بزودی در این مکان تبلیغات درج میشود

هواپیمای نروژی همچنان در شیراز زمین گیر است

تارنمای شبکه خبری راشاتودی نوشت: تحریم های آمریکا هواپیمای مسافربری نروژی را که در ماه دسامبر سال گذشته وادار به فرود اضطراری در فرودگاهی در ایران (شیراز) شد، همچنان در این فرودگاه زمین گیر کرده است.

آفتاب‌‌نیوز :

 این هواپیمای نروژی به دلیل تحریم های یک جانبه آمریکا نمی تواند قطعات یدکی مورد نیاز خود را تامین کرده و به کشورش بازگردد.

هواپیمای بوئینگ 737 شرکت هواپیمایی ایر شاتل کشور نروژ که بین اسلو و دوبی پرواز می کند، جمعه 23 آذرماه 97 به دلیل نقص فنی در فرودگاه شیراز فرود اضطراری کرد. این هواپیما در امنیت کامل فرود آمد و مسافرانش روز بعد با پروازی از شیراز خارج شدند، اما خود هواپیما دو ماه است که به دلیل نبود قطعات یدکی لازم در ایران باقی مانده است. تحریم های آمریکا از واردات فناوری هایی که بیش از 10 درصد آن ها ساخت آمریکا باشد به ایران جلوگیری می کند. 

اگرچه این امکان وجود دارد که هواپیمایی شاتل نروژ بتواند برای واردات قطعات یدکی موردنیاز از وزارت خزانه داری آمریکای معافیت تحریمی دریافت کند اما به گفته یکی از وکلای فعال در حوزه مسائل مربوط به تحریم، این امر چندان محتمل نیست.

 تحریم های آمریکا که هدف از آن ها بازداشتن ایران از به روز شدن و هم آمیزی با اقتصاد جهانی است، در این مورد می تواند نتیجه معکوس داشته باشد: اگر ایران بخواهد می توانند این بوئینگ 737 را که احتمالا آکنده از فناوری های تحریم شده است، ضبط کند. 

ایجاد مشکل برای هواپیماهای مسافربری، شاهدی بر این واقعیت است که تحریم های یکجانبه و ظالمانه آمریکا ، مردم را هدف قرار داده است. 

ایرنا 

هواپیمای نروژی همچنان شیراز

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار