بزودی در این مکان تبلیغات درج میشود

دختر بنیان‌گذار هواوی به جرم نقض تحریم‌های آمریکا علیه ایران بازداشت شد

به اشتراک‌گذاری

شاید بدانید تحریم‌های آمریکا علیه ایران شامل فروش فناوری‌های توسعه‌یافته در آمریکا به کشورمان نیز می‌شود. پیش از این شرکت ZTE به همین خاطر توسط دولت آمریکا جریمه شده بود و حالا نوبت به هواوی رسیده است. «منگ وان‌ژو» دختر بنیان‌گذار هواوی و مدیر مالی این شرکت در شهر ونکوور ایالت بریتیش کلمبیا دستگیر شده است.

به گفته سخنگوی دادگستری کانادا، آمریکا به دنبال انتقال منگ به این کشور و محاکمه اوست. هواوی در مورد دستگیری مدیرمالی خود در گفتگو با Engadget گفته است که هنوز از اتهامات دقیق او خبر ندارد. این شرکت اعتقاد دارد خانم منگ هیچ تخلفی مرتکب نشده و مقامات قضایی کانادا و آمریکا به‌زودی به یک توافق خواهند رسید. هواوی همچنین می‌گوید به تحریم‌ها و قوانین آمریکا، اروپا و سازمان ملل کاملاً‌ پایبند بوده است.

در همین خصوص..

هواوی چند سالی هست که مورد بررسی موشکافانه دولت آمریکا قرار دارد و حالا گفته می‌شود محصولاتی را به ایران صادر کرده که دارای فناوری‌ها و قطعات متعلق به ایالات متحده است. پیش از این قانون‌گذاران فدرال آمریکا با استفاده از محصولات هواوی مخالفت کرده و ادعا کرده بودند محصولات این شرکت قابل ردیابی و شنود توسط مقامات چینی است.

پیش از این ZTE که به دلیل نقض تحریم‌های آمریکا علیه ایران تحریم شده بود مجبور شد یک میلیارد دلار به دولت این کشور جریمه بپردازد.

منبع androidauthority androidcentral بنیان هواوی تحریم آمریکا ایران بازداشت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار