بزودی در این مکان تبلیغات درج میشود

هشدار علمای الجزایر درباره دخالت خارجی در این کشور

هشدار علمای الجزایر درباره دخالت خارجی در این کشوربه گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، انجمن علمای مسلمان الجزایر روز یکشنبه در بیانیه ای هرگونه دخالت خارجی در بحران داخلی این کشور را رد کرد.

انجمن علمای مسلمان الجزایر در بیانیه خود نسبت به ایجاد ناآرامی و تبعات منفی که این اقدام می تواند بر جنبش مردمی این کشور وارد کند، هشدار داده است. در این بیانیه همچنین از مقام های الجزایری خواسته شده تا نامزدی مجدد 'عبدالعزیز بوتفلیقه' رئیس جمهوری این کشور را برای انتخابات ریاست جمهوری لغو کنند.

انجمن علمای مسلمان الجزایر از مقام های این کشور خواسته است تا برای آرام کردن وضعیت کشور، درهای گفتگو را باز کنند. بزرگترین تشکل علمای الجزایر همچنین مقام های این کشور را مسئول شرایط کنونی کشور دانسته است.

الجزایر از سوم اسفندماه صحنه تظاهرات در مخالفت با تصمیم بوتفلیقه برای پنجمین نامزدی وی در انتخابات ریاست جمهوری در این کشور است. پیش تر «عبدالعزیز بوتفلیقه» گفته بود که برای دور پنجم انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرده، اما متعهد شده پس از انتخابات و درصورتی که پیروز شود از قدرت کناره گیری خواهد کرد.

رئیس جمهوری 81 ساله الجزایر که از سال 1999 میلادی در قدرت است، وعده داده که به دنبال سازماندهی یک کنفرانس ملی با محوریت مسائل سیاسی، اقتصادی و اجتماعی به منظور ارائه تعریفی جدید از اصلاحات و تغییرات مورد نیاز است. «احمد اویحیی» نخست وزیر الجزایر پیش تر خطاب به تظاهرکنندگان الجزایری، نسبت به «سوریه ای شدن» کشورش هشدار داده بود.

انتهای پیام/

هشدار علمای الجزایر درباره دخالت خارجی

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار