بزودی در این مکان تبلیغات درج میشود

لهستان را بیشتر بشناسیم

دکتر آریازند؛ پژوهشگر دیزاین توسعه

انچه لهستان را سگمنتی معنا دار نه برای اکنون بلکه برای فردای اتحادیه تبیین می کند. رسیدن ورشو به مرزهایی از جهش یافتگی اقتصادی مرکب از آهنگ رشد اقتصادی و آهنگ جذب سرمایه گذاری خارجی است.که ورشو را در معادلات ژیواستراتژیک در پوزیشن الترناتیو و یا تارگت قرار می دهد. به ترتیبی که می توان در نظر داشت که ورشو در افق بودجه ۲۰۲۵ اتحادیه احتمالا حداقل در زمینه های فاینانشال تا چه حد با بروکسل دچار اصطکاک حوزه لید خواهد شد. به این معادله می توان پارامترهای زیادی از پرسپکتیو اقتصاد سیاسی توسعه افزود، تلاش برای اصلاح ضرایب اشتغال از طریق مدولاسیون کارافرینی نواورانه،سایز دولت، تلاش جهت تسهیل فضای کسب وکار، تلاش برای جایگزینی مایندست نسل پیشین برامده از بحران های عهد کمونیسم، بازارایی هویت سرزمینی.

با نوشتن این معادله خواهیم دید ورشو حتی به لحاظ داخلی در چارک های زمانی ۲۰۱۸ لحظه به لحظه در حال تنفس تغییر در هندسه انتظارات، اهنگ مصرف، تورم و اشتغال است.موید این مفهوم به لحاظ تکنیکال نرخ مصرف، تولید و تقاضای داخلی است. به طور دقیق تر می توان رد این دیفورماسیون را در نرخ گشایش حساب های بانکی و تنظیمات بدهی عمومی بررسی کرد. و در قیاس با نرخ بدهی خارجی و سطح رزرو به وضوح پیشران ها این اجبار زمانی مکانی تغییر را مشاهده نمود.

در نظر داشته باشیم تراز تجاری ورشو مرکب از سبدی بسیار متنوع است که با دقت موزون و رو به رشد نگه داشته شده است. این سبد در حال حاضر با شرکای المانی، روسی و چینی و فرانسوی به سویی است که بتواند نیازهای مشترک را به ویژه در همسایه شرقی به بالانسی از اشتغال و توسعه محلی/سرزمینی رهنمون سازد.

امروز ورشو میانه راهی است که مقصد احتمالی نظیر هدایت سرمایه به صنعت ۴، جهش ریگولیشن بانکی، توجه به واردات ال ان جی، پوزیشنینگ در چرخه های استراتژیک ردیف تولیدات خاص کشتی، راکتور، هواپیما، خودرو، و همچنین صنایع فولادی، توسعه زیر ساخت در  گیدنیا، سزین، گدانسک و تاثیر بر خطوط طلایی انتقال انرژی در دریای بالتیک برایش دور از دسترس نیست. نورد استریم، ابریشم یخی، نفت نروژ، مثلث لایه های اقتصادی نیرومند ژرمن/روس/اسکاندیناوی حتی به لحاظ تاریخی دورنمای اهنگ رشد و استراتژی سازی رشد این سرزمین را کمابیش نشان می دهد. تا انجا که شاید بتوان در پژوهشی رد سیاست های بوندس تاگ در ایجاد تناسب داخلی شرق و غرب را به قرار تقویت همکاری های بیزنس محور به آزمون سپرد.

و حالا این گام های ایالات متحده است که نه برای نمایش، برای یک مستر پلن جامع اقتصادی قابلیت اجرا پیدا خواهد کرد. به شرطیکه احتمالا ورشو (بخوانیم درگاه کیو) بتواند به جذب گستره ای از سرمایه ها دست بزند و یحتمل از پس بحران های ذاتی ژیوپولتیکی منطقه زیستش بر بیاید تا بتواند اهنگ رشد را موزون و پایدار نگه دارد. تا بتواند تلاش برای برساخت مزیت رقابتی و اخذ سهم در زنجیره های تامین جهانی را به تاب اور کردن اقتصاد خود پیوند بزند. فراموش نکنیم لهستان دارد معنا دار دستگاه و مواد اولیه وارد می کند. و دارد معنا دار تجهیزات صادر می کند. دارد معنا دار به توسعه شبکه هوایی می پردازد. معنا دار ترافیک بندری اش بالا رفته است. و دارد معنا دار در توریسم سرمایه می پذیرد و رشد می کند.

انچه خواهیم دید پرده نخست از نمایش بین اذهانی است برای روزهای بعد آمدنی. آنچه خواهیم دید یک کمپین مارکتینگ با حضور سلبرتی های سیاست است. با اجرای پرزیدنتی که خیلی خوب مفهوم توسعه به قرار صنایع سنگین، انرژی و زیر ساخت را می شناسد. آنچه خواهیم دید یک ایونت پلنینگ تمام عیار است با سحنان زیبای یحتمل در قداست آزادی و والایی همزیستی فرهنگ محور، یک پرزنتیشن از نقاشی پر از رنگ های تند که وقتی به ان خیره می شوی درونش خود ایران نه تنها می تواند حضور داشته باشد بلکه اصلا خودش هم می تواند رنگ قالب شود، حتی به رنگ اسمی سیاه.

52312

لهستان بیشتر بشناسیم

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار