشت: از مجموع این طرح‌ها، یک هزار و ۲۷۸ مورد مربوط به بخش کشاورزی، ۲۲۵ طرح در حوزه صنعت، معدن و تجارت، ۱۷۶طرح مختص میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری و ۲۸ مورد مربوط به فناوری اطلاعات است.
دبیر کارگروه و اشتغال استان یزد خاطرنشان کرد: در مرحله نخست از محل پرداخت‌ وام و پرونده‌های ارسالی به بانک‌ها ، زمینه اشتغال ۲ هزار و ۴۲ نفر در بخش‌های صنعتی ، کشاورزی و خدمات فراهم‌شده است.
ریاحی مهمترین معضل استان را بیکاری بالای دانش‌آموختگان دانشگاهی عنوان کرد و افزود: این در حالی است، یزد بیش از ظرفیت و انتظار، در سطح ملی برای کشور شغل ایجاد کرد و بیکاری این قشر، تاثیر فرهنگی نامطلوبی برای آینده دارد.
دبیر کارگروه و اشتغال استان اظهار داشت: کاهش ۱.۲درصد آمار تعداد بیکاران در پاییز امسال نسبت به تابستان ۹۷ ، حاصل تحرک و فعالیت‌های اقتصادی صورت گرفته است.
ریاحی تصریح کرد: واگذاری طرح‌های نیمه‌تمام به بخش خصوصی یکی از مهمترین برنامه‌های مورد تاکید دولت است، توجه مدیران دستگاه‌های اجرایی و عملیاتی کردن آن ضروری است.
مدیرکل تعاون یزد تاکید کرد: هم‌اکنون ۳۰۹ طرح اشتغال پایدار روستایی برای دریافت ۶ هزار و ۷۷۷ میلیارد ریال تسهیلات در نوبت دریافت وام قرار دارند .
میانگین آمار بیکاران استان یزد ۱۴درصد اعلام شد.
هم‌اکنون پنج هزار و ۸۹۷ شرکت تعاونی و اتحادیه با ۹۹۹ هزار و ۲۹۱ نفر عضو و ۵۰ هزار و ۵۳۸ فرصت شغلی و با سرمایه چهار هزار و ۶۸۳ میلیارد ریال در استان ثبت و زیرپوشش اداره کل تعاون است.
بر اساس سرشماری آبان ماه ۱۳۹۵، ۱۵ درصد یک‌میلیون و ۱۳۸هزار نفر جمعیت استان در روستاها و بقیه در ۲۱ شهر زندگی می‌کنند.

منبع: خبرگزاری ایرنا

برای مشاهده آخرین اخبار اشتغال روستاییان اینجا کلیک کنید

برای مشاهده آخرین اخبار وام اشتغال اینجا کلیک نمایید

اشتغال روستایی دریافت کردند

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار